Loading

Ubytování v Šumperku

(1 objekt + 30 objektů v okolí 25 km)

Penzion Stará sokolovna

Šumperk, v obci / ve městě
Útulné apartmány v podhůří Jeseníků

Chata Radana

Bludov (okres Šumperk) (Šumperk 4,5 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na o...
Chata s bazénem, stolním tenisem

A-Z ubytování v soukromí

Velké Losiny (Šumperk 9,1 km vzdušně), v obci / ve městě, v...
Útulné ubytování v lázenském městečku

Penzion Švihák lázeňský

Velké Losiny (Šumperk 9,4 km vzdušně), v obci / ve městě, na horách
S bazénem, blízko lázní v Jeseníkách!

Ubytování Okoun

Velké Losiny (Šumperk 9,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Nové ubytování 800 m od Thermal parku

Chalupa pod strání

Ruda nad Moravou (Šumperk 9,8 km vzdušně), na okraji obce...
Útulná chalupa v krásném prostředí...

Penzion Eva

Sobotín (Šumperk 9,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Útulně zařízené ubytování na Moravě

Chata Kateřinka

Písařov (Šumperk 12,9 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Domácí atmosféra v nové zděné chatě

Zelená chaloupka Klepáčov

Sobotín (Šumperk 13,9 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Chalupa se saunou. Na čerstvém vzduchu.

Chata 7 dvorů

Vernířovice (Šumperk 14,4 km vzdušně), na okraji obce / měst...
Stylová chata v prostředí Jeseníků
1 - 31 / 31

Šumperk

Šumperk 1

Brána Jeseníků – i tak je nazýván Šumperk

Šumperk se nachází v severozápadní části Moravy, je jedním z okresních měst Olomouckého kraje. Leží na řece Desná na úpatí hor Hrubého Jeseníku, který je s Nízkým Jeseníkem součástí nejvyššího moravského pohoří Jeseníky. Nejvyšší horou v tomto pohoří je Praděd.

Díky své strategické poloze, tím že tvoří křižovatku cest a železničních tratí do různých částí Jeseníků, je Šumperk známý i jako Brána Jeseníků.

Šumperk vznikl jako zeměpanské město v druhé polovině 13. století při cestě z Moravy do Slezska. Od konce 15. století patřilo pánům ze Žerotína.

Na konci 17. století zde byly inscenovány známé čarodějnické procesy, proslavené především v díle spisovatele Václava Kaplického. Klimatické podmínky byly vhodné pro pěstování lnu, což podnítilo rozvoj výroby plátna a textilních řemesel. Tato dosáhla vrcholu hlavně v 18. století rozšířením produkce o výrobu manšestru.

Největšího rozmachu dosáhlo město díky průmyslové revoluci v 19. století. Svou výstavností si získalo přezdívku „Malá Vídeň“. Časy největší slávy Vám připomene pozoruhodný soubor měšťanských domů, z nichž nejznámější je původně barokní Geschaderův dům z 16. století. Dnes se v domě nachází expozice Čarodějnické procesy. Oběťmi těchto procesů, se v 17. století stala rodina Peschkeových, které dům původně patřil.

Další historické památky naleznete v centru města. Farní kostel sv. Jana Křtitele z 15. století, neméně zajímavá pro Vás bude prohlídka kostela Zvěstování Panny Marie s bývalým dominikánským klášterem z 2. poloviny 17. století s nádherným hlavním oltářem.

Nedaleko odsud si nenechte ujít návštěvu Okresního vlastivědného muzea, sídlícího v novorenesanční budově z konce 19. století s historickou expozicí. Kromě této tu lze shlédnout i stálou expozici představující přírodu Šumperska a Jesenicka.

Výstavní síň je umístěna v bývalých konírnách tzv. Pavlínina dvora. Další historickou památkou, kterou jistě neminete při toulkách městem, je hřbitovní kostel sv. Barbory z 18. století.

Šumperk 2

Centru města dominuje nejvýznamnější kulturní stánek Šumperku - Divadlo Šumperk. Z 20. století pochází i budova radnice postavená ve stylu saské renesance. Jestliže se chcete o jednotlivých pamětihodnostech města dozvědět více, můžete se zúčastnit prohlídkového okruhu se zkušeným průvodcem.

Užijte si letní i zimní dovolenou v Šumperku a okolí

Nejen rodinám s dětmi je určen Zemědělský skanzen v Rapotíně u Šumperska. Vidět tu máte možnost exponáty od 17. do 20. století, od dětských kočárků, motocyklů, kol, koňských kočárů až po ukázky zemědělské a vojenské techniky. V zooparku zas najdete nejen tuzemská, ale i exotická zvířata. Naplánovat si tu můžete klidně celé odpoledne, nudit se zde jistě nebudete.

Objevte kouzlo podzemní přírody národní přírodní památky Jeskyně Na Pomezí. Je to největší zpřístupněný jeskynní systém v České republice. Pozor, abyste se neztratili, si dejte taky v složitém labyrintu podzemních chodeb v Mladečských jeskyníchLitovelském Pomoraví.

Na Šumpersku naleznete skvělé místo pro letní i zimní sporty, užijete si jak koupání, turistiku a cyklistiku, tak i v zimě lyžování.  Kromě přírodních vodních ploch vhodných k rybolovu či koupání, Šumperk a jeho region nabízí mnoho koupališť a aquaparků s četnými atrakcemi pro celé rodiny.

V samotném městě Šumperk to je Aquacentrum Šumperk, v okolí potom Aqua Centrum Česká Ves, Aquacentrum Slunce Rýmařov a jedinečný termální park Termály Losiny ve Velkých Losinách.

Jestliže máte rádi turistiku, na Šumpersku na Vás čeká bezpočet zážitků. Cílem Vašich výletů se možná stane zřícenina hradu Rabštejn u Rýmařova, zřícenina hradu a zámek Kolštejn v obci Branná anebo dřevěný kostel sv. Martina v Žárové.

Nádherný výhled po krajině se Vám naskytne z rozhledny Háj, jestliže k ní vyšlapete po stejnojmenném kopci a 133 schodech. Další rozhlednu s názvem Bukovka potom najdete blízko obce Rapotín.

Sport&Relax Bozeňov Vám zas nabídne bohaté možnosti relaxace či sportování během všech ročních období, můžete tu strávit letní či zimní dovolenou, wellness pobyt či romantický víkend.

V létě koupání, tenis či minigolf, v zimě potom bruslení a upravené běžecké tratě pro začínající i pokročilé lyžaře. Nedaleko areálu se nachází taky lyžařské středisko Buková hora. Jestliže Vás tyto nezaujaly, možná se rozhodnete pro návštěvu ski areálů Praděd, Karlov pod Pradědem, Kouty nad Desnou, Ramzová nebo Petříkov.

Šumperk 3

Vyberte si ze široké nabídky ubytování

Jeseníky, Šumperk nevyjímaje, jsou oblíbenou turistickou destinací, proto tu návštěvníky, mezi které se jistě zařadíte i Vy, čeká bohatá nabídka ubytování s možností stravování a doplňkových služeb.

Záleží jen na Vás, jestli se rozhodnete pro ubytování ve městě, např. samotném Šumperku, Velkých Losinách či lázních Jeseník, nebo v přírodě. K dispozici máte turistická centra jako je Karlova Studánka, Bludov či Karlovice.

Ubytování v Šumperku si můžete zarezervovat v hotelech nebo penzionech, mnohé z nich disponují i apartmány. Kouzlo romantiky si užijete v chalupách, chatách i roubenkách. Na výběr máte i bohaté možnosti ubytování v soukromí.

Levnější ubytování seženete taky v městských či turistických ubytovnách. Jestliže netrváte na komfortu, představu o levné dovolené Vám může splnit i ubytování v chatkách v chatových osadách nebo kempech.

Navštivte i Vy Šumperk - Bránu Jeseníků, toto klidné místo jako stvořené pro pobyt s možností bohatého kulturního a sportovního vyžití. Je to město, kde naleznete příjemné prostředí či už při potulkách po mnohých pamětihodnostech anebo při svých výletech do okolí. Uvidíte, že nebudete této návštěvy litovat a naopak, rádi se sem budete vracet.