Ubytování s krásnym výhledem na vinice

Chalupa Modrý sklep Velké Bílovice se nachází v chatové vinné oblasti zvané Půrýnky, spadající do katastru jedné z největších vinařských obcí v ČR - Velké Bílovice, v Jihomoravském okrese. Ubytování uprostřed malebného kraje Vás uchvátí svými krásnými výhledy na rozprostírající se vinice.

Během celého roku nabízíme ubytování s celkovou kapacitou pro 10 lidí. Chata je vhodná pro cyklisty, turisty, rybáře či skupiny přátel a známých, kteří touží vyrazit do okolí na kolech, za rybařením nebo za návštěvou vinných sklepů. V chalupě se může ubytovat více nezávislých skupin, ale preferujeme pronájem celého objektu.

V přízemí se nachází místnost s mrazákem, elektrickou troubou a velkým chladicím boxem - vinotékou a vstupem do původního vinného sklepa. V této místnosti je koupelna s toaletou. Hned vedle je společenská místnost s WiFi routerem, jídelním sezením, pohovkou a krbem. Najdete zde také plně vybavenou kuchyň s televizí a elektrickou troubou, keramickou varnou deskou, mikrovlnnou troubou, rychlovarnou konvicí, ledničkou, kávovarem, toustovačem i topinkovačem. Hosté mají možnost využít koupelnu se sprchovým koutem s toaletou i ručníky, jakož i samostatnou toaletu.

Na patře máte k dispozici pět 2-lůžkových ložnic s manželskými postelemi, které v případě potřeby pohodlně rozpojíte do samostatných lůžek. Ložnice č. 1 a 2 disponují WiFi připojením k internetu a vlastním sociálním zařízením (koupelnou se sprchovým koutem, toaletou a ručníky). V ložnicích č. 3, 4 a 5 využijete pouze společnou koupelnu se sprchovým koutem s toaletou, ručníky, jakož i další samostatnou toaletu. V chodbě jsme pro Vás připravili kuchyňský kout, ve kterém najdete rychlovarnou konvici, ledničku, topinkovač a mikrovlnnou troubu. Zde připravenou oblíbenou snídani si vychutnáte na terase. Z terasy je výhled na vinice, panorama Velkých Bílovic a Lednicko-valtický areál.

Společné chvíle můžete trávit na udržované, krásně zelené zahradě s ohništěm, grilem a sezením. Cyklisté si svá kola bezpečně odloží do uzamykatelné úschovny v zahradě. Parkování je zajištěno na travnaté ploše přímo v oplocené zahradě s příjezdem po štěrkové cestě.

Během celého roku se v obci koná několik kulturních akcí. K oblíbeným patří tradiční krojované hody, den otevřených sklepů Ze sklepa do sklepa, Svatomartinská slavnost nebo Vinařský maraton. Za návštěvu stojí i kaple Hradištěk. Cyklisté a příznivci vinných sklepů se potěší výborné poloze chalupy. Ta má přímé napojení na Moravské vinné stezky, Lednicko-valtický areál, Pavlovské vrchy na Pálavě i Novomlýnské nádrže. Fanoušci historie si udělají výlet na zámky v okolí (Čejkovice, Břeclav, Lednice). Doporučujeme Vám zavítat do Čejkovických sklepů nebo Bylinkového ráje Sonnentor, kde se vyrábějí čaje a koření v bio kvalitě. Rybáři si uloví ryby na rybníku Šísery (600 m) nebo Velký Bílovec (2 km). V letní sezoně je možno navštívit každý týden 5 otevřených sklepů podle kalendáře ,,Za vinařem do Velkých Bílovic". Pokud se u nás ubytujete v zimě, můžete si zalyžovat v Němčičkách.

Ať už toužíte po odpočinku s krásným výhledem do okolí nebo preferujete aktivní dovolenou na kolech nebo na lyžích, jste na správném místě. Rádi Vás u nás přivítáme.