Dřevěná chata na polosamotě u lesa

Chata Tužín stojí na polosamotě u lesa v chatové oblasti Tužín, která je součástí obce Radim, v okrese Jičín. Chata leží na pomezí Českého ráje a Krkonoš.

V okolí chaty se jen tak projdete lesem či kolem rybnků, vydat se však můžete i na serióznější turistiku, například za krásami Českého ráje nebo do Prachovských skal. Zde si na své přijdou jak turisté, tak horolezci. Místní cyklostezky potěší mnoha nadšenců. Pokud Vás baví spíše město, nedaleký Jičín Vás očekává. Přímo v centru zde stojí Jičínský zámek. Za historií se vyberte také na hrad Kost či k zřícenině Kumburk, odkud je nádherný výhled. Osvěžení v letních měsících v blízkých rybnících i u vodní nádrže Jahodnice. V okolí je také několik koupališť jako Jičín - Kníže, Konecchlumí a další. Aqua Centrum Jičín Vás přivítá během celého roku, užijete si zde nejen vodní zábavu ale i relax v sauně a vířivce. V zimním období využijete Ski resort Máchovka (13 km) nebo si zajdete do Krkonoš, kde máte na výběr z množství svahů pro začátečníky i pokročilé lyžaře.

Během celého roku je pro Vás k dispozici dřevěná chata s celkovou kapacitou pro 6 hostů. Komfort zde najdou rodiny s dětmi nebo menší skupiny přátel.

Společenská místnost Vám poskytne prostor pro trávení společných chvil. Pohodlně se usaďte na gauči nebo v křesle a podívejte si televizor, poslouchejte hudbu nebo se ponořte do konverzace, kterou nebudou rušit technologie ale jen praskání ohně v krbové pícce. Součástí společenské místnosti je i jídelní posezení. Zde si vychutnáte domácí jídlo, které připravíte v kuchyni vybavené plynovým sporákem, elektrickou a mikrovlnnou troubou, lednicí i rychlovarnou konvicí.

Na konci dne naleznete odpočinek v jedné ze dvou ložnic. Jedna z nich, vybavená manželskou postelí a samostatným lůžkem, je od společenské místnosti oddělena závěsem. Druhá ložnice, která disponuje třemi samostatnými lůžky, je zcela oddělena. Odtud můžete vyjít přímo na balkon. Samozřejmostí je i koupelna se sprchovým koutem a toaletou.

Příjemné chvíle můžete strávit i u chaty. Posedíte si na terase u zahradního krbu nebo si ugrilujete něco dobré. Najdete zde houpačky, jednu velkou pro dospělé a jednu dětskou. Děti se zajisté rádi vyhrají na pískovišti. Po dohodě je umožněno uschovat kola v kůlně. U chaty zaparkují 2 auta, nevede sem žádná vozovka kromě příjezdové cesty.

Pokud hledáte ticho, přírodu a ideální východisko pro turistiku, prostředí Chaty Tužín je pro Vás jako stvořené. Těšíme se na Vás!