Loading

Ubytování v Loučce (okres Vsetín)

(1 objekt + 14 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Loučka - Lázy

Loučka (okres Vsetín), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Chalupa s bazénem a romantickými výhledy

Chata Rajnochovice

Rajnochovice (Loučka (okres Vsetín) 4,1 km vzdušně), na samotě, v lese
Chata v příjemném prostředí na samotě

Hotel Apollo

Valašské Meziříčí (Loučka (okres Vsetín) 10,3 km vzdušně), v obci / ve městě, v cen...
Hotel za příznivé ceny!

Penzion For You

Valašské Meziříčí (Loučka (okres Vsetín) 11,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Útulné ubytování s rodinnou atmosférou

Penzion Diana

Teplice nad Bečvou (Loučka (okres Vsetín) 12,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u le...
S vlastní saunou v centru lázní!

Hotel Centrum

Hranice (okres Přerov) (Loučka (okres Vsetín) 14,0 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Stylový hotel v centru města!

Penzion Kopná

Podkopná Lhota (Loučka (okres Vsetín) 14,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u l...
Rodinný penzion s vynikajícími službami

Chalupa Barunka

Rusava (Loučka (okres Vsetín) 15,1 km vzdušně), na okraji ob...
Rodinná chalupa-pro děti hřiště a herna

Ubytování Zlín - Apartmány Vlčková

Vlčková (Loučka (okres Vsetín) 15,1 km vzdušně), v obci / ve...
Luxusně vybavené apartmány s infrasaunou

Penzion Regina

Kašava (Loučka (okres Vsetín) 15,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Rodinný penzion s bazénem
1 - 15 / 15

Loučka (okres Vsetín)

Loučka (okres Vsetín) 1

Vyrazte za dobrodružstvím na malebný venkov

Chcete pořádně prozkoumat Zlínský kraj, ale nevíte, kde začít? První se Vám nabízejí destinace jako Kroměříž, Uherské Hradiště a Zlín. Možná by stálo za to popřemýšlet o tom, zda nedáte tentokrát přednost venkovu. Právě on je proslulý dodržováním nejrůznějších slavností a tradic, které Vám mohou dost významně zpestřit Vaši dovolenou.

A kdo ví? Třeba tím místem, kam se rozhodnete jet bude obec Loučka v okrese Vsetín. Loučka leží na úpatí lehce zvlněného a vcelku zalesněného terénu. Už to samo o sobě naznačuje, že půda tu nebude moc úrodná. Většinu nížin proto pokrývají hlavně louky. Když vyběhnete z katastrálního území Loučky ven, ocitnete se nedaleko vrcholu Sochová.

Jen kousek od něj je přírodní rezervace Čerňava. Ta je součástí Hostýnských vrchů. Hodně zajímavá je i rezervace Smrdutá, u které jsou vodopády na říčce Bystřičce. Také si ale udělejte výlet do některého z okolních středisek. Zvážit můžete cestu do Podhradní Lhoty, Kelče nebo Kunovic.

Loučka na statku Tomáše Bati

První zmínka o Loučce pochází z počátku 14. století. Už od té doby byla pod správou církevních hodnostářů z Olomouce. Až v 19. století se dostala do rukou jednoho šlechtice, který se dost výrazně zasadil o její hospodářský růst. Jeho zásluhou došlo i k postavení reprezentativní kaple. Lidé v Loučce se živili hlavně prací na statku. Později se tu uchytila i výroba vlněných oděvů. Zajímavostí je, že celý statek zakoupil ke konci 1. světové války známý průmyslník Tomáš Baťa. Po jeho smrti byl rodině nejspíš zabaven, jelikož byl v 90. letech opět navrácen jednomu z Baťových potomků. Ten se významně zasadil o jeho renovaci, která zasáhla i jeho bezprostřední okolí.

Loučka (okres Vsetín) 2

Co je v Loučce k vidění?

V Loučce jsou dva historické objekty. Jedním z nich je bývalý zámek a tím druhým farní kostel Dobrého Pastýře. Taky ale můžete vyběhnout na nedalekou rozhlednu Kelčský Javorník. Hodně blízko je i několik dalších zajímavých míst, na kterých se bude líbit jak dětem, tak dospělým.

Za zmínku stojí například zřícenina hradu Lukov nebo hrad Helfštýn. Asi půl hodiny Vás dělí i od Štramberku. Jeho dominantu představuje gotická věž a rozhledna Trúba. Je v něm ale i Muzeum starých tisků a lidové keramiky nebo mini ZOO – Aqua Terra.

Jestli ale preferujete cestu do vzdálenějších koutů naší historie, bavit Vás bude výpravná expedice k jeskyni Šipka a k vrcholu Kotouč. Právě na těchto dvou místech se našly významné archeologické nálezy. Hned Vedle Štramberku je Kopřivnice, která je učiněným rájem pro všechny milovníky automobilismu. Kromě Technického muzea Tatra si v ní prohlédnete i Auto moto muzeum.

Lidem s všestrannými zájmy doporučíme také návštěvu Lašského muzea a expozice Dany a Emila Zátopkových. Půl hodiny daleko je také Kroměříž s Květnou zahradou a Arcibiskupským zámkem. Život a architekturu našich předků zase prozkoumáte ve skanzenu Valašské muzeum v přírodě.

Sportovní aktivity v obci

Ve Vaší dovolenkové výbavě by nemělo chybět kolo a pořádná turistická výzbroj. Během několika málo minut stanete ve Valašském Meziříčí. To má fotbalový stadion, atletický ovál i několik tenisových kurtů. Taky je v něm několik tělocvičen a moderně vybavené letní koupaliště s krytým bazénem. Plně k dispozici je Vám i Aquapark Plovárna v Hranicích.

Loučka (okres Vsetín) 3

Na své si ale přijdou i milovníci sjezdovek, kterých je tu opravdu požehnané množství. Mimo Ski areál Tesák můžete využít sjezdovku Ski areálu Troják a Ski areálu Rusava. Tato oblast nabízí výjimečně dobré podmínky i pro jízdu na saních. Při setrvání v nížinách nebudete mít problém ani s běžkami.

Tipy na ubytování v Loučce a jejím blízkém okolí

Nabídka ubytovacích kapacit není v Loučce velmi velká. K dispozici jsou Vám místní cenově dostupné priváty, horské chaty a chalupy. Ubytovat se můžete také v příjemném rodinném penzionu či apartmánu.

V blízkém okolí obce objevíte i prázdninové domy a komfortně zařízené hotely. Komu jde o romantiku a naprosté soukromí, tomu jednoznačně doporučíme kromě ubytování v horské chatě i nějaký odlehlejší srub.

Loučka je ideálním místem pro všechny cestovatele preferující dovolenou plnou aktivního pohybu. Líbit se v ní ale bude i těm, kteří chtějí podnikat výjezdy za nejzajímavějšími památkami v blízkém okolí. Rozhodně se proto vyplatí tuto destinaci alespoň jednou vyzkoušet.

Názory a doporučení

Miroslav Stříteský (ubytovatel) 9.2.2020
Obec Loučka - Lázy se chlubí vyjímečnou polohou s vyhlídkou na krásu Beskyd, zvláště na hory jako Radhošť nebo Lysá Hora. Tato obec s minimálním počtem obyvatel je ideální pro aktivní dovolenou, turistiku nebo pobytovou dovolenou.
Steve Tkáč (skupina - návštěvník) 8.8.2019
Hospůdka na Lázech - výborně vaří. Přátelští lidé, prostě Valaši :-)