Loading

Ubytování v Libošovicích

(1 objekt + 32 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Vesec

Libošovice, na okraji obce / města
Chalupa s bazénem v malebném prostředí

Apartmány Chlum

Vyskeř (Libošovice 2,8 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Komfortní apartmány s terasou na samotě

Penzion Slunečno

Dobšín (Libošovice 3,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Penzion s restaurací v Českém ráji

Pension Polepšovna

Hrubá Skála (Libošovice 4,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji...
Kamenný hostinec s perfektním jídlem

Apartmány Stará Škola

Hrubá Skála (Libošovice 4,2 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
V centru chráněné krajinné oblasti

Chalupa u Holanů

Sobotka (Libošovice 4,3 km vzdušně), na okraji obce / města,...
Chalupa s vnitřním bazénem

Penzion Láska

Vyskeř (Libošovice 4,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Nově zrekonstruované moderní apartmány

Roubenka Vyskeř

Vyskeř (Libošovice 4,6 km vzdušně), na okraji obce / města,...
Romantické ubytování v krásném prostředí

Chalupa Trosenka

Troskovice (Libošovice 5,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Komfortní ubytování s bazénem a saunou

Chaloupka u Močubů

Vyskeř (Libošovice 5,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Na venkově, atmosféra jako u babičky
1 - 33 / 33

Libošovice

Libošovice 1

Malou vesničku Libošovice najdete v okrese JičínKrálovéhradeckém kraji. Na západě od Libošovic se nachází město Mnichovo Hradiště, na jihozápadě Mladá Boleslav, na východě okresní město Jičín. Geograficky leží obec v jižní části lokality Český ráj, nedaleko pomezí Středočeského a Královéhradeckého kraje.

Pamětihodnosti obce

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1352. O starší historii obce se nedochovalo dost relevantních dokladů, dosud nebyl ani proveden archeologický průzkum. K nejstarším památkám patří římskokatolický farní kostel sv. Prokopa z první poloviny 14. století. Najdete ho přímo na návsi obce. Poblíž kostela se nachází i socha sv. Prokopa z 19. století. Z nálezů z Libochovic a jejich katastrálního území svědčících o dávném osídlení a užívání této oblasti jsou nejvýznamnější bronzová jehlice z Libošovic, jeskynní úkrytyMalešovic, pozůstatky činnosti popelnicových lidí z Nepřívěci, kamenná sekera z Podkosti a další.

Částí Libošovic je Vesec u Sobotky, který je často navštěvován a používán českými filmaři. Mimo jiné se tu točily scény známého filmu Jak dostat tatínka do polepšovny. Střed obce je vesnickou památkovou rezervací.

Nejvzácnější historickou památkou Libošovic je zaručeně gotický hrad Kost z první poloviny 14. století, který je soukromým majetkem ale veřejnosti zpřístupněn. Tento nádherný, dodnes zachovaný hrad na rozdíl od většiny českých hradů leží v údolí, ne na kopci. Navazuje na něj malebný Plakánek, jedno z nejkrásnějších údolíČeském ráji. Rozprostírá se kolem Veseckého a Klenického potoka a směřuje od hradu Kost, kolem rybníka Obora (též Pilský rybník) k vesničce Střehom, kde Vás potěší pohled na roubené chaloupky.

Od hradu Kost se můžete vydat dále po turistických stezkách k Drábským světničkám. Na sedmi pískovcových blocích tyčících se nad údolím byl kdysi dávno vybudován skalní hrad, dlouho obývaný husity. Do těchto skalních bloků bylo vytesáno asi 30 místností, které byly pospojovány dřevěnými můstky a schody. Po prohlídce světniček se Vám naskytne úchvatný výhled do okolí.

Libošovice 2

Na další výlet se můžete vydat opačným směrem, na východ od Libošovic. Tu určitě nepřehlédnete zříceninu hradu Trosky. Hrad byl vybudován na dvou strmých skaliscích, co z něj učinilo nedobytný hrad – nepodařilo se ho dobýt ani husitům. Tento původně gotický hrad ze 14. století se stal symbolem Českého ráje a je jedním z nejnavštěvovanějších českých hradů. Nejhezčí vyhlídky budete mít, když vystoupíte k oběma hradním věžím s názvy Baba a Panna. Během hlavní sezóny (červenec - srpen), jsou prohlídky zpestřeny ukázkami středověkého šermu v dobových kostýmech a ukázkami chovu a výcviku dravých ptáků. Po prohlídce hradu sejděte do malé obce Újezd pod Troskami, kde přímo na návsi, vedle hospody, najdete Válečné muzeum, kde jsou zajímavé expozice z dob od prusko-rakouské války až po tu poslední, 2. světovou.

Po červené turistické stezce se od Trosek dostanete k nejstaršímu hradu Českého ráje, k hradu Valdštejn z druhé poloviny 13. století. Bezpochyby Vás zaujme už vstupní most s galerií barokních soch. Hlavně v době letních prázdnin Vás tu čekají mnohá překvapení a atrakce jako např. tajemná noční prohlídka, netopýří noc, šermířská a divadelní vystoupení, koncerty, programy pro děti a jiné.

Dalším zajímavým cílem Vašich výletů může být pískovcová skalní oblast Prachovské skály, která je přírodní rezervací. Ve skalách se tu nachází řada upravených, různě pojmenovaných vyhlídek, přírodní koupaliště Pelíšek a zřícenina skalního hradu Pařez. Tato oblast je rájem pro vyznavače skalního lezectví.

V okolí Libošovic není jen mnoho hradů a zřícenin. Jsou tu i zámky, např. zámek Hrubá Skála, zámek Malý Rohozec, zámek Sychrov. Klidně i pěší procházkou vyrazte na lovecký zámeček Humprecht. Nachází se okolo 3 km od Libošovic na čedičovém vrchu u Sobotky a pochází z konce 17. století.

Po procházkách a túrách Vám jistě dobře padne osvěžení v některém z četných rybníků. Nejblíž to budete mít asi ke Komárovskému rybníku. K těm nejkrásnějším místům určitě patří i okolí rybníka Věžák (Věžický rybník). Přímo z vody vystupují pískovcové skály, určitě si tu budete i Vy připadat jako v skutečném ráji. V okolí hradu Kost můžete také vyzkoušet vody rybníků – je jich tu dost - Bílý, Černý, Partotický, Obora, Nebákov, Krčák, Rokytňák, Vidlák, Věžický, Podsemínský a další. U Jičína zase najdete osvěžení a možnosti vodních sportů u vodní nádrže Jahodnice, v případě nepříznivého počasí v Aqua centru přímo v Jičíně.

Libošovice 3

Jestli si budete čerpat dovolenou v zimě, nemusíte mít strach, že byste se tu nudili. Nepatříte-li k lyžařům, příjemné jsou i pouhé procházky zimní přírodou. Ti, co mají rádi lyže, mohou je využít především při běžeckém lyžování. Jestliže dáváte přednost sjezdu, asi 30 minut autem od Libošovic to je do Ski areálu Ještěd. Další ski areály Krkonoš jsou sjezdovka Turnov – Struhy, Ski areál Nad Nádražím u Semil. Opačným směrem se dostanete ke sjezdovce u Lomnice nad Popelkou a Ski areálu Máchovka Nová Paka v Českém ráji.

Možnosti ubytování v Libošovicích a okolí

Přímo v obci se můžete ubytovat v jednom z hotelů, apartmánů či v soukromí. Velice atraktivní místo a příjemné ubytování najdete na okraji obce v penzionech a roubenkách.

Chalupy, penziony, ubytování v soukromí a apartmány najdete i ve vzdálenějším okolí Libošovic, např. i v blízkosti hradu Trosky či Prachovských skal. Tu navíc Vás třeba zláká turistická chata z roku 1923 s téměř stoletou historií, původně první restaurace v skalách, později rozšířená. Disponuje i ubytovacími kapacitami.

Kdo by se nechtěl dostat do ráje? Využijte teda jedinečnou příležitost pobýt zde aspoň pár dní během své dovolené. Navštivte proto Libošovice, místo romantických rybníků a skalních vyhlídek, přesvědčíte se na vlastní kůži o tom, že ráj skutečně existuje.