Loading

Ubytování ve Šlapanicích

(0 objektů + 7 objektů v okolí 25 km)

Golf Hotel Austerlitz

Slavkov u Brna (Šlapanice (okres Brno-venkov) 10,6 km vzdušně), na okraji obce / mě...
Ráj nejen pro golfisty, ráj pro každého

Penzion Poděbradova

Brno (Šlapanice (okres Brno-venkov) 10,7 km vzdušně), v obci...
Ubytování jen 10 minut autem od centra

Chata Liška

Hostěnice (Šlapanice (okres Brno-venkov) 11,5 km vzdušně), v rekreační oblasti, v l...
Malebná chata v lesním údolí, s krbem

Ubytovna Lovčičky

Lovčičky (Šlapanice (okres Brno-venkov) 13,6 km vzdušně), na okraji obce / města
Levné ubytování v nové ubytovně

Penzion U kamenného kola

Adamov (okres Blansko) (Šlapanice (okres Brno-venkov) 16,4 km vzdušně), na samotě,...
Penzión s restaurací na samotě u lesa

Apartmány Jedovnice

Jedovnice (Šlapanice (okres Brno-venkov) 19,0 km vzdušně), v...
V těsné blízkosti Punkevních jeskyň

Penzion SURF - Moravský kras

Blansko - Klepačov (Šlapanice (okres Brno-venkov) 19,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Apartmány v penzionu v Moravském krase
1 - 7 / 7

Šlapanice

Šlapanice 1

Na prázdninách v Dyjsko-svrateckém úvalu

Chcete objevovat Brno, ale bojíte se, že Vaši pohodu bude ohrožovat všudypřítomný ruch? Kvůli němu se ale nemusíte svého nápadu vzdávat úplně. Jihomoravský kraj Vám nabídne spoustu dalších možností, které budou zcela vyhovovat Vašim potřebám. Stačí, abyste svou pozornost zaměřili třeba na Šlapanice, které spadají do okresu Brno-venkov a ze kterých budete mít všechny turistické atrakce doslova jako na dlani.

Šlapanice jsou zasazené v úrodné krajině Dyjsko-svrateckého úvalu, jen chviličku od centra Brna. I když by se Vám mohlo na první pohled zdát, že okolo Šlapanic není nic zajímavého k vidění, stačí, pokud přejedete do části Brno-Líšeň. Od ní se dále na sever táhne Hádecká planinka, jejíž součástí je i měšťany vyhledávaný lom Hády. Tento pás se postupně mění v Údolí Říčky a v lesy Moravského krasu.

V dobré dojezdové vzdálenosti od Šlapanic je i Mariánské údolí. Během okamžiku se ze Šlapanic dostanete do Brna, Rajhradu či Tvarožné.

První zmínka o Šlapanicích pochází ze 13. století. Z mnohačetných archeologických výzkumů však vyplynulo, že lidé tu žili už o několik století dříve. Hovoří se dokonce o tom, že oblast nynější aglomerace byla obydlena už v období Velkomoravské říše. Podle všeho se jednalo o obec, která stála poblíž frekventované obchodní trasy. Jak se její význam zvyšoval, postupně se z ní začalo stávat město s širokým spektrem práv.

Vzhledem k lokaci Šlapanic tu však nebylo vše jen růžové. Poměrně často se tu nachomýtly bandy lupičů, kteří poškozovali obyvatele města. Mimo jiné tu docházelo i k nejrůznějším vojenským střetům a ležením.

Asi největším konfliktem v okolí Šlapanic byla Bitva tří císařů u obce Tvarožná. Dnes jsou Šlapanice významným centrem kultury a společenského života v regionu Brněnska. Do jejich katastrálního území zasahuje i několik výrobních hal a část brněnského letiště.

Tipy, kam si zajet na výlet

Na první pohled Vás nejspíš zaujme kostel. Jeho kořeny se datují až do doby založení Šlapanic. I přesto, že měl původně své vlastní opevnění, které mělo chránit před nebezpečím zvenčí, realita byla spíš taková, že se jednalo o pravidelný cíl loupežníků a vojáků.

Šlapanice 2

Za povšimnutí stojí i zámek z 18. století. Ten však dnes slouží ke vzdělávacím účelům, takže není veřejnosti přístupný. V centru je i pobočka Muzea Brněnska, které každoročně pořádá několik výstav.

To ale rozhodně není zdaleka všechno. Šlapanice jsou skrz naskrz plné nejrůznějších křížů, památníků a soch. Novodobou památkou je kašna, které se přezdívá Spirála života.

Setkáte se tu ale i se smírčím kamenem, sochou sv. Floriána, sochou sv. Jana, sochou sv. Aloise nebo se sochou Panny Marie Nanebevzaté. Mezi pomníky vévodí pomník francouzským lékařům a hrob napoleonských vojáků. Nejvyhledávanější turistickou atrakcí je však památková zóna Slavkovského bojiště. Jen kousek je to k Žuráni a ke kopci Santon, z jehož vrchu na krajinu shlíží notoricky známá kaple. Celý běh událostí uzavírá Mohyla míru v obci Prace, ke které přiléhá i muzeum.

Kdo si přeje strávit alespoň půl dne v Brně, tomu doporučíme návštěvu pevnosti Špilberk, která je sídlem Muzea města Brna. Za Váš čas stojí i prohlídka kostnice u kostela sv. Jakuba, podzemí pod Zelným trhem nebo vila Tugendhat. U té je však potřeba zarezervovat si prohlídku co nejdříve, jelikož jsou vstupenky kvůli vysokému zájmu vyprodané i na několik měsíců dopředu.

Mimo Brno Vám můžeme poradit návštěvu hradu Veveří, zříceniny hradu Boskovice nebo odpoledne strávené v ruinách kláštera Rosa Coeli, který je k vidění v Dolních Kounicích.

V rámci sportovních aktivit jsou Šlapanice vybavené opravdu skvěle. S potomky se vyřádíte na některém z dětských hřišť. Vrcholoví sportovci zase uvítají atletické hřiště. Nadšenci do posilování by se měli uchýlit do areálu Multifunkčního hřiště Jiráskova, které disponuje prostorem pro venkovní posilování.

Ve Šlapanicích je i krytý bazén, tenisový kurt a cvičební koutek pro seniory, který je v domě s pečovatelskou službou. Skvělé koupání se spoustou atrakcí si pak užijete v některém ze dvou aquaparků. Jeden je v brněnských Kohoutovicích. Ten druhý provozuje Kuřim.

V zimě si zabruslíte na šlapanickém kluzišti. Venkovní lední plochu Vám naopak zprostředkuje Brno.

Protože jsou ale zimy na Brněnsku veskrze mírné a teplé, za lyžováním si vyjeďte do Zlínského kraje. Necelá hodina jízdy Vás dělí od Ski areálu Stupava. Velmi oblíbené jsou i Osvětimany.

Šlapanice 3

Jaké je ubytování ve městě?

Do Šlapanic se příliš mnoho turistů nesjíždí. Proto je tu nabídka ubytování skromnější než například v sousedním Brně. Místní tu nejčastěji poskytují ubytování v soukromí.

Také se s Vámi mile rádi podělí o svou chalupu či chatu, která bývá nejčastěji umístěna v odlehlejší přírodě. Ubytování v apartmánech, penzionech a hotelech však hledejte mimo hranice Šlapanic.

Šlapanice jsou pohodové místo, které má výborné spojení s druhým největším městem u nás. Zároveň je u něj spousta významných památek, z nichž některé zná takřka celý svět.

Pokud se ale budete během pobytu nudit, nikdo Vám nebrání přesunout se do Moravského krasu, nebo do oblasti okolo Pálavy.

Jde tedy o takřka ideální místo pro všechny, kteří si přejí objevovat celý Jihomoravský kraj.