Chata v klidné lokalitě v Jeseníkách

Chata Desný kout stojí u lesa v rekreační oblasti v obci Kouty nad Desnou, která spadá pod obec Loučná nad Desnou, v okrese Šumperk. Tato lokalita se nachází v Jeseníkách, které lákají turisty během celého roku. Lyžařský areál Kouty je od chaty vzdálen méně než půl kilometru.

V letním období si kromě pěší turistiky, užijete i koloběžky na nejdelším koloběžkovém sjezdu v Česku nebo kola na mnoha cyklostezkách různých úrovní náročnosti a v Bike parku Kouty. Doporučujeme Vám také exkurzi v přečerpávací elektrárně Dlouhé Stráně. V zimě si můžete vybírat z mnoha lyžařských areálů, jen v okruhu 10 km od chaty jich najdete několik, například Areál Kouty, Ski areál Červenohorské sedlo, Ski areál Přemyslov či Ski centrum OAZA. Pokud si chcete odpočinout od sportu, zajděte se podívat na zámek Kolštejn nebo k zřícenině hradu rameny. Porci odpočinku si dopřejete v Termálech Losiny nebo ve Wellness Sidonie v Sobotíně.

Během celého roku Vám nabízíme chatu pro 12 osob. Komfortní chata je ideálním místem pro několik rodiny s dětmi nebo skupinku přátel, ať už lyžařů nebo turistů.

Společenská místnost s jídelnou tvoří jeden velký otevřený prostor v přízemí. Krb zde slouží k topení a také dotváří atmosféru. Podíváte se tu na televizi a přitom se usadíte na pohodlném gauči. Nachází se zde i jídelní stůl a dětský koutek s hračkami. Domácí jídla si připravíte v kuchyni, kde je Vám k dispozici keramická varná deska, elektrická i mikrovlnná trouba, lednice a rychlovarná konvice.

Dvě ložnice se nacházejí v přízemí, 4-lůžková s manželskou postelí a dvěma samostatnými lůžky, 3-lůžková s manželskou postelí a jedním samostatným lůžkem. Další dvě ložnice jsou umístěny v podkroví, 3-lůžková a 2-lůžková, obě se samostatnými lůžky. Kromě patrových postelí můžete lůžka rozložit podle potřeby, spojit nebo oddělit. Při pobytu menších dětí, Vám na požádání připravíme dětskou postýlku. V chatě najdete koupelnu se dvěma sprchovými kouty a dvě samostatné toalety. V celém objektu je zajištěno bezplatné WiFi připojení na internet.

V exteriéru najdete posezení na terase, na kterou je přístup přímo ze společenské místnosti. Využít můžete také venkovní krb a ohniště s posezením. Kola a lyže si odložíte ve vyhrazeném prostoru. Přímo u chaty je možné zaparkovat 4 auta.

Pokud chcete Vaši dovolenou strávit v klidné lokalitě, v prostředí Jeseníků, Chata Desný kout Vám jistě bude vyhovovat. Těšíme se na Vaši návštěvu!