Loading

Ubytování v Ujčově

(1 objekt + 9 objektů v okolí 25 km)

Penzion Zubr

Ujčov, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Ideální dovolená na Vysočině s bazénem!

Turistická ubytovna Skorotice

Skorotice (Ujčov 3,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa...
Pěkná ubytovna - certifikována i KČT.

Rekreační chalupa Statek Kotlan

Hodonín (okres Blansko) (Ujčov 5,8 km vzdušně), na okraji ob...
Prostorná chalupa s bazénem!

Ala hotel

Bystřice nad Pernštejnem (Ujčov 6,1 km vzdušně), na okraji obce / města
Moderní business hotel i pro náročné

Penzion Eva

Crhov (Ujčov 9,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Útulný apartmán s venkovním bazénem

Pohádka na venkově

Dalečín (Ujčov 10,9 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Moderní chalupa ve venkovském stylu!

Penzion Šafránkův Mlýn

Drahonín (Ujčov 11,2 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa...
Penzión a chatky s bazénem a wellness

Chalupa u Vipa

Písečné (okres Žďár nad Sázavou) (Ujčov 11,2 km vzdušně), na...
Chalupa s bazénem,vířivou vanou,hřištěm

Penzion Bobrová

Bobrová (Ujčov 15,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Rodinný penzion s bazénem na Vysočině

Farma Kundratice

Kundratice (Ujčov 17,4 km vzdušně), na okraji obce / města,...
Ubytování na farmě, s bazénem
1 - 10 / 10

Ujčov

Ujčov 1

Ideální místo pro dovolenou na Vysočině

V samém srdci Vysočiny na břehu řeky Svratky leží malebná obec Ujčov. Patří do okresu Žďár nad Sázavou, v kraji Vysočina. Obec je vzdálená 40 km od Brna a 8 km od Bystřice nad Pernštejnem.

Ze západu obec obklopují výběžky Českomoravské vrchoviny s přírodním parkem Svratecká hornatina. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1392. Obec je jednou z nejstarších osad regionu. Dominantou Ujčova je kaple sv. Františka z Assisi.

K místním pamětihodnostem patří též kostel svatého Václava pravděpodobně z 13. století v místní části Dolní Čepí. Tato pozdně románská stavba se zvonicí na vrcholu sedlové střechy je obklopena hřbitovem s památkově chráněnou márnicí. Výjimečnost kostela tkví v tom, že od své stavby téměř nebyl stavebně upravován, spolu s márnicí je chráněn jako kulturní památka České republiky.

Ve východní části obce, v místní části Horní Čepí a v okolí aktivně působily na sklonku 2. světové války partyzánské skupiny. V roce 1975 tu byl vybudován památník odbojové činnosti těchto skupin a místních obyvatel – Pomník druhé světové války. Územím obce vedou oblíbené cyklostezky. V katastru osady Kovářová se v zimním období provozují dva lyžařské vleky, v obci se nachází koupaliště, dvě fotbalová hřiště a tenisový antukový kurt. Jestli se na to budete cítit, můžete využít nabídky vyjížděk na koni.

Ujčov – poznejte lépe tento krásný kout Vysočiny

Co se týče okolní krajiny Ujčova, je nádherná a skýtá ideální podmínky pro turisty a cyklisty. V přilehlých lesích se můžete plně oddat houbaření. V blízkosti Ujčova se na vrcholu kopce nad obcí Nedvědice vypíná majestátní hrad Pernštejn, který patří k největším a nejlépe dochovaným goticko-renesančním pevnostním stavbám v Evropě a zároveň národním kulturním památkám ČR.

 Za prohlídku stojí i zřícenina hradu Aueršperk a zřícenina hradu Zubštejn. Národní kulturní památkou je i zámek Kunštát ve stejnojmenném městě, v němž se spájí několik architektonických stylů. Překrásný je také hrad Svojanov, jehož architektura nese goticko-empírové rysy. Takže se zde odráží spojení středověku s 19. stoletím.

Ujčov 2

Dominantou Letovic je stejnojmenný barokní zámek nad řekou Svitavou. V Boskovicích na Vás čeká zase empírový zámek z počátku 19. století, jedna z nejkrásnějších empírových staveb v Čechách.

Krásný výhled do okolní malebné krajiny Vám poskytne rozhledna Karasín. Z této kamenné, 30 m vysoké vyhlídky zahlédnete i další rozhledny, jako např. Babylon, Horní les a Babí lom.

Vydat se odtud můžete i na zajímavou túru k oblíbenému turistickému cíli Devět skal. Na další pěkný výlet se můžete vybrat i k obci Rudka, ležící asi 20 km severovýchodně od Ujčova. V kopci Milenka se tu nachází jeskyně Rudka, nazývána též Jeskyně blanických rytířů.

Uměle vytvořená jeskyně byla do pískovcové skály vytesána v první polovině 20. století. Její interiér je vyzdoben sochami blanických rytířů, které vede sv. Václav. Vchod do jeskyně střeží majestátní socha lva. K oblíbeným dovolenkovým aktivitám patří návštěva okolních měst a pamětihodností, v případě nepříznivého počasí Vás přichýlí např. i muzea.

Hodně se dozvíte o regionu, v kterém se nacházíte, v Městském muzeu Bystřice nad Pernštejnem nebo v Podhoráckém muzeuPředklášteří. To se navíc nachází v Probošství cisterciáckého kláštera Porta Coeli, který nabízí kromě stálých historických a mineralogických expozic i prohlídku samotného gotického kláštera a lapidária v křížové chodbě.

Den plný zábavy zažijete v zábavním areálu Šikland, největším svého druhu v ČR. Najdete tu Šiklův mlýn s westernovým městečkem, Motorsport military offroad areál a strašidelný zámek Draxmoor. Takže tu na Vás čeká zábava pro celou rodinu. Westernové městečko Boskovice leží asi 30 km východně od Ujčova v opuštěném pískovcovém lomu. Čeká Vás tu autentické prostředí Divokého západu se spoustou atrakcí pro děti i dospělé. Samozřejmostí obou těchto míst je i možnost ubytování.

Možnosti koupání v teplých letních dnech Vám nabízí koupaliště v Ujčově, vodní nádrž Letovice, koupaliště Bystřice nad Perštejnem, vodní nádrž Vír, Domanínský rybník, koupaliště Lysice, rybník Dalečín a jiné. Za každého počasí se vykoupat můžete v Aquaparku Kuřim a Aquaparku Blansko. Zimní rekreaci můžete v obci strávit na běžkách nebo v Ski areálu Kovářová. Daleko to nebudete mít ani do Ski areálu Nutrie. Větší sjezdovky najdete v Ski areálu Fajtův kopec, což je moderní a plně vybavený lyžařský areál. Nedaleko odtud, u Nového Města na Moravě, je další lyžařský areál Vysočiny – Ski Harusák.

Ujčov 3

V tomto významném lyžařském centru jsou Vám k dispozici závodní i turistické běžecké tratě, 3 lyžařské vleky. Poblíž se nachází Ski areál Jimramov, další lyžařské areály jsou Ski areál Svratka v CHKO Žďárské vrchy a Ski areál Dalečín.

Ubytování v Ujčově není žádný problém

Pohodu, klid a nezapomenutelný odpočinek pro Vás a Vaši rodinu během pobytu v Ujčově poskytnou pohodlné penziony, ale i stylové chalupy situované většinou u lesa. Pěknou dovolenou v Ujčově strávíte i v apartmánech a privátech v dokonalém soukromí.

Jestliže se při svých výletech budete chtít zdržet na některých místech v blízkém okolí i přes noc, najdete širokou škálu ubytování v hotelech, apartmánech, turistických ubytovnách nebo i poměrně levných chatách a kempech.

Okolí Ujčova, tak jako i celá Vysočina, je vhodné k turistice, máte tu také možnosti koupání i provozování různých druhů sportů, ať už zimních či letních. Toto vše v kombinaci s příjemným ubytováním a vstřícností místních ubytovatelů, je příslibem bezproblémového strávení fantastické dovolené. Nevěříte? Tak přijeďte do Ujčova a přesvědčte se o tom sami!