Loading

Ubytování v Javorníkách Česko

(25 objektů)

Chaty Pohoda na Soláni

Velké Karlovice, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Pohoda uprostřed valašské přírody

Chata Lentilka

Rožnov pod Radhoštěm, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Rekreační chata pro rodinky, s krbem

Chata Pulčiny 43

Francova Lhota, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
S vířivkou, saunou a výhledy do údolí

Apartmán na pohodu

Dolní Bečva, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Moderní a komfortní ubytovaní u lesa!

Chata Dolní Bečva

Dolní Bečva, v obci / ve městě, u potoka
Chata se zahradou a bazénem v Beskydech

Chata Malá Bystřice

Malá Bystřice, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Chatička pro rodinku u lesa, s krbem

Chata Alpina

Malá Bystřice, na okraji obce / města, v lese
Útulná dřevěná chata s krbem, v lese

Chata v údolí Kněhyně

Prostřední Bečva, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Útulná chata u potoka v lese

Apartmány Hutisko 769

Hutisko-Solanec, na okraji obce / města
Nadstandardní a plně vybavené apartmány.

Chaty Trojanovice

Trojanovice, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
8 útulných chat přímo pod Pustevnami
1 - 25 / 25

Javorníky Česko

Javorníky Česko 1

Javorníky jsou pohoří rozkládající se na hranici České republiky a Slovenska. Území blíže najdete ve Zlínském kraji, v okrese Vsetín. Javorníky připomínají při troše fantazie trojúhelník. Jeho první stranu tvoří hranice se Slovenskem od přechodu Velké Karlovice - Makov až po přechod Střelná - Lyský průsmyk. Druhou stranu tvoří řeka Vsetínská Bečva téměř od hranic se Slovenskem až po město Vsetín. A poslední stranou trojúhelníka je pak logicky železniční trasa Vsetín – Střelná.

Hornaté území na pomezí Moravskoslezských Beskyd, Bílých Karpat a Hostýnsko-vsetínské hornatiny spadá do chráněného území Beskydy a je tak skvělým místem na dovolenou během celého roku.

Javorníky – známé i neznámé místo pro dovolenou

Pohořím Javorníky prochází česko-slovenská hranice. Nejvyšší horou je Velký Javorník (1 071 m n. m.), který se tyčí do své výšky na území Slovenska, necelé 2 kilometry od české hranice. K nejvyšší hoře Javorníků na území České republiky, Malému Javorníku (1 019 m n. m.), vede jak naučná stezka Javorníky, tak i červená turistická trasa lemující hranici. Hora je od Velkého Javorníku vzdálená asi 5 kilometrů mírným klesáním.

Při této procházce se můžete kochat dalekými výhledy, a to nejen z rozhledny Stratenec, která patří mezi nejvýše položené rozhledny na Slovensku. Poblíž hranic, na území Velkých Karlovic, můžete vystoupat také na rozhlednu Miloňová nebo Súkenická na hoře Čarták (953 m n. m.).

Při vysokohorských procházkách a túrách Javorníky budete objevovat horské louky a bukové a jedlové lesy. Ty jsou například na území přírodní rezervace Malý Javorník chráněné. Pohoří Javorníky má však na svém území i jiné přírodní skvosty. A tak cílem Vaší dovolené může být například přírodní rezervace Galovské lúky, Makyta nebo národní přírodní rezervace Razula či Pulčín-Hradisko.

Právě Pulčín-Hradisko je oblíbená pro své skalní útvary a největší pískovcové skalní město v moravské části Karpat. A tak můžete při své cestě narazit na 5 skalních kostelů nebo zříceninu skalního hradu Pulčín. Na skalách se často nacházejí i lišejníky a mechy, v okolí jsou také horské chráněné louky s orchidejemi.

Aktivní dovolená či gurmánský zážitek pravé valašské kuchyně

Javorníky jsou ideálním místem na aktivní pěší turistiku. Díky velkému počtu různých turistických tras můžete každý den objevovat něco nového. Javorníky jsou však oblíbené i u milovníků horské cyklistiky. Na jejich území se nachází několik cyklotras různých náročností, řada bike parků nebo bike trailů, které jsou výzvou i pro zkušené cyklisty. Nejvíce bike trailů je v okolí Velkých Karlovic.

Javorníky Česko 2

Javorníky jsou také oblíbenou destinací vodáků, protože protékající řeka Vsetínská Bečva je sjízdná po celé své délce. V létě si užijete plavání, vodní radovánky či přírodního koupání ve vodní nádrži Balaton.

V zimě jsou Javorníky častým cílem lyžařů různého zaměření. Zimní dovolenou si můžete užít jak na běžkách, kdy jsou po celém území připraveny lyžařské běžecké trasy, tak i na sjezdovkách. Vybrat si můžete například ze ski areálu Zděchov, Kohůtka, Halenkov, Kyčerka ve Velkých Karlovicích, Karolinka a mnoho dalších. Stačí si jen vybrat podle toho, co hledáte. Určitě najdete sjezdovky dětské, výukové, vyhlídkové, adrenalinové apod.

Po náročných dnech potřebuje tělo nějaký čas na zotavenou. Ten můžete strávit ve wellness centru s termálními bazény, saunami a dalšími relaxačními rituály. Svůj relaxační pobyt si v Javorníkách určitě užijete. Javorníky jsou oblastí Valašska, kde často potkáte volně se pasoucí stáda ovcí. A díky tomu si můžete například dát vynikající bryndzové halušky, ochutnat pravou valašskou kyselicu či osladit život valašským frgálem nebo koláčky a zapít to dobrým domácím podmáslím.

Památky k vidění v Javorníkách

Kromě přírody, hlubokých lesů a chráněných rostlin a živočichů, si také můžete užít trochu kultury a navštívit například zajímavá místa či muzea. Děti i dospělí si určitě užijí dřevěný mechanický betlém Horní Lidči. V Karolince můžete v muzeu sklářství obdivovat zručnost a umění sklářských mistrů nebo zajít do údolí Raťkova, ve kterém se nachází unikátní soubor původních lidových dřevěných staveb.

Pokud byste pokračovali dál po žluté, dojdete po 5 kilometrech k dřevěné zvonici na Soláni. Kolem zvonice, ale i dále po naučné stezce Přes hřeben Soláň, se nachází galerie v přírodě. Jedná se o krásné dřevěné sochy různých postav. V  duchu lidové architektury a tradic se můžete zastavit v Karlovském muzeu, které je hned vedle velkého dřevěného kostela ve Velkých Karlovicích. A že Vám tato obec něco připomíná? No jistě, nacházíte se totiž v seriálovém městečku Protějov, místem, kde se odehrával seriál Doktor Martin.

Javorníky Česko 3

A pokud vyrazíte do Vsetína, můžete v budově zámku zajít do muzea Valašska nebo na židovský hřbitov. Místní hvězdárna pak dělá různé zábavné programy pro děti i dospělé a také pořádá pravidelné pozorování noční oblohy.

V Javorníkách si najde ubytování každý

Ať už se chystáte do Javorníků na zimní nebo letní dovolenou, stojí Javorníky za návštěvu v každé roční době. Proto se Vám budou hodit i rady pro ubytování. Turisté se rádi ubytují v chatách u lesa či chalupách. Levné ubytování poskytuje například ubytování v soukromí nebo kempy. Největším městem Javorníků je Vsetín. Zde najdete klasické městské možnosti ubytování všech cenových kategorií. Ubytovat se můžete v některém z hotelů, penzionů či apartmánů.

Trochu jiný pobyt si zase užijete například v kolibě, ve valašské dřevěnici nebo na biofarmě. V létě můžete kempovatrekreačních střediscích a táborech. Možností ubytování je hodně a stačí si vybrat právě to, co je Vám nejblíže.

Javorníky jsou oblast krásné přírody, přírodních rezervací a památek, skalních měst, bukových lesů a horských luk. Je to místo pro aktivní dovolenou na kole, na vodě, na lyžích, ale i pro luxusní pobyty ve wellness centrech. V okolí je i mnoho zajímavých a netradičních památek. Vaši dovolenou můžete završit také skvělým gastronomickým zážitkem pravé valašské kuchyně. Je to místo v České republice, kde se s klasickou kulturou mísí lidová architektura. Je to tak trošku jiný svět, který určitě stojí za návštěvu.

Názory a doporučení

Daniel Hruška (ubytovatel) 7.3.2019
Blízká lyžařská střediska: Pustevny, Soláň, Karolínka, Velké Karlovice - Razula. Bumbálka - Třeštík, Bílá, Kohůtka, Kyčerka a spousta dalších. V zimní sezóně, jsou upravované běžkařské tratě. V Rožnově pod Radhoštěm, je také známý Gibon park (2 km), spousta tenisových kurtů (nejbližší 100 m od objektu), golfové hřiště a další. V Hážovicích se nachází kozí farmy, kde je možnost nakoupit produkty. Možnosti koupání: přehrada Bystřička, přehrada Horní Bečva, vodní nádrž Šance, přehrada Větřkovice, koupaliště Vigantice, koupaliště Rožnov pod Radhoštěm, bazén Rožnov pod Radhoštěm, koupaliště Hutisko-Solanec, koupaliště Zubří, bazén Frenštát pod Radhoštěm, aquapark Frenštát pod Radhoštěm, koupaliště Mořkov, koupaliště Balaton, koupaliště Velké Karlovice, bazén Valašské Meziŕíčí. Blízká lyžařská střediska: Bůřov, Radhošť - Pod kaplí, Pustevny, Pod Soláněm, Soláň sedlo, Soláň, Veřovice, Soláň - Bzové, Vsacký Cáb, Dětský vlek u Vily Anna, Frenštát pod Radhoštěm.
Stanislava Šamánková (ubytovatel) 6.3.2019
Největším lákadlem našeho regionu je jistě Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, centrum letní i zimní turistiky Pustevny a bájná hora Radhošť. Ke krásným výletům láká vrchol Soláně nebo hřebenové trasy na moravsko - slovenském pomezí.
Apartmány Velké Karlovice (ubytovatel) 4.2.2019
Valašško, krásná příroda, čistý vzduch. Pohoda a klídek.