Loading

Ubytování v Troskovicích

(1 objekt + 33 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Trosenka

Troskovice, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Komfortní ubytování s bazénem a saunou

Apartmány Ktová 15 pod Troskami

Ktová (Troskovice 2,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlné apartmány pod hradem Trosky

Apartmány Stará Škola

Hrubá Skála (Troskovice 2,8 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
V centru chráněné krajinné oblasti

Pension Polepšovna

Hrubá Skála (Troskovice 3,0 km vzdušně), na okraji obce / mě...
Kamenný hostinec s perfektním jídlem

Pension Jana

Hrubá Skála (Troskovice 3,6 km vzdušně), na okraji obce / mě...
Pension Jana v srdci Českého Ráje

Chalupa Tábůrek

Rovensko pod Troskami (Troskovice 3,8 km vzdušně), v rekreač...
Prostorná chalupa v srdci Českého ráje

Penzion Olda

Hrubá Skála (Troskovice 3,9 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Příjemný rodinný penzion s bazénem

Apartmány Chlum

Vyskeř (Troskovice 4,2 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Komfortní apartmány s terasou na samotě

Penzion Láska

Vyskeř (Troskovice 5,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Nově zrekonstruované moderní apartmány

Roubenka Vyskeř

Vyskeř (Troskovice 5,1 km vzdušně), na okraji obce / města,...
Romantické ubytování v krásném prostředí
1 - 34 / 34

Troskovice

Troskovice 1

Ideální prázdniny pod hradem Trosky

Hledáte zajímavou destinaci pro trávení letní či zimní dovolené? V tom případě se zaměřte na oblast Českého ráje. Ten totiž láká návštěvníky za každého počasí. Jestli ale nemáte stále jasno, ve které obci se letos usadíte, určitě popřemýšlejte o obci Troskovice. Tu objevíte v okrese Semily v Libereckém kraji, těsně na dohled od romantické zříceniny hradu Trosky.

Blízko jejího centra je přírodní rezervace Apolena. Během několika málo minut dojdete i do Podtroseckého údolí. To je protkáno mnoha rybníky, z nichž některé jsou vhodné i pro letní koupání. Mezi nimi je rybník Krčák, Vidlák, Hrudka, Rokytnický rybník a mnoho dalších vodních ploch.

Hezkým zákoutím je i Tachovský vodopád. Jestli byste rádi poznali další města okolo Troskovic, vydejte se do Rovenska pod Troskami, Újezdu pod Troskami nebo Vyskeře.

První zmínka o Troskovicích pochází ze 14. století. Historici však uvádějí, že jí předcházelo několik dalších historických událostí. Podle všeho tu mělo dojít k významné bitvě už na počátku 13. století. Jako taková byla osada spojená s hradem Trosky, který byl dokončen zhruba v době jejího vzniku.

Většina místních se živila zemědělstvím a chováním dobytka. Vyloučit nemůžeme ani lesní práce a zpracování dřeva, jelikož lokalita se k tomu přímo nabízí. V současné době se Troskovice zaměřují především na poskytování služeb, které jsou spojené s cestovním ruchem.

Troskovice 2

Troskovice a tipy na výlet

Nejspíš nikoho nepřekvapí, že hlavním turistickým cílem v blízkém i širokém okolí je zřícenina hradu Trosky. Ta se tyčí jen pár minut od Troskovic, takže jde o místo, které je vhodné i pro návštěvy rodin s menšími dětmi.

Pod hradem je i železný krucifix, který je ozdoben podobiznami svatých. Než se děti úplně unaví, vezměte je ještě do Muzea panenek a medvídků. Za Váš čas stojí i historický mlýn Nebákov z 15. století. Hned vedle něj je do skály vytesaná podobizna sv. Jana Nepomuckého.

V Českém ráji je i oblíbený hrad Valdštejn, který majestátně shlíží z vrcholků vysokých skal. V dobré dojezdové vzdálenosti je i hrad Kost. Dospělým se bude líbit v Městském muzeu v Rovensku pod Troskami. Kromě historie města se tu dozvíte i něco o zpracování minerálů a drahých kamenů.

Sobotka provozuje Muzeum Fráni Šrámka, který ze Sobotky pocházel. Kousek z jejího centra je to i k netypickému kulatému zámku Humprecht. Kdo dává přednost vojenské historii, ten by si neměl nechat uniknout Válečné muzeum v Újezdu pod Troskami.

Vaše srdce si získají i lokální kulturní rezervace. V nich se nejčastěji setkáte s roubenými chalupami, statky a zvonicemi, které jsou krásným příkladem zdejší lidové architektury. Objekty tohoto typu lze vidět především okolo Sobotky.

Do některé z roubenek nahlédnete v Semilech. Ty jsou totiž součástí muzejní expozice, která se zaměřujte jak na život v těchto objektech, tak na výrobu pilníků. Své místo tu mají i léčivé byliny a mnoho dalších sdružených témat. Vesnickou památkovou zónu má i Střehom a Vesec u Sobotky.

Troskovice neprovozují žádné sportoviště. Jestli se chcete vykoupat, doporučíme Vám některý z okolních rybníků. Ty jsou mimo jiné vhodné i k rybolovu. V Sobotce si zahrajete tenis a otestujete si své schopnosti na horolezecké stěně. Přímo v Semilech je Vám k dispozici hala na squash a dobře vybavené sportovní centrum. To je určené především pro hraní míčových her.

Troskovice 3

I když je oblast okolo Troskovic pro provozování zimních sportů spíše nevhodná, během chvíle stanete u dvou lyžařských areálů. Tím prvním je Ski Centrum Zásada. Tím o něco bližším je Ski areál Plavy. Jestli-že to klimatické podmínky dovolují, lze tu provozovat i lední bruslení.

Dostupné ubytování v Troskovicích

Tomu, že je tato oblast turisticky velmi oblíbená nasvědčuje i množství ubytovacích kapacit. Kdo se chce mít jako král, tomu bude vyhovovat ubytování v cenově dostupném penzionu či hotelu.

Preferujete-li větší volnost v programu, zarezervujte si ubytování v soukromí. Vás i Vaše děti bude bavit i ubytování v rekreační chatě, nebo chalupě. Cestovatelé s omezeným rozpočtem uvítají některé z tábořišť.

Nikde jinde si neužijete tak romantickou a dobrodružnou dovolenou, jako právě v Troskovicích. Zároveň do hloubi poznáte jedno z nejkrásnějších míst, které Vám Česká republika nabízí. Věříme, že ze své návštěvy Troskovic budete nadšení.