Loading

Ubytování v Michalovicích (okres Havlíčkův Brod)

(1 objekt + 6 objektů v okolí 25 km)

Penzion Dočkalův mlýn

Michalovice (okres Havlíčkův Brod), na samotě, u lesa / na okraji lesa
S bazénem, saunou, rybníkem i farma!

Hostinec U Palánů

Havlíčkův Brod (Michalovice (okres Havlíčkův Brod) 4,7 km vzdušně), na okraji obce...
Výborné ubytování i restaurace.

Rekreační dům Květnov

Havlíčkův Brod (Michalovice (okres Havlíčkův Brod) 6,5 km vzdušně), na okraji obce...
Vzdělávej se, cestuj, relaxuj a žij!

Chalupa Štoky

Štoky (Michalovice (okres Havlíčkův Brod) 9,9 km vzdušně), n...
Chalupa pod lesem, s bazénem, pergolou

Villa Amenity

Světlá nad Sázavou (Michalovice (okres Havlíčkův Brod) 13,4 km vzdušně), v obci / v...
Komfortní ubytování v super lokalitě

Hotel Kouty

Ledeč nad Sázavou (Michalovice (okres Havlíčkův Brod) 17,1 k...
Místo klidu a rovnováhy, u rybníka!

Chalupa Na Špici

Oudoleň (Michalovice (okres Havlíčkův Brod) 19,6 km vzdušně)...
Romantické apartmány na okraji Vysočiny!
1 - 7 / 7

Michalovice (okres Havlíčkův Brod)

Michalovice (okres Havlíčkův Brod) 1

Obnovte své síly na magické Vysočině

Kraj Vysočina je považován za dovolenkovou destinaci číslo jedna. Abychom řekli pravdu, moc se tomu nedivíme. Nejen, že je vysoce ceněný pro své krásné prostředí, ale i pro své historické památky. Jeho neméně důležitou devizou je také skutečnost, že se v něm nebudete tísnit s davy dalších turistů. Zvlášť v případě, že si za cíl svých prázdnin zvolíte obec Michalovice, která spadá do okresu Havlíčkův Brod.

Michalovice jsou na první pohled nenápadná obec na Úsobském potoce. Prakticky okamžitě Vás ale zaujmou svou krajinou plnou polí, které občas protnou hlubší remízky či les. Směrem na východ se skví i soustava tří rybníků, které jsou vhodné k poklidnějším procházkám. Vodních ploch je ale v okolí Michalovic mnohem víc. Mezi ty nejkrásnější patří Zdislavský rybník a Kachlička. Neuděláte ale chybu ani v případě, že si zajedete trochu dál ke Skorkovskému rybníku, který je blízko Herálce. Když se budete nudit, během chvíle stanete uprostřed Havlíčkova Brodu, Humpolce nebo malebné Lipnice nad Sázavou.

Poklidný život ve stínu Havlíčkova Brodu

Poprvé se o Michalovicích dozvídáme ve 14. století. Od svého počátku byly svázané s hradem v Lipnici nad Sázavou. Posléze však ještě několikrát změnily svého majitele. V moderních dějinách byly dokonce po nějaký čas součástí Havlíčkova Brodu.

Život v Michalovicích nebyl až na výjimky ničím narušen. Lidé se v nich věnovali zemědělství a chovu dobytka. Zvrat událostí ale přišel v období 1. a 2. světové války. S oběma z nich se pojí osoba generála Karla Kutlvašra, který to dotáhl až na velitele Prahy. Za svou činnost byl ale později uvězněn ve věznicích Mírov a Leopoldov. Dnes se obyvatelé Michalovic zaměřují na práce, které jsou z velké části spojené s okolní přírodou.

Michalovice (okres Havlíčkův Brod) 2

Tipy na památky v Michalovicích i jinde

Když už v Michalovicích budete, prohlédněte si jejich smírčí kříž. Dále je v nich několik pomníků padlým, které připomínají životy těch, kteří jej ztratili ve světových válkách. Venkovský ráz obce podtrhuje i malá zvonice.

Během svého pobytu rozhodně nezapomeňte na celodenní výlet do Havlíčkova Brodu. Jeho centrum zdobí budova staré radnice, Štáflova bašta a kašna se sochou Tritona. Velmi pozoruhodný je i Hnátův kámen a Muzeum Vysočiny v Havlíčkově Brodě. Zajímavý den prožijete i v nedalekém Humpolci. V jeho jádru je pomník Hliníka z filmu Marečku, podejte mi pero! Také v něm ale můžete podniknout výšlap na hrad Orlík nad Humpolcem, jehož součástí je i rozhledna.

Dále se Vám bude líbit na hradě Lipnice nad Sázavou nebo na hradě a zámku Polná. Zhruba půl hodiny daleko je taky Zelená hora, která je zapsaná na světovém seznamu UNESCO. Pohádkový zážitek si odvezete i z hradu Ledeč nad Sázavou, na kterém se natáčel jeden z dílů oblíbené české pohádky Anděl Páně. Pokud Vám ani tohle všechno nestačí, navštivte zámek ve Světlé nad Sázavou nebo tajuplnou zříceninu hradu Rokštejn.

Kam vyrazit za sportem?

Na dovolenou v Michalovicích si přivezte své kolo. Také si odtud naplánujete několik pěších výletů. V Havlíčkově Brodě jsou tenisové kurty, fotbalová hřiště i atletické ovály. Zájemci z řad větších skupin také využijí dobře udržované baseballové hřiště. Na něj navazuje venkovní workoutové hřiště, které je vhodné pro posilování a další utužování kondice. Ve městě je v provozu i koupaliště a několik fitness studií. Trochu větší možnosti v oblasti relaxace a zábavy Vám nabídne i aquapark Vodní ráj Jihlava. V ní si mimo jiné zahrajete si populární laser game.

Michalovice (okres Havlíčkův Brod) 3

V zimní sezóně si zahrajte hokej na stadionu v Havlíčkově Brodě. Ten je otevřený i pro veřejné bruslení. Z lyžařských středisek je nejblíže Skiareál Vysoká a Šacberk. Vsadit můžete ale i na lyžařské středisko Kadlečák, které je u Světlé nad Sázavou. Vzhledem k výborným sněhovým podmínkám je možné v celém okrese Havlíčkův Brod běžkovat.

Prázdninové ubytování v Michalovicích

V Michalovicích si pronajmete pokoj ve stylově zařízených penzionech. V současné době je tu také hodně poptávané ubytování v cenově dostupných apartmánech a privátech. Jestli máte duši romantika, zvolte si prázdninový dům, chatu nebo chalupu v otevřené přírodě. To je dobrá volba i pro rodiny s dětmi, které potřebují soukromí a klid.

Michalovice do velké míry těží ze své pozice v blízkosti několika velkých měst. Svou roli v tom hraje i dobré napojení na hlavní silniční tah, který Vám ušetří dost času během cest. Uvidíte, že i Vy budete z této volby nadšení.