Loading

Ubytování v Rovensku pod Troskami

(1 objekt + 30 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Tábůrek

Rovensko pod Troskami, v obci / ve městě
Prostorná chalupa v srdci Českého ráje

Apartmány Ktová 15 pod Troskami

Ktová (Rovensko pod Troskami 1,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlné apartmány pod hradem Trosky

Chalupa Žernovka

Žernov (okres Semily) (Rovensko pod Troskami 2,6 km vzdušně), na okraji obce / měst...
Klasická venkovská chalupa pro rodiny

Penzion Olda

Hrubá Skála (Rovensko pod Troskami 4,0 km vzdušně), v obci...
Příjemný rodinný penzion s bazénem

Penzion Loktuše

Mírová pod Kozákovem (Rovensko pod Troskami 6,3 km vzdušně),...
Penzion s restaurací, v Českém ráji

Ubytování v Českém ráji

Holín (Rovensko pod Troskami 6,4 km vzdušně), na okraji obce...
Klidná dovolená v Prachovských skalách

Vila Chutnovka

Mírová pod Kozákovem (Rovensko pod Troskami 6,7 km vzdušně), na okraji obce / města
Přijďte do vily, kde se dobře bydlí

Penzion Láska

Vyskeř (Rovensko pod Troskami 7,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Novězrekonstruované moderní apartmány

Roubenka Vyskeř

Vyskeř (Rovensko pod Troskami 7,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na...
Romantické ubytování v krásném prostředí

Chaloupka u Močubů

Vyskeř (Rovensko pod Troskami 8,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na...
Na venkově, atmosféra jako u babičky
1 - 31 / 31

Rovensko pod Troskami

Rovensko pod Troskami 1

Romantika v Rovensku pod Troskami

Rovensko pod Troskami je město v Libereckém kraji, které spadá do okresu Semily. Hned na první pohled turisty zaujme silueta zříceniny hradu Trosky, která dala městu část jeho jména. Relativně blízko najdete řadu překrásných míst. Například Borecké skály, které jsou významnou přírodní památkou v přilehlém okolí. Pokud ale chcete během své dovolené navštívit i jiná města, vydejte se do Semil či do nedaleké Lomnice nad Popelkou.

První zmínka o obci pochází z 2. poloviny 14. století. Už od počátku se zde dařilo obráběčům drahých kamenů, z nichž největší zastoupení patřilo tradičnímu českému granátu. Ne vždy však byla historie Rovenska poklidná.

Dle historických pramenů se v obci odehrálo nejedno násilné povstání lidu. Hlavně v hubenějších obdobích, kdy zdejší krajinu sužovala neúroda. Z této doby pochází i nezvyklá zvonice, jejíž zvony jsou na důkaz porážky lidu obráceny dnem vzhůru. I přesto se však místním podařilo najít způsob, jak zvony rozhýbat, tak, aby dále plnily svoji funkci.

Skvrnou na historii města je bezesporu období 2. světové války. Během ní se Rovensko stalo místem úkrytu několika výsadkářů. Město se dostalo do hledáčku tajné policie a hrozilo, že jej postihne stejný osud, jako Lidice. To se naštěstí nestalo, bohužel, oba parašutisté se rozhodli celou situaci vyřešit hromadnou sebevraždou. S koncem války se taktéž pojí hromadný masakr německých obyvatel v místní škole. V současnosti je Rovensko pod Troskami velmi atraktivní destinací pro provozování cestovního ruchu.

Rovensko pod Troskami 2

Památky v obci a okolí

Nejzajímavějším místem v Rovensku je zvonice s obrácenými zvony. Ta pochází ze 17. století a byla součástí mnoha lidových bouří. Za trest bylo nařízeno, že zvony v této zvonici budou posazené obráceně, aby už nikdy nebylo možné na ně zazvonit.

Místní přesto přišli na způsob, jak zvony rozhýbat. Jedná se sice o technicky náročnější proces, ale jedná se o znamení, že ani ten největší útisk nedokáže zlomit vůli a přání zdejších obyvatel.

Veřejnost si může zvonění poslechnout v průběhu sezóny každou neděli a ve státní svátky. Mimo sezónu je zvonice přístupná jen při účasti většího počtu osob po telefonické domluvě.

Přímo ve městě je i několik pomníků, soch a sloupů. Najdete zde bustu Svatopluka Čecha, sochu sv. Václava a Mariánský sloup. Jako vzpomínka na události 1. a 2. světové války byl v Rovensku vystavěn pomník nesoucí jméno Poutník u cíle.

V blízkém okolí Vás k návštěvě svádí tajemná silueta hradu Trosky. Tuto romantickou hradní zříceninu si oblíbil již český velikán Karel Hynek Mácha. Návštěva hradu návštěvníkům skýtá nádherné výhledy do okolní krajiny a zajímavé příběhy, které se s historií hradu neodmyslitelně pojí.

Kam v Rovensku za sportem?

V létě je Vám k dispozici soustava rybníků v údolí pod Troskami. Je možné se v nich vykoupat i provozovat rybolov. Další možnost koupání se Vám naskýtá ve vodní nádrži Jahodnice. Pokud ale počasí vodním radovánkám příliš nepřeje, do půl hodiny jízdy dorazíte do Aquaparku Babylon v přilehlém Liberci. Podobně blízko od Rovenska je i Aquapark Špindl.

Rovensko pod Troskami 3

Během zimních měsíců si jeďte zalyžovat do Ski areálu Rejdice-Kořenov, který je vhodný pro zdatné i teprve začínající lyžaře. Dobré lyžování si užijete i v případě, že se rozhodnete zajet do Ski areálu Benecko, který je taktéž přizpůsoben lyžování rodin s dětmi. Sázkou na jistotu je i Ski areál Ještěd.

Ubytování v Rovensku pod Troskami

Rovensko turistům nabízí poměrně široké spektrum ubytovacích zařízení. Krom několika apartmánových domů lze využít i možnost ubytování v soukromí. Pokud je Váš rozpočet trochu skromnější, zvolit můžete ubytování v turistické ubytovně. Pro romantickou dovolenou ve dvou či při dovolené ve více lidech doporučujeme zvolit možnost ubytování v některé ze zdejších chalup a chat. Rovensko pod Troskami je krásným místem uprostřed poklidné české přírody. Přijeďte i Vy zregenerovat své síly. Uvidíte, že pobyt v Rovensku Vás překvapí.

Názory a doporučení

Šárka (skupina - návštěvník) 26.5.2019
obcí jsme pouze procházeli