Loading

Ubytování v Lukově (okres Zlín)

(0 objektů + 15 objektů v okolí 25 km)

Ubytování Zlín - Apartmány Vlčková

Vlčková (Lukov (okres Zlín) 3,3 km vzdušně), v obci / ve městě, u potoka
Luxusně vybavené apartmány s infrasaunou

Restaurace a penzion ELKO

Hvozdná (Lukov (okres Zlín) 4,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlné pokoje v penzionu s restaurací

Penzion Regina

Kašava (Lukov (okres Zlín) 4,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Rodinný penzión s bazénom

Chata Hvozdná

Hvozdná (Lukov (okres Zlín) 5,3 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Jedinečná chata s rybníkem, krbem

Penzion na Jurém

Zlín (Lukov (okres Zlín) 6,5 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Moderné pokoje u biofarmy a lesoparku

Penzion Kopná

Podkopná Lhota (Lukov (okres Zlín) 7,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Rodinný penzion s vynikajícími službami

Chalupa Barunka

Rusava (Lukov (okres Zlín) 7,5 km vzdušně), na okraji obce...
Rodinná chalupa-pro děti hřiště a herna

Kolej Antonínova (U6)

Zlín (Lukov (okres Zlín) 9,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Nové pokoje, super lokalita, dobrá cena

Chalupa Sobolica

Všemina (Lukov (okres Zlín) 10,6 km vzdušně), v obci / ve mě...
Chalupa s bazénem v klidné lokalite

Chata Rajnochovice

Rajnochovice (Lukov (okres Zlín) 14,8 km vzdušně), na samotě, v lese
Chata v příjemném prostředí na samotě
1 - 15 / 15

Lukov (okres Zlín)

Lukov (okres Zlín) 1

Lukov u Zlína je oblastí přírodních památek

Lukov je malá obec ve Zlínském kraji, která leží asi 10 kilometrů severovýchodně od Zlína a asi 20 kilometrů jižně od Bystřice pod Hostýnem. Severovýchodně od Lukova se rozprostírá pohoří Hostýnských vrchů, které ukrývá krásnou oblast přírodních rezervací.

První zmínka o Lukově pochází z roku 1219, a to díky hradu Lukov, jehož zachovalou zříceninu můžete navštívit při jedné z procházek po červené turistické stezce v Hostýnských vrších. Z nedaleké věže Svatojánka je krásný pohled na lesy a do okolí. Obec Lukov vznikla v podhradí a první doložitelná zmínka je až z roku 1348.

Do Lukova hlavně za přírodou

V části Hostýnských vrchů, které spadají k obci Lukov, můžete objevovat hned několik přírodních památek. Pokud se vydáte od hradu po zelené naučné stezce Lukov směrem k obci Lukov, budete procházet přírodní památkou Králky. Ta je významná velkými a mohutnými pískovcovými skalami a slepenci.

Lukov (okres Zlín) 2

Dále po zelené trase budete míjet chatovou kolonii, u které je 3 metry vysoká pískovcová stěna. Pokud budete pokračovat dál po zelené, dojdete k přírodní památce Bezedník. To je biotop, ve kterém žijí kromě běžných obojživelníků i ti poměrně ohrožení. Asi po 1,5 kilometru dojdete k další přírodní památce Vela. Zde se usídlilo zase značné množství ptactva, ale hlavně je to jedno z posledních míst původních bukových lesů. Přírodní památka Chladná dolina leží na stejné trase, vzdálená je asi 2 kilometry. Tato památka je výjimečná pěnovcovým prameništěm a rostou zde hojně květiny. Naučná stezka Lukov končí asi za další 2 kilometry u přírodní památky Bzová. Stromy v této oblasti tvoří zejména javory, buky, jedle a jilmy. Zajímavé je, že v určitých místech má tento les charakter pralesa.

Kromě pěší turistiky, cykloturistiky a jízdy na in-linech, můžete strávit nějaký čas i u místních rybníků. V Lukově jsou hned dva - Horní a Dolní bělovodský rybník. Při procházce obcí uvidíte kostel sv. Josefa a přilehlou faru se zahradou, téměř naproti němu, v areálu bývalého velkostatku se nachází zrekonstruované barokní sýpky.

Lukov (okres Zlín) 3

Asi necelé 3 kilometry jižně od Lukova se po cyklistické stezce dostanete k zoologické zahradě Lešná a k přilehlému zámku. Od tohoto místa to už není daleko do Zlína, ve kterém je unikátní kolonie baťovských domků. Pokud byste pokračovali od hradu Lukov dál po červené asi 5 kilometrů, projdete obcí Vlčkovou, až dojdete k obci Držková. Zde můžete navštívit zajímavé muzeum dřevěného porculánu, ve kterém můžete obdivovat podomácku vyrobené dřevěné nářadí a náčiní ze starší doby.

Pro nadšence do lyžování jsou v okolí běžkařské tratě i sjezdovky. Nejbližší lyžařský areál je od Lukova asi 10 km ve ski areálu v Trnavě nebo 20 km autem v Rusavě.

Ubytování v Lukově a okolí

Lukov je malá vesnice a tak možnosti ubytování nejsou příliš rozmanité. V obci najdete penzion a hotel, a také apartmány a priváty. Na jižní stráni pod hradem je chatová oblast, kde je možné se také ubytovat. Většinou se jedná o ubytování v soukromé chatě. Nicméně do Zlína to není daleko a tam už je rozmanitější nabídka ubytování včetně hotelů, penzionů, apartmánů.

Lukov je malá obec ve Zlínském kraji. Okolí obce je známé hlavně pro rozmanitou přírodu, ve které je řada přírodních památek včetně pískovcových skal a útvarů. Je to oblast vhodná pro procházky, cyklistiku i in-liny, v zimě pak můžete objevovat krásy lesů na běžkách nebo zajet do nějakého lyžařského střediska. V okolí můžete navštívit Zlín, ale není to daleko ani do Kroměříže.