Loading

Ubytování v Hodoníně (okres Blansko)

(1 objekt + 12 objektů v okolí 25 km)

Rekreační chalupa Statek Kotlan

Hodonín (okres Blansko), na okraji obce / města, u vody
Prostorná chalupa s bazénem!

Turistická ubytovna Skorotice

Skorotice (Hodonín (okres Blansko) 4,9 km vzdušně), v obci...
Pěkná ubytovna - certifikována i KČT.

Penzion Eva

Crhov (Hodonín (okres Blansko) 5,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na...
Útulný apartmán s venkovním bazénem

Penzion Zubr

Ujčov (Hodonín (okres Blansko) 5,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na...
Ideální dovolená na Vysočině s bazénem!

Ala hotel

Bystřice nad Pernštejnem (Hodonín (okres Blansko) 11,3 km vzdušně), na okraji obce...
Moderní business hotel i pro náročné

Pohádka na venkově

Dalečín (Hodonín (okres Blansko) 12,4 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na o...
Moderní chalupa ve venkovském stylu!

Chalupa u Vipa

Písečné (okres Žďár nad Sázavou) (Hodonín (okres Blansko) 14...
Chalupa s bazénem,vířivou vanou,hřištěm

Penzion Šafránkův Mlýn

Drahonín (Hodonín (okres Blansko) 15,2 km vzdušně), mimo obc...
Penzión a chatky s bazénem a wellness

Hotel Sladovna

Černá Hora (Hodonín (okres Blansko) 15,7 km vzdušně), v obci...
Správné místo pro Váš pobyt

Ubytování na statku

Vísky (okres Blansko) (Hodonín (okres Blansko) 15,8 km vzdušně), na okraji obce / m...
Útulné ubytování za příznivou cenu
1 - 13 / 13

Hodonín (okres Blansko)

Obec v přírodním parku Svratecká hornatina

Hodonín – vesnička jako z obrázku. I tak by se dal popsat pohled na obec Hodonín v okrese Blansko, v Jihomoravském kraji. Leží totiž v romantickém údolí při soutoku říčky Hodonínky a Rozsečského potoka, asi 9 km od Kunštátu.

Hodonín (okres Blansko) 1

Patří do přírodního parku Svratecká hornatina. Zejména jeho příroda již zlákala k návštěvě nejednoho turistu. První zmínka o obci sahá do roku 1360. Původně náležela panství pánů z Lomnice, následně panství pernštejnskému. Od roku 1540 byla v držení Černovic a užívala i pečeti Černovické rychty. Byly zde dva mlýny s pilami a palírna.

Ke známým jménům dob minulých patří bratři Vilém a Vratislav z Pernštejna. Název byl vytvořen přidáním přípony – ín ke jménu Hodoň. V období druhé světové války byl nedaleko obce zřízen shromažďovací tábor Hodonín u Kunštátu, který byl určený pro romskou populaci. Za současným rekreačním zařízenímŽalov“ se nachází místo s doposud viditelným zvlněným terénem.

Ten skrývá masový hrob převážně romských vězňů. Pamětníci vzpomínají, že byl na tomto místě již za provozu tohoto tábora vztyčen dřevěný kříž. Po druhé světové válce MVDr. František Čípek, který se o hřbitov staral, přednášel o jeho historii ve školách v okolí. Měl k dispozici i fotografie vězněných Romů od lékaře přímo z tábora, MUDr. Josefa Habance. Vše bylo také předáno Muzeu romské kultury.

Pamětihodnosti a výlety v Hodoníně a okolí

Zajímavou stavbou, kterou můžete během svého výletu nebo dovolené navštívit, je budova rekreačního zařízení Zámeček. Původně šlo o hradiště, které bylo v druhé polovině 16. století přestavěno na zámek. Další zajímavostí je pak Davidova vila, dnes využívána jako dětský domov. V 90. letech minulého století byla v obci vystavěna i kaplička.

Hodonín (okres Blansko) 2

Během návštěvy zámku Kunštát se můžete těšit na několik prohlídkových okruhů a dozvědět se třeba to, jak žili poslední majitelé zámku. Vstřebávat můžete také mnoho zajímavých informací o jeho 400 let staré historii nebo stavebním a majetkovém vývoji.

Nedaleko zámku je možné navštívit i Psí hřbitov, který je dle některých zdrojů nejstarší v Evropě. Pokud máte rádi pohledy z vrchu, navštivte nedalekou rozhlednu Kopanina. Pokud Vám tyto tipy na výlety nebudou stačit, vydejte se na návštěvu státního hradu Pernštejn. Mimořádně zachovalý a turisticky velmi vyhledávaný středověký hrad byl základnou pánů z Pernštejna.

Hodonín – příroda a další aktivity

Nedaleký Čepičkův vrch a údolí Hodonínky je přírodní rezervace. Důvodem ochrany je výskyt přirozených porostů bukových javořin a jasanových javořin s velkým výskytem chráněného druhu měsíčnice vytrvalé. Může se pochlubit i dalšími ohroženými druhy. Hojný je výskyt zvláště chráněných druhů rostlin jako například bledule jarní.

Ke koupání můžete využít nedaleké rybníky Boří, vodní nádrž Letovice nebo přírodní koupaliště Březina. Využít lze také koupaliště Lysice nebo koupaliště Červenka. V případě deště či zimy jistě neodmítnete návštěvu Aquaparku Blansko nebo Aquaparku Kuřim. Na sjezdovku můžete vyrazit do Ski areálu Nutrie, Lyžařského vleku Věžná nebo třeba Ski areálu Karasín. Možností pro sjezdové lyžování je však v okolí obce mnohem více.

Hodonín (okres Blansko) 3

Najdu v Hodoníně ubytování?

I tak malá obec jako Hodonín nabízí hned několik možností ubytování. K Vaší rekreaci si můžete pronajmout chalupy, chaty nebo pokoj v soukromí. Obec nabízí i ubytování v ubytovně a penzionu.

Pokud Vám však nabídka nepřijde zcela dostačující či patříte mezi náročnější klientelu, můžete se porozhlédnout v jejím okolí. Ve větších městech nedaleko najdete také hotely, apartmány, rekreační střediska i motely.

Na jaře, v létě a na podzim si na své přijdou turisté a cykloturisté. V zimě pak vyznavači lyžování a zimních sportů. Ohromí Vás překrásná příroda a svěží vzduch. Místo je vhodné pro milovníky klidu a čistého životního prostředí, což je ideální kombinací pro pohodovou dovolenou.

V obci najdete obchod, volejbalové i fotbalové hřiště, motorest, rekreační zařízení i lyžařský vlek. Nejbližší okolí skrývá nádhernou panenskou přírodu. Neváhejte a přesvědčte se sami, že na dovolenou v Hodoníně budete rádi vzpomínat.