Loading

Ubytování v Holčovicích

(2 objekty + 18 objektů v okolí 25 km)

Ubytování u Holušů

Holčovice, v obci / ve městě
Přednostně delší pobyt pro skupiny

Pohádkový srub U Zeda

Holčovice, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Pohádkový srub v nádherné přirodě

Srub Viktorie

Krasov (Holčovice 7,3 km vzdušně), na samotě, u lesa / na ok...
Luxusný srub se saunou na samotě

Chata Ranch Karlův Dvůr

Petrovice (okres Bruntál) (Holčovice 9,5 km vzdušně), v obci...
V překrásném prostředí Jeseníků!

Sýkorova chalupa

Světlá Hora (Holčovice 13,8 km vzdušně), v rekreační oblasti...
Ubytování v oáze klidu a pohody

Penzion Kelt Zátor

Zátor (Holčovice 14,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u řeky
Aktivní odpočinek v podhůří Jeseníků

Chalupa Rejvíz

Zlaté Hory (Holčovice 14,9 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Chalupa Rejvíz - balzám pro duši i tělo

Ubytování EKO – FARMA

Zlaté Hory (Holčovice 15,0 km vzdušně), mimo obce / města, v lese
Levné ubytování na farmě s koňmi

Chata Sýkorka

Zlaté Hory (Holčovice 15,4 km vzdušně), v rekreační oblasti,...
Chata v nádherném prostředí u lesa

Penzion a restaurace Na Hvězdě

Malá Morávka (Holčovice 16,5 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Ubytování s restaurací v Jeseníkách
1 - 20 / 20

Holčovice

Holčovice 1

Jeseníky hezky zblízka

Je Vaším snem dovolená na úpatí Jeseníků? Pak stačí, abyste si zajeli do Moravskoslezského kraje. Do něj zasahuje pohoří Nízkého Jeseníku, které každoročně přiláká desetitisíce českých i zahraničních turistů.

Říkáte, že si nejste jisti lokací, do které byste se měli během této dovolené vydat? Za nás rozhodně neprohloupíte, když vsadíte na obec Holčovice, kterou objevíte v okrese Bruntál.

Holčovice leží v hustě zalesněné krajině, pro kterou je typické velké množství přírodních památek. Kousek je to například k rašeliništi a k Mechovému jezírku v Rejvízu.

Velmi atraktivní lokací je také Skalní potok nedaleko Vrbna pod Pradědem. Oblíbeným cílem cestovatelů je také Suchý vrch. Nesmíme zapomínat ani na dobrou dostupnost vrcholu hory Praděd, který je přímo na hranici Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Z měst a obcí v okolí je to nejblíže do města Albrechtice, Karlovic a Vrbna pod Pradědem.

Kdy přesně se v Holčovicích začali zdržovat první lidé bohužel nelze přesně říct. První zmínka o nich pochází z 2. poloviny 14. století. Ta se však pojila s provozní administrativou. S určitostí víme také to, že zhruba do 16. století se tu místním příliš nedařilo. O tom svědčí fakt, že lidé často žádali vrchnost o to, aby mohli přispět ke znovuobnovení dříve fungující obce.

To jim bylo nakonec povoleno. Díky jejich píli byly Holčovice zachráněny a také se dočkaly nevídaného rozkvětu. Hlavním zdrojem obživy byl chov dobytka. Dále se tu zpracovávalo dřevo.

V pozdějších letech se tu uchytila i výroba látek a také tu vyrostlo bělidlo. Podle historických pramenů tu vzniklo i velké množství dalších společensky prospěšných řemesel. I přes ne vždy politicky stabilní situaci byla obnova Holčovic natolik úspěšná, že se jejich zánik, když pomineme období po 2. světové válce, takřka nikdy neopakoval. Dnes Holčovice těží ze své pozice uprostřed krásné moravské přírody, což vede i ke zkvalitňování služeb, které jsou spojené s cestovním ruchem.

Holčovice 2

Kam si v Holčovicích vyrazit?

Holčovice samotné toho mnoho nenabízejí. Dominantní památkou je kostel Neposkvrněného početí Panny Marie, jehož historie sahá do 2. poloviny 18. století. Ačkoliv se může tato budova jevit na první pohled docela obyčejně, v jejím nitru se ukrývá několik fresek, které zobrazují svaté. Kromě jiného je tu i několik méně tradičních soch. Mezi nimi je zastoupen například moudrý král Šalamoun, nebo král David. Druhou velmi cennou památkou je zvonice. Při průchodu obcí si povšimněte i několika tradičních podhorských domů.

Co se týče cestování za hrady a zámky, počítejte s tím, že vzhledem k náročnému terénu se Vaše jízda trochu protáhne. Věřte však tomu, že čas strávený na cestě se Vám mnohonásobně vrátí. Za největší atrakci lze považovat zámek Bruntál, který kromě dobových interiéru nabízí i několik muzejních expozic.

Perlou kraje je také hrad Sovinec. Jeho areál se zaměřuje především na přiblížení jeho historie. Některé okruhy Vám však dají nahlédnout i do původních sálů. Kdo se nebojí výšek, tomu vřele doporučíme shlédnout na krajinu z hradní vyhlídky.

Širokou paletu aktivit Vám zprostředkuje i oblast pohraničí. Určitě si nenechte uniknout prohlídku jeskyní Na Pomezí, které se řadí k nejoblíbenějším jeskynním komplexům u nás.

Velmi impozantní pohled se Vám naskytne i při výšlapu na rozhlednu Hraniční vrch. Její návštěvu však dobře zvažte. Oba její vrcholy jsou propojené vysoko umístěnou lávkou. To by mohla být komplikace jak pro rodiny s opravdu malými dětmi, tak pro ty, kteří mají nepřekonatelný strach z výšek.

Celá rodina bude nadšená i z parku Eldorádo, ve kterém jsou plastiky dinosaurů, zvířat a pohádkových postav. Před návštěvou se však dobře informujte o otevírací době, jelikož majitelé v domě trvale nežijí.

Kde si zasportovat?

Vzhledem k velikosti a charakteru Holčovic by Vás nemělo překvapit, že tu není ani jedno veřejnosti přístupné hřiště. Zdejší krajina je však mimořádně příznivá pro pěší turistiku a jízdu na kole. Také se tu konají hodiny cvičení pro ženy, které se odehrávají v místní tělocvičně V sousedním Spáleném funguje Dirt park, který je vhodný pro nadšence jízdy na kole.

Kdo by se rád vykoupal, toho nasměrujeme do termálního bazénu ve Velkých Losinách, nebo do wellness centra v Bruntálu.

Co se týče zimních sportů, na své si tu přijdou běžkaři i milovníci sáněk. Kvalitní středisko pro začínající lyžaře i pro pokročilé objevíte ve Vrbnu pod Pradědem. Sjezdovku má i Andělská Hora, Ludvíkov a Malá Morávka.

Holčovice 3

Ubytování na území Holčovic

Máte strach, že se v obci neubytujete? Pak věřte, že je Vaše obava neopodstatněná. Přímo v Holčovicích a jejich přilehlém okolí je ubytovacích kapacit tolik, že si z nich lze pohodlně vybírat.

Kromě hotelu je v Holčovicích i několik rodinných penzionů. Velmi oblíbené je tu i ubytování v soukromí.

Největší množství lůžek však mají chalupy, chaty a roubenky. Právě o těch se vyplatí trochu přemýšlet. Díky nim se totiž maximálně přiblížíte zdejší dokonalé přírodě.

O Holčovicích by měli uvažovat všichni, kteří by rádi zažili Jeseníky na vlastní kůži. A to ať už z pozice cyklistů, pěších turistů nebo lyžařů. Věříme, že po první návštěvě se sem budete velmi rádi vracet.