Loading

Ubytování v Petrovicích (okres Bruntál)

(1 objekt + 16 objektů v okolí 25 km)

Chata Ranch Karlův Dvůr

Petrovice (okres Bruntál), v obci / ve městě
V překrásném prostředí Jeseníků!

Pohádkový srub U Zeda

Holčovice (Petrovice (okres Bruntál) 7,5 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa...
Pohádkový srub v nádherné přirodě

Ubytování u Holušů

Holčovice (Petrovice (okres Bruntál) 9,7 km vzdušně), v obci...
Přednostně delší pobyt pro skupiny

Ubytování EKO – FARMA

Zlaté Hory (Petrovice (okres Bruntál) 9,8 km vzdušně), mimo obce / města, v lese
Levné ubytování na farmě s koňmi

Chalupa Rejvíz

Zlaté Hory (Petrovice (okres Bruntál) 9,9 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa...
Chalupa Rejvíz - balzám pro duši i tělo

Chata Sýkorka

Zlaté Hory (Petrovice (okres Bruntál) 10,4 km vzdušně), v re...
Chata v nádherném prostředí u lesa

Apartmán Slunce Jeseník

Jeseník (Petrovice (okres Bruntál) 16,2 km vzdušně), na okraji obce / města
Apartmán se saunou na exkluzivním míste

Penzion Pohoda - apartmány

Česká Ves (Petrovice (okres Bruntál) 16,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u le...
Jeseník Česká Ves rodinné apartmá až 4os

Srub Viktorie

Krasov (Petrovice (okres Bruntál) 16,7 km vzdušně), na samot...
Luxusný srub se saunou na samotě

Penzion Zeyerka

Jeseník (Petrovice (okres Bruntál) 17,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Nově vybudovaný penzion
1 - 17 / 17

Petrovice (okres Bruntál)

Petrovice (okres Bruntál) 1

Navštivte Petrovice v okrese Bruntál – horskou ves v podhůří Jeseníků

Petrovice jsou nejseverozápadněji položenou obcí Moravskoslezského krajeokrese Bruntál, necelých 50 km na sever od okresního města. Město Albrechtice je vzdálené od Petrovic 18 km jihovýchodním směrem, tím samým směrem 32 km je Krnov, starobylé město Zlaté Hory 6 km na severozápad, 26 km na jih leží Vrbno pod Pradědem a známé lázně Jeseník 33 km na západ. Petrovice leží v těsné blízkosti hranic ČR s Polskem, v podhůří Hrubého Jeseníku a Zlatohorské vrchoviny, v malebném údolí říčky Osoblaha.

Obec byla založena v r. 1251. První obyvatelé pracovali v lese a vyráběli dřevěné uhlí pro okolní hutě. Po vytěžení stříbrných a zlatých dolů, zájem o dřevěné uhlí poklesl a obyvatelstvo se začalo obracet k zemědělství.

Vždy patřila k chudším horským vesnicím, největší bída ji postihla v polovině 19. století. Následkem této bídy ve vsi zemřelo mnoho obyvatel. V tom období měla necelých 1500 obyvatel, dnes jich má desetkrát méně. Je to způsobeno nedostatkem pracovních příležitostí, proto i se stávají Petrovice sídlem starších lidí a chalupářů. Takže k trvalému bydlení si je asi nevyberete, ale zjistíte, že je to přímo ideální místo pro Vaši dovolenou, pokud hledáte klid a krásnou přírodu.

Obec Petrovice se svou zástavbou vesměs venkovských usedlostí je vesnickou památkovou zónou. Památkově chráněný je i farní kostel sv. Rocha z konce 17. století. Další sakrální památkou je stejnojmenná kaple, teda kaple sv. Rocha ze stejného období.

Petrovice a jejich blízké okolí jsou rájem turistů

Okolí obce je přímo protkáno spoustou turistických cest a prochází tudy cyklotrasa Polsko – Osoblaha - Vrbno pod Pradědem - Karlova Studánka - Praděd. Připojit se můžete na kterémkoliv místě cyklotrasy, zážitek z ní stojí určitě zato. 

Oblíbeným turistickým cílem je Rozhledna na Biskupské kupě, což je hora vysoká okolo 880 metrů, nacházející se na severním okraji obce. Za dobrého počasí Vám rozhledna poskytne nádherný výhled do okolité krajiny, možná uvidíte i PradědJeseníkách, Bachledské hory, ale i Beskydy a Krkonoše. Okolní lesy Vás přímo vyzývají k houbaření. Pěknou turistickou túru si můžete udělat i opačným směrem, na jih od obce Vás už očekává vrch Ďáblův kopec.

Petrovice (okres Bruntál) 2

Jeden z výletů, pěšky či na kole, si naplánujte třeba k zámku Dívčí hrad. Nachází se nedaleko, asi 16 km na východ od Petrovic. Původně to byl hrad ze 13. století, který často střídal majitele. Dnes je z bezpečnostních důvodů jeho objekt uzavřen, jeho pěkné okolí je však dobrým cílem turistických výletů.

Za krásami přírody, i když je jich v těsném okolí Petrovic víc než dost, se vydejte i k obci Písečná na Jesenicku. Pod kopcem Velký Špičák tu najdete Jeskyně Na Špičáku, což jsou nejstarší písemně doložené jeskyně ve Střední Evropě. Odsud pokračujte 6 km jižním směrem do města Jeseník. V centru města se nachází cenná architektonická památka – vodní tvrz Jeseník z poloviny 13. století, samozřejmě vícekrát opravována. Dnes zde sídlí Vlastivědné muzeum Jesenicka. Největší proslulost ovšem Jeseníku přinášejí Priessnitzovy lázně Jeseník - kolébka balneologie. Specializují se na léčbu onkologických onemocnění, poruch látkové výměny, nemocí dýchacího ústrojenství, kožních onemocnění a duševních poruch. Nedaleko odsud zavítejte k zřícenině hradu Kaltenštejn, nazývané též Hradisko.

Při návštěvě okresního města Bruntál budete mít možnost poznat další kulturní památku. V centru města se nachází jedna z nejvýznamnějších památek regionu – zámek Bruntál, původně pozdně gotický hrad z 15. století, v polovině 16. století přestavěn ve stylu severské renesance. V interiérech se zachovalo jeho cenné vybavení, sídlí tu zámecká galerie a regionální muzeum.

K aktivnímu odpočinku v překrásném prostředí horské vesničky můžete v Petrovicích využít přítomnost místního ranče, který Vám nabídne vyjížďky na koních a v případě potřeby i výcvik jízdy na koních. K regionálním atrakcím patří i každoroční závody v rýžování zlata u Zlatých Hor na Zlatém potoce, zajímavá určitě bude i návštěva Zlatokopeckého skanzenu.

Možnost osvěžení za horkých letních dnů Vám poskytne koupání ve venkovních koupalištích či bazénech. V Areálu Bohema Zlaté Hory se můžete koupat ve venkovním bazénu obklopeném rozlehlou travnatou plochou. Dáváte-li přednost přírodnímu koupání, na Jesenicku se nachází plno zatopených lomů či pískoven. V zimě se můžete vykoupat v Termálním parku Velké Losiny, který Vám nabídne relaxační a regenerační vodní svět a 9 bazénů, napouštěných termální vodou. Vyzkoušet můžete množství vodních atrakcí. Další kryté bazény najdete téměř ve všech městech a městečkách v okolí Petrovic.

Jestliže budete v Petrovicích trávit svou zimní dovolenou, už samotný fakt, že se obec nachází v podhůří Hrubého Jeseníku, dává tušit, že se v ráji lyžařů nudit nebudete. Na kraji města najdete menší sjezdovku s vlekem a několik běžeckých tratí. Z lyžařských středisek nejblíže, pouhých 6 km, budete mít do Ski areálu Příčná Zlaté Hory. Najdete tu sjezdovky vhodné pro začínající i pokročilé lyžaře, výborné podmínky pro vyžití na sjezdovkách tu budou mít i rodiny s dětmi.

Daleko nejsou ani další střediska, na západě Ski areál Horní údolí a Ski areál Na Smrťáku u města Jeseník, na jihozápadě Ski areál Arena – Vrbno pod Pradědem a Ski areál Ludvíkov. Směrem na Albrechtice, na jihovýchod, se nachází Ski areál Vraclávek.

Petrovice (okres Bruntál) 3

Možnosti ubytování v Petrovicích a okolí

Poklidná horská vesnička si velmi cení svých návštěvníků a vychází jim vstříc i ohledem ubytování. Během Vaší dovolené Vás přichýlí v penzionech a chatách a chalupách či roubenkách, které dotvářejí horský ráz obce. Určitě i zde najdete místní ubytovatele, které Vám kromě ubytování v soukromí poskytnou cenné rady týkající se možnosti výletů do okolí. Vždyť žádný průvodce Vám o místě neřekne tolik, co lidé, kteří se zde narodili a poznají takřka každý kout. V okolí obce najdete kromě už uvedených i možnosti ubytování v hotelech, ubytovnách či kempech.

Takže jestli hledáte možnost strávení své dovolené v lůně nádherné přírody, v krajině hlubokých lesů, romantických jezírek, vysokých skal a širých plání, navštivte Petrovice v podhůří Hrubého Jeseníku. Nabízí se Vám tu bohaté možnosti relaxace i aktivního odpočinku.