Loading

Ubytování ve Starém Petříně

(1 objekt + 11 objektů v okolí 25 km)

Wellness srub na Vranovské přehradě

Starý Petřín, mimo obce / města, v lese
U přehrady, se saunou a koupací kádí

Ubytování Na samotě U Včelína

Lančov (Starý Petřín 3,7 km vzdušně), na samotě, u lesa / na...
Vhodné také na retreaty, oslavy, svatby!

Chata Na Louce

Lančov (Starý Petřín 4,2 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Větší chata 200 m od Lančovské zátoky

Chata U Rybáře

Bítov (okres Znojmo) (Starý Petřín 4,8 km vzdušně), v rekreační oblasti, v lese
Komfortné ubytování u přehrady v Podyjí

Apartmány U Zámku

Vranov nad Dyjí (Starý Petřín 5,4 km vzdušně), v rekreační o...
Apartmány s bazénem s mořskou vodou

Hotel Pod Zámkem - Moravský Jadran

Vranov nad Dyjí (Starý Petřín 5,7 km vzdušně), v obci / ve m...
Výborná poloha u Vranovské přehrady

BabyHotel Karolínka

Vranov nad Dyjí (Starý Petřín 5,8 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Vše pro děti, na co si jen vzpomenete

Penzion Dagmar

Vranov nad Dyjí (Starý Petřín 6,1 km vzdušně), v obci / ve m...
Blízko přehrady, skvělá cena, pro páry

Apartmány Sandra

Štítary (Starý Petřín 6,2 km vzdušně), v rekreační oblasti,...
Ubytovanie s bazénom, v blízkosti vody

Chata Vranovská přehrada

Štítary (Starý Petřín 6,9 km vzdušně), v rekreační oblasti, v lese
Chata v lese u Vranovské přehrady
1 - 12 / 12

Starý Petřín

Starý Petřín 1

Starý Petřín je moravské město u řeky Dyje jen nedaleko od hranic se Slovenskem. Nabízí turistům mnoho zajímavostí. Z těch přírodních za vidění stojí rozhodně Národní park Podyjí a vodní plochy, z historických zase místní kostel. Okolí Starého Petřína je jako stvořené na podnikání výletů a poznávání těchto končin. Ať sem přijdete v zimě nebo v létě, nebudete mít nouzi o atraktivní program dovolené.

Podyjská příroda Starého Petřína a historie města

Nenechte se zmýlit názvem, Starý Petřín nenajdete v Praze. Nachází se v okrese Znojmo v Jihomoravském kraji, jen několik kilometrů od hranic s Rakouskem.

Kolem obce najdete mnoho různých rybníků, ale největší vodní plochou je zde Vranovská přehrada, která je zajímavou technickou památkou i ideálním místem na rekreaci a vodní sporty. Přehrada se nachází na řece Dyji. Kolem ní vede celá řada dobře značených turistických stezek pro procházky přírodou a cyklistiku.

Jen nedaleko do Starého Petřína se nachází Národní park Podyjí, který je nejmenším národním parkem v ČR. Z velké části se jedná o zalesněné území. Můžete zde obdivovat různé druhy chráněných rostlin i zvířat. Pokud budete mít štěstí, čeká na Vás vydra říční, sysel obecný, dudek chocholatý, čáp černý, výr velký nebo kudlanka nábožná.

Kromě úchvatné přírody však obec nabízí něco i pro milovníky historie. První písemné zmínky o Starém Petříně pocházejí už z roku 1323. Nejstarší stavbou je zde kostel Stětí svatého Jana Křtitele původně v gotickém slohu, nyní s barokní přestavbou. Jedná se o jednolodní podélnou stavbu s odsazeným a oble zakončeným kněžištěm. Uvnitř kostela uvidíte rokokový oltář z doby kolem roku 1771. V kostele jsou také umístěny sochy svatého Jáchyma a svaté Anny.

Starý Petřín 2

Za vidění stojí i socha svatého Jana Nepomuckého u silnice do Šafova nebo stavby jen kousek od obce, jako je kaple Panny Marie Pomocné a kaple svatého Michaela Archanděla.

Poznejte zajímavosti, které okolí Starého Petřína nabízí

Pokud se vypravíte kousek od obce Starý Petřín, čeká na Vás mnoho dalších turisticky atraktivních míst, které stojí za to vidět. Při návštěvě národního parku můžete navštívit monumentální zámek Vranov nad Dyjí, který patří k nejhodnotnějším světským stavbám středoevropského baroka.

Mezi historickými památkami určitě nevynechejte ani hrad Bítov a zámek Jemnice, k němuž je připojeno ještě několik hospodářských stavení a také krásné zahrady. Židovský hřbitovŠafově je rovněž místní pozoruhodností. Nachází se na něm velice staré náhrobky, protože byl založený již v roce 1523.

Rodiny s dětmi určitě ocení možnost návštěvy dvorního zookoutku U Pipinga, kde kromě miniaturních zvířátek uvidíte i různé ohrožené druhy. Pro všechny milovníky značky Tatra je zde Tatra veterán muzeum v Bítově, které Vám představí historické vozy. O letní osvěžení se postará Vodní park - Camp Bítov či Koupaliště Moravské Budějovice.

Pokud navštívíte Starý Petřín v rámci zimní dovolené, určitě oceníte mnohé lyžařské areály v příjemné dojezdové vzdálenosti, které jsou připravené na zkušené lyžaře i rodiny s dětmi. Vyzkoušejte svahy na české straně - lyžařské vleky Radíkov a MrákotínLyžařský areál Hradiště, nebo v Rakousku.

Starý Petřín 3

Bohatá nabídka ubytování ve Starém Petříně

Nemusíte se bát, že by ve Starém Petříně byla nouze o ubytovací kapacity. Právě naopak, na výběr máte z mnoha hotelů a penzionů. Nechybí ani soukromé priváty, apartmány nebo chalupy ke krátkodobému i dlouhodobému pronájmu. Pro tuto lokalitu jsou typické vodní plochy, vedle kterých se nachází mnoho kempůdobrým zázemím, jako jsou restaurace, sociální zařízení, obchůdky se suvenýry nebo půjčovny pro vodní sporty. Můžete bydlet v chatce, vlastním stanu nebo karavanu.

Příroda okolo řeky Dyje je jedinečná a rozhodně stojí za vidění. Díky mnohým ubytovacím kapacitám v okolí můžete kdykoliv uskutečnit výlet do Starého Petřína. V této malé obci a jejím nejbližším okruhu se nachází mnoho turisticky zajímavých lokalit. Ať už si chcete užít klidnou dovolenou nebo sportovat a poznávat nová místa, či cestujete s malými dětmi, je tato lokalita pro Vás jako stvořená. Ve Starém Petříně si dovolenou užije opravdu každý.