Loading

Ubytování v Jindřichově (okres Šumperk)

(0 objektů + 24 objektů v okolí 25 km)

Penzion & apartmány Stará škola

Vikantice (Jindřichov (okres Šumperk) 4,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortné apartmány v penzionu se saunou

Ubytování Okoun

Velké Losiny (Jindřichov (okres Šumperk) 7,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Nové ubytování 800 m od Thermal parku

Chata Pod Horou

Staré Město pod Sněžníkem (Jindřichov (okres Šumperk) 10,6 km vzdušně), v obci / ve...
Krásné ubytování na čistém vzduchu

Apartmány 55

Staré Město pod Sněžníkem (Jindřichov (okres Šumperk) 10,9 km vzdušně), v rekreační...
Pěkné apartmány u svahů lyž. střediska

Chalupa pod strání

Ruda nad Moravou (Jindřichov (okres Šumperk) 11,3 km vzdušně), na okraji obce / měs...
Útulná chalupa v krásném prostředí...

Penzion Eva

Sobotín (Jindřichov (okres Šumperk) 11,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Útulně zařízené ubytování na Moravě

Roubenka Rozárka I

Staré Město pod Sněžníkem (Jindřichov (okres Šumperk) 11,8 km vzdušně), v rekreační...
Roubenka s bazénem přímo u sjezdovek

Roubenka Rozárka II

Staré Město pod Sněžníkem (Jindřichov (okres Šumperk) 11,8 km vzdušně), v rekreační...
Komfortná roubenka s bazénem, u vleku.

Chata 7 dvorů

Vernířovice (Jindřichov (okres Šumperk) 11,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
Stylová chata v prostředí Jeseníků

Apartmán Dahepo Červenohorské sedlo

Loučná nad Desnou (Jindřichov (okres Šumperk) 12,4 km vzdušně), v rekreační oblasti...
Výhodný apartmán pro skvělou dovolenou
1 - 24 / 24

Jindřichov

Jindřichov 1

Jindřichov najdete v okrese Šumperk v Olomouckém kraji. Tato obec se nachází v těsné blízkosti Šumperka, Bruntálu a Velkých Losin.

Díky své strategické poloze se Jindřichov stává skvělým výchozím bodem pro všechny, kteří si přejí vyjet za kulturou, lyžováním nebo se během svého pobytu v obci rozhodnou pro spontánní výlet do sousedního Polska.

Jindřichov - obec plná změn

Existence novodobé obce Jindřichov je poměrně krátká. Ačkoliv se první zmínky o vesnici (Habartice), která stojí v části dnešní obce, objevují již v roce 1351, Jindřichov jako takový byl založen až o mnoho století později. Byl založen až v druhé polovině 19. století jako osada pro pracovní sílu do nedaleké papírny v Pustých Žibřidovicích.

V roce 1949 byly k Jindřichovu připojeny Pusté Žibřidovice a část Habartic. V roce 1976 byly k obci připojeny ještě Nové Losiny a zbytek Habartic. V současné době má obec zhruba více než 1200 obyvatel.

Co vidět v Jindřichově a okolí?

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Jindřichova, pak byste si neměli nechat ujít návštěvu zříceniny hradu Pleče, který se nachází v jeho těsné blízkosti. Hrad byl vystavěn ve 14. století jako obranný hrad s propracovaným systémem hradeb.

Jednou ze zajímavostí je, že má tato obec hned tři kostely. Vzhledem k historii Jindřichova se jeden kostel nachází na území Pustých Žibřidovic, další pak v Habarticích a v Nových Losinách.

Jindřichov 2

Pokud máte rádi pěší turistiku, můžete navštívit dřevěný kostel sv. Martina v Žárově, který je vzdálený jen 5 km od obce. Historie kostela se datuje až k roku 1610. Jednou ze zajímavostí je, že se kostel dochoval ve své původní podobě. Uvnitř kostela je umístěn barokní oltář s obrazem sv. Martina.

Nedaleko Jindřichova je také Zámek Kolštejn (zhruba 6 km). Původně se jednalo o obranný hrad, podobně jako v případě hradu Pleče. Rod Žerotínů se po roce 1568 pustil do přestavby hradu na renesanční zámek. Po druhé světové válce byl zámek již značně zchátralý, proto byla započata rozsáhlá rekonstrukce, díky které se podařilo zachránit řadu prvků z původních interiérů.

Zhruba 20 km od obce se nachází také jeskyně Na Pomezí, které jsou jedním z největších zpřístupněných jeskynních systémů na území Čech. V jejich prostorách můžete obdivovat řadu krápníků, ponory, vývěry či zkamenělého psa.

Milovníci lyžování si přijdou na své

Milovníci zimních sportů pak zcela určitě ocení, že v dojezdové vzdálenosti od obce provozuje činnost hned několik významných lyžařských středisek.

Jen 7 km od obce můžete navštívit Ski areál Branná, který je určen jak zkušeným lyžařům, tak těm, kteří se lyžovat teprve učí. Středisko nabízí tři sjezdovky, lanovku, půjčovnu lyží a lyžařskou školu. Při nepřízni počasí je svah uměle zasněžován.

Nedaleko také najdete Ski areál Přemyslov, který je vzdálen zhruba 14 km od Jindřichova. Areál má čtyři sjezdovky, běžecké tratě, školu lyžování, půjčovnu a lanovku. Taktéž se pyšní nejdelší osvětlenou sjezdovkou na území Moravy.

Jindřichov 3

V letních měsících si můžete odpočinout v Aquacentru Šumperk, které je v dojezdové vzdálenosti 15 km. Krom bazénu je zde také brouzdaliště pro Vaše nejmenší a finská sauna.

Ubytování v Jindřichově

Pokud se rozhodnete obec navštívit, můžete si vybrat z celé řady cenově dostupných a komfortních typů ubytování. V nabídce jsou jak apartmány penziony, ale také ubytování v soukromí, horské chaty jako i běžné chalupy. Některé penziony v místě nabízí i služby wellness center.

Jindřichov je bezesporu vhodným místem pro všechny, kteří si přejí svou letní či zimní dovolenou strávit v srdci čisté přírody. Dobrá dostupnost památek i vyhlášených sportovních středisek Vám zaručí, že nudit se tu rozhodně nebudete.