Loading

Ubytování ve Vranově nad Dyjí

(4 objekty + 16 objektů v okolí 25 km)

Penzion Dagmar

Vranov nad Dyjí, v obci / ve městě, u vody
Blízko přehrady, skvělá cena, pro páry

Hotel Pod Zámkem - Moravský Jadran

Vranov nad Dyjí, v obci / ve městě, v centru města
Výborná poloha u Vranovské přehrady

Apartmány U Zámku

Vranov nad Dyjí, v rekreační oblasti
Apartmány s bazénem s mořskou vodou

BabyHotel Karolínka

Vranov nad Dyjí, v obci / ve městě, u řeky
Vše pro děti, na co si jen vzpomenete

Chata Vranovská přehrada

Štítary (Vranov nad Dyjí 2,3 km vzdušně), v rekreační oblasti, v lese
Chata v lese u Vranovské přehrady

RZ Ráj

Štítary (Vranov nad Dyjí 2,5 km vzdušně), v rekreační oblasti, v lese
Klidná oblast, soukromí, u vody

Chata Na Louce

Lančov (Vranov nad Dyjí 2,6 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Větší chata 200 m od Lančovské zátoky

Apartmány Sandra

Štítary (Vranov nad Dyjí 2,6 km vzdušně), v rekreační oblast...
Ubytovanie s bazénom, v blízkosti vody

Ubytování Na samotě U Včelína

Lančov (Vranov nad Dyjí 3,1 km vzdušně), na samotě, u lesa...
Vhodné také na retreaty, oslavy, svatby!

Wellness srub na Vranovské přehradě

Starý Petřín (Vranov nad Dyjí 7,2 km vzdušně), mimo obce / města, v lese
U přehrady, se saunou a koupací kádí
1 - 20 / 20

Vranov nad Dyjí

Vstupní brána do Národního parku Podyjí

Vranov nad Dyjí je vyhledávaný nejen díky stejnojmennému impozantnímu zámku, ale také díky své poloze na kraji Národního parku Podyjí a blízkosti Vranovské přehrady.

Vranov nad Dyjí 1

Městys a jeho okolí nabízí širokou škálu nejrůznějších aktivit od řady rekreačních středisek na břehu Vranovské přehrady, pěších a cyklostezek v NP Podyjí po historické památky, kterým kraluje zámek nad městem, nebo chráněné rostliny a živočichy v několika ochranných pásmech.

Historie a současnost

Městys Vranov nad Dyjí se nachází v Jihomoravském kraji, v okrese Znojmo, v rozeklané krajině v údolí Dyje pod přehradní nádrží Vranov. Městu dominuje monumentální barokní zámek Vranov nad Dyjí, který se tyčí na skále nad městem.

Vranov nad Dyjí má velmi bohatou historii a první zmínky se objevují v Kosmově kronice v roce 1100 v souvislosti s moravskými Přemyslovci. Mezi nejvýznamnější historické památky patří barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie, kaple Sv. Ondřeje a morový sloup na náměstí. Kolem zámku se rozprostírají zámecké terasy s řadou vyhlídek. Mezi nejoblíbenější patří kaple Panny Marie Ochranitelky stylizovaná jako antický chrám nebo Felicitina studánka s přilehlou klasicistní stavbou.

Výlety po okolí Vranova nad Dyjí

Největší atrakcí v okolí Vranova nad Dyjí je Vranovská přehrada a rekreační oblasti na jejích březích. Turisticky velmi oblíbená je Vranovská pláž, Švýcarská zátoka a Lančovská zátoka. V létě jezdí z města přes hráz na břeh přehrady vyhlídkový vláček. Oblast je ideální pro pěší i cyklo turistiku nebo letní aktivity, jako jsou vodní sporty, rybaření, návštěva vodního nebo lanového parku. Stejné možnosti nabízí i nedaleká vodní nádrž Jevišovice, jedna z nejstarších kamenných nádrží v Evropě.

Vranov nad Dyjí 2

V okolí Vranova nad Dyjí je velké množství pěších turistických stezek, především v Národním parku Podyjí, po nichž je možné dojít až do sousedního Rakouska. Mezi nejznámější okruhy patří Okruh Heleny Mniszkové, Felicitin okruh, Claryho stezka, Okruh Junáckým údolím a Vranov-Hardegg.

NP Podyjí je také rájem pro cyklisty a nabízí kolem 70 cyklistických tras. Vzhledem ke členitému a kopcovitému terénu jsou stezky vhodné spíše pro zdatnější cyklisty, kteří ale za odměnu uvidí úchvatná panoramata.

Oblíbená je cyklotrasa Vranovskem, putování po hradech a zámcích a cyklostezka kolem Vranovské přehrady. Český klub turistů se tu také stará o dvě stezky pro jezdce na koních.

Vranov nad Dyjí je obklopen celou řadou dalších památek a přírodních úkazů, které jsou oblíbenými výletními cíly. Zajímavým přírodním útvarem je Skalní labyrint, který se nachází pod kopcem Větrník na cestě od Vranova k Čížovu. V podzemních krasových prostorách se až do půlky léta drží ledové útvary.

Romantický nádech mají zříceniny hradu Cornštejn a Nový Hrádek. Milovníci hradů a zámku můžou vyrazit na nedaleký hrad Bítov, zámek Uherčice nebo lovecký letohrádek Lusthaus. V Národním parku Podyjí je i několik ochranných pásem, například Natura 2000: Údolí Dyje nebo Ptačí oblast Podyjí, kde se vyskytují chráněné rostliny a živočichové.

Vranov nad Dyjí 3

Ubytování ve Vranově nad Dyjí

Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi turistickou oblast, v samotném městě je k dispozici řada ubytovacích kapacit. Najdete tu hotely, penziony i soukromé apartmány a nedaleko centra města dokonce i kemp.

U Vranovské přehrady je k pronájmu celá řada soukromých chat a chalup, rekreační střediska s možností kempovat nebo si pronajmout pokoj či chatičku. V širším okolí jsou pak rybářské sruby, samoty nebo ubytování na statku.

Vranov nad Dyjí je díky své poloze ve členitém a kopcovitém terénu hůře přístupný. To ale nemění nic na tom, že je velmi vyhledávaným turistickým cílem. V městysi samotném i v jeho okolí je řada historických a přírodních památek. V Národním parku Podyjí je řada stezek pro cyklisty i turisty. Přilehlá Vranovská přehrada nabízí zase možnost aktivní i pasivní letní rekreace.

Názory a doporučení

Milada Kořínková (skupina - návštěvník) 30.10.2019
Bylo po hlavní sezoně, takže bylo skoro vše zavřené.
Hana Hradská (rodina s malými dětmi - návštěvník) 3.9.2019
Zámek,přehrada-překrásné