Loading

Ubytování v Černé Vodě

(3 objekty + 22 objektů v okolí 25 km)

Ubytování na Roklinách

Černá Voda, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Na samote, pri lese Rychlebských hor

Ubytování Rychlebská Pohoda

Černá Voda, v obci / ve městě
Apartmán s výhledem na Rychlebské hory

Vila Miluška

Černá Voda, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Ideální ubytování pro cyklisty

Apartmány Na Hájovně

Jeseník - Jeseník-lázně (Černá Voda 8,3 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji...
Výhodná poloha apartmánů, skvělá cena

Penzion Lipůvka

Lipová-lázně (Černá Voda 9,1 km vzdušně), v obci / ve městě, na horách
Divadelní penzion - chráněné pracoviště

Hotýlek U Kance

Lipová-lázně (Černá Voda 9,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Penzion se stylovou restaurací

Penzion Jeseník

Jeseník (Černá Voda 9,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Ubytování v centru s výhledem na Praděd

Hotel Slovan

Jeseník (Černá Voda 9,6 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Komfortní hotel v centru města Jeseník

Penzion Na Myslivně

Lipová-lázně (Černá Voda 10,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Penzión v horskom prostredí

Dům U ospalého heligónu

Lipová-lázně (Černá Voda 10,2 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji...
Penzion se saunou, v Jeseníkách
1 - 25 / 25

Černá Voda

Černá Voda 1

Podhorská obec Černá Voda leží v Olomouckém krajiokrese Jeseník, zhruba 10 kilometrů od stejnojmenného okresního města, v krásné horské krajině mezi Jeseníky a Rychlebskými horami a je obklopena hlubokými lesy. Z dob těžby žuly, kamene a mramoru v okolí zůstala řada zatopených lomů, které jsou ideální k rekreaci a turisticky vyhledávaných žulových přírodních útvarů na kopci Píšťala. Sousedy Černé Vody jsou nejen obce Stará Červená VodaVelká KrašKobylá nad Vidnavkou, Vápenná, ale i město Žulová.

Černá Voda – historie a současnost

První zmínky o obci se objevují na konci 13. století a písemné prameny o ní mluví jako o „Nigra aqua“. Své jméno Černá Voda získala podle tmavé barvy Černého potoka, na jehož březích se rozkládá. Obec patřila k hradu Kaltenštejn, z něhož dnes zbyla pouze zřícenina. Do začátku 19. století patřil hrad a přilehlá osada vratislavským biskupům a členům nejrůznějších šlechtických rodů. V moderních dějinách se v okolí Černé vody začala těžit žula, kamen a mramor a místní kamenické společnosti patřily k největším na Jesenicku.

Černá Voda 2

V obci se nachází několik kulturních památek. Centru obce dominuje zrestaurovaný klasicistní kostel Jména Panny Marie s cenným oltářním obrazem. Ke kostelu přiléhá hřbitovní areál, který zdobí sochy sv. Jana Evangelisty a Bolestné Panny Marie. Celý komplex i se sochami je vedený jako kulturní památka.

V okolí je také řada přírodních památek, mezi kterými jsou nejvyhledávanější žulové skalní útvary, skalní městečko na Smolném vrchu, bludné kameny v lese Bažantnice nebo majestátní památní strom zerav obrovský.

Koupání v lomech a terénní cyklistika

Černá Voda láká turisty především na úchvatnou přírodu a majestátní okolní lesy. Oblíbeným cílem pěších i turistů je zachovalá, romantická zřícenina hradu Kaltenštějn, která se tyčí zhruba dva kilometry nad obcí. Z Černé vody k ní vede značená turistická trasa, na které leží jedna ze základen Singltreku Rychlebské stezky. Součástí základny je také infocentrum, kde je možné dostat turistickou známku.

Terénní trasy Rychlebských stezek jsou určeny především pro zkušené cyklisty, kteří mají vhodné horské kolo a zkušenosti s jízdou v terénu. Některé úseky a okruhy stezek jsou vhodné i pro začátečníky.

Černá Voda 3

Okolí Černé Vody obklopuje rybniční soustava, která vznikla za účelem odvodnění místní bažinaté krajiny. Největší z nich je Velký rybník, ke kterému se dá dojít po značené pěší trase nebo dojet po cyklostezce. V letní sezóně je možné se zde koupat a na břehu je přístřešek s ohništěm a udírnou. Památkou po průmyslové historii je mnoho lomů, jako je například lom Rampa, které jsou v současnosti zatopené a slouží k rekreaci.

Ubytování pro skromné i náročné

V Černé Vodě a jejím okolí je řada penzionů, hotelů a apartmánů. Ubytovat se můžete i v privátech nebo si pronajměte chatu či chalupu. Poblíž Černé Vody je v obci Velká Kraš kemp, který slouží i jako dětský tábor. Vzhledem k tomu, že je Černá voda jednou z výchozích základen Rychlebských stezek, v řadě ubytování je úschovna kol a několik provozovatelů ubytoven nabízí možnost zapůjčit si kolo.

Černá Voda je vzhledem ke své blízkosti u Rychlebských stezek ideální destinací především pro cyklisty. Vyžití zde naleznou i pěší turisté, kteří chtějí obdivovat přírodní žulové útvary nebo se vykoupat v jednom z mnoha rybníků nebo zatopených lomů. Milovníci romantiky a historie ocení zachovalou zříceninu hradu Kaltenštejn.