Loading

Ubytování ve Valašské Bystřici

(1 objekt + 35 objektů v okolí 25 km)

Chatička Valašská Bystřice

Valašská Bystřice, v obci / ve městě
Útulná chatička v Beskydech

Chaty Alpina

Malá Bystřice (Valašská Bystřice 4,5 km vzdušně), na okraji obce / města, v lese
Útulné dřevěné chaty s krbem, v lese

Chata Malá Bystřice

Malá Bystřice (Valašská Bystřice 4,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Chatička pro rodinku u lesa, s krbem

Chata Bystřice

Malá Bystřice (Valašská Bystřice 4,7 km vzdušně), na okraji...
Infrasauna a celoroční venkovní vířivka

Apartmány Hážovský Dvůr

Rožnov pod Radhoštěm (Valašská Bystřice 5,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
Ideální apartmány pro rodiny s dětmi

Penzion U Boženky

Vigantice (Valašská Bystřice 6,0 km vzdušně), na okraji obce / města
Komfortní ubytování na Valašsku!

Chata Lexa

Dolní Bečva (Valašská Bystřice 7,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na...
Útulná chata v Beskydech s infrasaunou

Chata Dolní Bečva

Dolní Bečva (Valašská Bystřice 7,4 km vzdušně), v obci / ve městě, u potoka
Chata se zahradou a bazénem v Beskydech

Chata Lentilka

Rožnov pod Radhoštěm (Valašská Bystřice 7,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
Rekreační chata pro rodinky, s krbem

Apartmány Hutisko 769

Hutisko-Solanec (Valašská Bystřice 7,7 km vzdušně), na okraji obce / města
Nadstandardní a plně vybavené apartmány.
1 - 36 / 36

Valašská Bystřice

Valašská Bystřice 1

Valašská Bystřice patří mezi jednu z největších obcí v České republice se statusem obec. Obec o rozloze necelých 36 km2 leží v okrese Vsetín ve Zlínském kraji. Obec najdete na okraji chráněné krajinné oblasti Beskydy, asi 8 kilometrů jižně od Rožnova pod Radhoštěm a asi 20 kilometrů vzdušnou čarou severozápadně od hranic se Slovenskem.

Obec je obklopena kopci, a proto byla založena až později. První zmínka o obci pochází z roku 1651. Tehdy se zde těžilo hlavně dřevo a kromě tesařství se rozvíjela výroba dřevěného nádobí a hraček. Postupně přibývaly domky, které se soustřeďovaly převážně v okolí řeky Bystřice.

Zajímavostí je, že právě přiléhající říčka Bystřice byla inspirací pro název obce. Nicméně původní název byl Nová Bystřice. Tento název se v průběhu let měnil. Název Valašská Bystřice je v pořadí již pátým a byl ustanoven až v roce 1923.

Ve Valašské Bystřici Vás čekají památky i příroda

V obci najdete také několik památek. Jednou z nich je kostel Nanebevzetí Panny Marie z 18. století, před kterým jsou umístěny 2 hroby s kamennými náhrobky portášských velitelů Jiřího a Ondřeje Křenkových, kteří jsou považování za ochránce valašských hor. Náhrobky jsou označeny jako chráněná kulturní památka. Z Valašské Bystřice také pochází Marie Bognerová – akademická malířka, která v obci žila přes 30 let. Můžete tak navštívit její památník a prohlédnout si její kresby.

Valašská Bystřice je kopcovitá, ze dvou třetin zalesněná a je součástí chráněné krajinné oblasti Beskydy. Nejvyšším bodem Valašské Bystřice je Tanečnice (912 m n. m.), která je zároveň druhým nejvyšším bodem Vsetínských hor.

Valašská Bystřice 2

Na celém území Beskyd se nachází vzácné karpatské rostliny, živočichové, ale také jeskyně a hlavně hluboké lesy. Pokud tedy máte rádi přírodu, můžete vyrazit po některé z označených i neoznačených turistických tras na procházku do okolí.

Jedním z cílů může být například rozhledna Búřov na stejnojmenném kopci (660 m n. m.). K rozhledně vede od autobusové zastávky U Petruželů žlutá turistická značka. Z vyhlídky je krásný výhled na okolní kopce. U rozhledny se nachází také golfový klub vhodný pro ty, kteří s golfem teprve začínají, ale i pro již ostřílené profíky.

Valašská Bystřice nabízí aktivní dovolenou

Okolí obce láká turisty celoročně. Je vhodné jak na letní pěší turistiku, tak i cykloturistiku. Pro cyklisty jsou připraveny asfaltové cyklostezky různých náročností. Cyklostezka č. 46 je silnicí, která vede přímo z Valašské Bystřice do Rožnova pod Radhoštěm. Pokud preferujete přírodní terén, ale také sjízdný pro kola, můžete zvolit cestu po červené turistické značce. Vzdálenost na kole je v obou případech přibližně 8 kilometrů. Cílem může být například Valašské muzeum v přírodě. Jedná se o největší a nejstarší skanzen lidové architektury ve střední Evropě.

Díky kopcům, relativně vysokým horám a přírodním podmínkám je Valašská Bystřice, také vhodná pro zimní dovolenou. K dispozici je řada udržovaných běžeckých tras. Oblíbenou je i Valašsko-bystřický okruh po hřebenech hor v délce 24 kilometrů.

Navštívit můžete také ski areál Búřov, který je vhodný pro začátečníky, děti i pokročilé lyžaře. Je vhodný také pro snowboardisty. V okolí Valašské Bystřice je kromě Búřova i několik dalších ski areálů, například v Rožnově pod Radhoštěm, ski areál Soláň, Vsacký Cáb a další.

Valašská Bystřice 3

Ve Valašské Bystřici není přímo žádné relaxační centrum, ale můžete navštívit například pivní lázně a užít si zajímavé procedury přímo v rožnovském pivovaru. Wellness procedury, masáže a další možnosti relaxování najdete i v některých z hotelů v okolí.

Pestré možnosti ubytování ve Valašské Bystřici

Ve Valašské Bystřici si užijete klid a pohodu, krásnou přírodu a tak Vaše ať už letní či zimní dovolená bude jistě příjemný zpestřením. Protože je celá oblast Beskyd žádanou lokalitou, možnosti ubytování jsou různorodé. Na své si přijdou jak příznivci levného ubytování, tak i ti, kteří mají rádi pohodu a relax. Pokud jedete na krátkodobý pobyt, můžete si vybrat z ubytování v některém z hotelů nebo penzionů. Také si lze pronajmout některou z horských chat či soukromých chalup. Zajímavou alternativou je i pobyt na ranči, který nabízí také hipoterapii a projížďky na koních.

Ve Valašské Bystřici si díky chatám, chalupám a rančům užijete krásné spojení přírody a valašské kultury. Poměrně velká obec nabízí návštěvníkům vyžití v každé roční době. Vydejte se tedy do centra Valašska a užijte si svoji dovolenou nebo příjemný rodinný pobyt.