Loading

Ubytování v Hostěnicích

(1 objekt + 16 objektů v okolí 25 km)

Chata Liška

Hostěnice, v rekreační oblasti, v lese
Malebná chata v lesním údolí, s krbem

Penzion Starý pivovar

Křtiny (Hostěnice 6,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
S rodinou do Moravského krasu!

EVC Švýcárna

Adamov (okres Blansko) - Adamov (Hostěnice 10,5 km vzdušně),...
Magické místo Moravského krasu

Golf Hotel Austerlitz

Slavkov u Brna (Hostěnice 11,2 km vzdušně), na okraji obce / města
Ráj nejen pro golfisty, ráj pro každého

Penzion U kamenného kola

Adamov (okres Blansko) (Hostěnice 11,3 km vzdušně), na samot...
Penzión s restaurací na samotě u lesa

Apartmány Jedovnice

Jedovnice (Hostěnice 11,6 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
V těsné blízkosti Punkevních jeskyň

Levné ubytování s bazénem a saunou Jedovnice

Jedovnice (Hostěnice 11,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Pokoje s bazénem v centru Jedovnic

Vila Austerlitz

Slavkov u Brna (Hostěnice 12,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okr...
Originální, tematické, stylové ubytování

Penzion Poděbradova

Brno (Hostěnice 12,9 km vzdušně), v obci / ve městě, v centr...
Ubytování jen 10 minut autem od centra

Penzion SURF - Macocha

Kotvrdovice (Hostěnice 13,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlný penzion v blízkosti Macochy
1 - 17 / 17

Hostěnice

Hostěnice 1

Poznávejte taje Moravského krasu

Sníte o dovolené v blízkém okolí Brna, ale zároveň toužíte po klidu a tichu? V tom případě si pro svůj odpočinek vyberte některou z obcí, která se nachází v okrese Brno-venkov. Protože jich je v Jihomoravském kraji víc, doporučíme Vám, abyste si zvolili tu, která nese jméno Hostěnice. Nyní se podíváme na to, co přesně Vám může nabídnout.

Hostěnice jsou malá obec těsně za Brnem, která je od okolního prostředí izolovaná hustým zeleným porostem. Zdejší lesy zabírají dokonce až 2/3 jejího katastrálního území. Ty se pozvolna mění v poklidné Údolí Říčky a cestovateli hojně opěvovaný Moravský kras. Také Vás dozajista potěší, že je zde zvýšený výskyt nejrůznějších přírodních zákoutí.

Mezi prvními musíme zmínit Hostěnické propadání. Při průchodu lesem narazíte i na několik jeskyní. Třeba na Netopýrku, Ochozskou jeskyni a Pekárnu. Projdete-li cestou kolem kaple sv. Anny, brzy se zastavíte u Hádku. Něco zajímavého ale potkáte v podstatě ve všech směrech, kterými se vydáte. Z měst je nejblíže Brno. Také ale můžete zavítat do Šlapanic nebo Slavkova.

V harmonii se skalami a lesem

První oficiální zmínka o Hostěnicích pochází z 2. poloviny 14. století. Je ale možné, že byly osídleny hned několikrát. Z historických záznamů totiž vyplývá, že zdejší obce pustly a některé zanikly úplně.

Jedním z hlavních důvodů, proč lidé odcházeli za lepším byly velmi těžké podmínky, ve kterých museli v těchto končinách žít. Poměrně dlouhou dobu tu nestály žádné chalupy a domy. Většina lidí využívala zemnice, které dnes známe pod častěji používaným termínem zemljanky. Aby lidé neměli hlad, sbírali lesní plody a chrastí.

A to nejen pro svou vlastní potřebu, ale i k dalšímu zpracování. Také se tu těžilo dřevo, které se prodávalo do vsí dále od lesa. Své místo si tu našla i výroba pometel, těžba vápna a kvalitního kamene. Ta se později přesunula do lomů a cementáren v blízkém okolí. Dnes jsou Hostěnice poklidným místem pro trávení kratších i delších rodinných dovolených.

Co jde v Hostěnicích podniknout?

Hostěnice 2

Nejvýznamnější stavbou v obci je zvonice a kaple sv. Anny. V nedalekých Pozořicích se lze vydat po stopách Krajiny mého srdce od Františka Neužila. Na motivy jeho práce v nich bylo zřízeno několik tematických zastavení. Za zvážení stojí i návštěva Tvarožné, u které je kopec Santon s kapličkou. Během prosince se pod ní koná vzpomínková akce, která znázorňuje věhlasnou bitvu u Slavkova.

Zcela určitě se vydejte i do Brna, které Vám připraví bohatý celodenní program. Naprostou nutností je návštěva pevnosti Špilberk. Kromě kasemat si v něm prohlédnete i rozsáhlou expozici Muzea města Brna. Velmi poutavá je i katedrála sv. Petra a Pavla. Té šlape na paty kostel sv. Jakuba, který se také pyšní kostnicí. Kdo se nebojí, toho vyšleme do podzemí pod Zelným trhem, nebo do Kapucínské hrobky, ve které jsou k vidění dobře zachované mumie. Také ale můžete podniknout výpravu do Moravského zemského muzea, Technického muzea, Letohrádku Mitrovských, Vily Löw-Beer či do Vily Tugendhat.

Hurá za sportem!

V Hostěnicích je tenisový kurt, hřiště s umělým povrchem a jedna asfaltová herní plocha. Pozořice mají i malou tělocvičnu. Pro koupání v přírodě zvolte biotop, který je v blízkých Kovalovicích. V Brně využijete několik sportovních hal, bazénů a fitness studií. Nechybí v něm ani bowling, únikové hry a laser game. Kdo preferuje zábavu na úrovni, tomu poradíme přesun do Slavkova, kde je rozlehlé golfové hřiště. Celá oblast je pak mimořádně příznivá pro pěší turistiku a jízdu na kole.

V zimních měsících tu ale žádné velké zázraky nečekejte. Co se týče hokeje a ledního bruslení, skvěle Vám poslouží zimní stadion v Brně, nebo některá z veřejných ledních ploch. Pro celoroční koupání se hodí i Aquapark Kohoutovice a Aquapark Kuřim. Za lyžováním ale budete muset do Zlínského kraje. Nemusíte ale jezdit nikam daleko. V Chřibech je lyžařské středisko Stupava, Skiareál Osvětimany a Mendl-ski Břestek.

Hostěnice 3

Ubytování na dosah

V Hostěnicích nefunguje žádné centrální středisko. Proto vsaďte na prázdninové ubytování v chalupě, nebo na chatě. Také tu bez většího problému seženete levné ubytování v privátu či apartmánu. Kdo ale preferuje komfortnější penziony a hotely, ten by se měl zaměřit na nabídku větších obcí a měst v okolí.

Hostěnice jsou ideálním cílem pro páry, ale i pro rodiny s dětmi. Nejen, že budete moci poznávat zdejší krajinu, ale také získáte široké možnosti v rámci kulturního vyžití. Což jsou nejlepší podmínky pro to, aby se Vaše dovolená vyvedla přesně podle Vašich představ.