Loading

Ubytování v Černé Vodě (okres Jeseník)

(3 objekty + 34 objektů v okolí 25 km)

Ubytování Rychlebská Pohoda

Černá Voda, v obci / ve městě
Apartmán s výhledem na Rychlebské hory

Ubytování na Roklinách

Černá Voda, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Na samote, pri lese Rychlebských hor

Vila Miluška

Černá Voda, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Ideální ubytování pro cyklisty

Vila Susi a Ředitelská vila

Jeseník (Černá Voda 8,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Komfortní ubytování za výhodnou cenu

Apartmány Na Hájovně

Jeseník - Jeseník-lázně (Černá Voda 8,3 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji...
Výhodná poloha apartmánů, skvělá cena

Penzion Pohoda - apartmány

Česká Ves (Černá Voda 8,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji l...
Jeseník Česká Ves rodinné apartmá až 4os

Vila U Pošty

Lipová-lázně (Černá Voda 8,8 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Zrekonstruované apartmány nedaleko lesa!

Penzion Zeyerka

Jeseník (Černá Voda 8,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Nově vybudovaný penzion

Penzion Lipůvka

Lipová-lázně (Černá Voda 9,1 km vzdušně), v obci / ve městě, na horách
Divadelní penzion - chráněné pracoviště

Apartmány a Villa PLISCHKE

Lipová-lázně (Černá Voda 9,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Soukromé wellness v Jeseníkách
1 - 37 / 37

Černá Voda (okres Jeseník)

Černá Voda (okres Jeseník) 1

Podhorská obec Černá Voda leží v Olomouckém kraji, v okrese Jeseník, zhruba 10 kilometrů od stejnojmenného okresního města, v krásné horské krajině mezi Jeseníky a Rychlebskými horami a je obklopena hlubokými lesy.

Z dob těžby žuly, kamene a mramoru v okolí zůstala řada zatopených lomů, které jsou ideální k rekreaci a turisticky vyhledávaných žulových přírodních útvarů na kopci Píšťala. Sousedy Černé Vody jsou nejen obce Stará Červená VodaVelká KrašKobylá nad Vidnavkou, Vápenná, ale i město Žulová.

Černá Voda – historie a současnost

První zmínky o obci se objevují na konci 13. století a písemné prameny o ní mluví jako o „Nigra aqua“. Své jméno Černá Voda získala podle tmavé barvy Černého potoka, na jehož březích se rozkládá. Obec patřila k hradu Kaltenštejn, z něhož dnes zbyla pouze zřícenina. Do začátku 19. století patřil hrad a přilehlá osada vratislavským biskupům a členům nejrůznějších šlechtických rodů. V moderních dějinách se v okolí Černé vody začala těžit žula, kamen a mramor a místní kamenické společnosti patřily k největším na Jesenicku.

Černá Voda (okres Jeseník) 2

V obci se nachází několik kulturních památek. Centru obce dominuje zrestaurovaný klasicistní kostel Jména Panny Marie s cenným oltářním obrazem. Ke kostelu přiléhá hřbitovní areál, který zdobí sochy sv. Jana Evangelisty a Bolestné Panny Marie. Celý komplex i se sochami je vedený jako kulturní památka.

V okolí je také řada přírodních památek, mezi kterými jsou nejvyhledávanější žulové skalní útvary, skalní městečko na Smolném vrchu, bludné kameny v lese Bažantnice nebo majestátní památní strom zerav obrovský.

Koupání v lomech a terénní cyklistika

Černá Voda láká turisty především na úchvatnou přírodu a majestátní okolní lesy. Oblíbeným cílem turistů je zachovalá, romantická zříceninu hradu Kaltenštejn, která se tyčí zhruba dva kilometry nad obcí. Z Černé vody k ní vede značená turistická trasa, na které leží jedna ze základen Singltreku Rychlebské stezky. Součástí základny je také infocentrum, kde je možné dostat turistickou známku.

Terénní trasy Rychlebských stezek jsou určeny především pro zkušené cyklisty, kteří mají vhodné horské kolo a zkušenosti s jízdou v terénu. Některé úseky a okruhy stezek jsou vhodné i pro začátečníky.

Černá Voda (okres Jeseník) 3

Okolí Černé Vody obklopuje rybniční soustava, která vznikla za účelem odvodnění místní bažinaté krajiny. Největší z nich je Velký rybník, ke kterému se dá dojít po značené pěší trase nebo dojet po cyklostezce.

V letní sezóně je možné se zde koupat a na břehu je přístřešek s ohništěm a udírnou. Památkou po průmyslové historii je mnoho lomů, jako je například lom Rampa, které jsou v současnosti zatopené a slouží k rekreaci.

Ubytování pro skromné i náročné

V Černé Vodě a jejím okolí je řada penzionů, hotelů a apartmánů. Ubytovat se můžete i v privátech nebo si pronajměte chatu či chalupu. V obci Velká Kraš poblíž Černé Vody je kemp, který slouží i jako dětský tábor. Vzhledem k tomu, že je Černá voda jednou z výchozích základen Rychlebských stezek, v řadě ubytování je úschovna kol a několik provozovatelů ubytoven nabízí možnost zapůjčit si kolo.

Černá Voda je vzhledem ke své blízkosti u Rychlebských stezek ideální destinací především pro cyklisty. Vyžití zde naleznou i pěší turisté, kteří chtějí obdivovat přírodní žulové útvary nebo se vykoupat v jednom z mnoha rybníků nebo zatopených lomů. Milovníci romantiky a historie ocení zachovalou zříceninu hradu Kaltenštejn.

Názory a doporučení

Zdeněk Netolička (ubytovatel) 25.2.2020
Krásná, upravená vesnice, vybudované cyklostezky, krásná příroda.
Veronika Černá (rodina s malými dětmi - návštěvník) 29.5.2019
Mnoho turistických aktivit, hospoda, restaurace, obchod