Loading

Ubytování v Hrubé Skále

(3 objekty + 33 objektů v okolí 25 km)

Pension Jana

Hrubá Skála, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Pension Jana v srdci Českého Ráje

Apartmány Stará Škola

Hrubá Skála, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
V centru chráněné krajinné oblasti

Penzion Olda

Hrubá Skála, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Příjemný rodinný penzion s bazénem

Chalupa Trosenka

Troskovice (Hrubá Skála 2,9 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Komfortní ubytování s bazénem a saunou

Roubenka Vyskeř

Vyskeř (Hrubá Skála 3,4 km vzdušně), na okraji obce / města,...
Romantické ubytování v krásném prostředí

Penzion Láska

Vyskeř (Hrubá Skála 3,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Novězrekonstruované moderní apartmány

Apartmány Chlum

Vyskeř (Hrubá Skála 3,9 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Komfortní apartmány s terasou na samotě

Apartmány Ktová 15 pod Troskami

Ktová (Hrubá Skála 4,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlné apartmány pod hradem Trosky

Chalupa Tábůrek

Rovensko pod Troskami (Hrubá Skála 4,0 km vzdušně), v obci...
Prostorná chalupa v srdci Českého ráje

Chaloupka u Močubů

Vyskeř (Hrubá Skála 4,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Na venkově, atmosféra jako u babičky
1 - 36 / 36

Hrubá Skála

Hrubá Skála 1

V okolí obce Hrubá Skála se nachází celá řada míst, které jsou symbolem Českého ráje. Najdete tu romantické zámky, skalní hrady a zříceniny, skalní město a hlavně romantickou přírodu Českého ráje. Ta je nejpůsobivější na jaře, kdy všechno kvete, a na podzim, kdy lesy hrají všemi barvami. Turisticky vyhledávané jsou výletní a turistické trasy s množstvím vyhlídek.

Obec Hrubá Skála se nachází v Libereckém kraji, v okrese Semily, na silnici, která spojuje Turnov a Jičín. Najdete ji přímo pod známým zámkem Hrubá Skála. V současnosti tvoří obec osm osad – Bohuslav, Borek, Doubravice, Hnanice, Hrubá Skála, Krčkovice, Rokytnice a Želejov. Většina z nich je součástí CHKO Český ráj.

Co vidět v Hrubé Skále

Dominantou obce je zámek Hrubá Skála postavený na pískovcové skále. První zmínky o obci se objevují už v roce 1360 a její vznik souvisí právě se stavbou zámku, který měl v té době podobu gotického hradu, později byl přestavěný na renesanční zámek. V roce 1854 se v Hrubé skále narodil významný rakousko-uherský politik Alois Leopold von Aehrenthal, jehož rodina se zásadním způsobem zasloužila o zachování zámku. Aehrenthalové založili zámecký park a nechali postavit kamenný most z nádvoří do dvora. V polovině 20. století se zámek využíval jako rekreační středisko. V současné době je v zámku luxusní wellness hotel zařízený v romantickém duchu.

Hrubá Skála 2

V obci samotné je k vidění kostel sv. Josefa, který byl postavený v klasicistním stylu a je částečně zanořený do skály. Mezi největší památky Českého ráje patří Řezníčkova vila, kde dnes sídlí městský úřad. Dalšími památkami v Hrubé Skále jsou sochy sv. Jana Nepomuckého a sv. Prokopa.

Ideální místo pro aktivní dovolenou

Vzhledem k tomu, že Hrubá Skála patří k významným turistickým cílům v Českém ráji, najdete zde mnoho pěších i cyklistických tras. Jedna z nejoblíbenějších vychází z Hrubé Skály a pokračuje přes Hruboskalské skalní město, které je oblíbené mezi amatérskými i zkušenými horolezci a kde najdete řadu vyhlídek. Trasa dále pokračuje přes skalní hrad Valdštejn a vyhlídku Hlavatice. Cestou se můžete zastavit například u skalní dutiny Adamovo lože s vytesanými reliéfy, v arboretu Bukovina nebo na symbolickém hřbitově horolezců.

Mezi další turistické cíle v bližším okolí patří hrady Trosky a Kost, hora Kozákov nebo Klokočské a Prachovské skály. Z Mariánské vyhlídky je jako na dlani vidět Hrubá Skála, Trosky a Kozákov. Pokud jste vyrazili na výlet s dětmi, neměli byste vynechat dětský areál Šťastná země, kde je množství atrakcí, jako jsou prolézačky, trampolíny, hrady a mnoho dalších.

Hrubá Skála 3

Za teplého počasí se můžete vykoupat v rybnícíchPodtroseckém údolí nebo ve Věžickém rybníku, kde se natáčel snímek Jak dostat tatínka do polepšovny. V zimě je tu pro běžkaře řada udržovaných běžeckých stop a lyžaři můžou zamířit na sjezdovku v Kozákově nebo do některého z lyžařských areálů v Krkonoších.

Ubytování v romantickém hotelu i na tábořišti

Přímo v obci Hrubá skála se nachází hotel, penziony, apartmány i soukromé ubytování. Romantický a luxusní pobyt si můžete dopřát i na samotném zámku. Většina staveb v osadách Bohuslav, Krčkovice a Želejov slouží především k rekreačním účelům. Vyberte si chatu či chalupu, podle vašich potřeb, menší pro páry nebo větší pro skupiny, s bazénem nebo se saunou. Nedaleko obce je také přírodní tábořiště, kde se můžete ubytovat ve stanu nebo v karavanu.

Hrubá Skála patří mezi nejoblíbenější turistické destinace v Českém ráji. Významně se na tom podílí romantický ráz krajiny, kterou utváří především pískovcové skály a skalní útvary.

Názory a doporučení

Jan Kölbl (ubytovatel) 5.3.2019
Secesní vila obecního úřadu, startoviště balonů