Loading

Ubytování ve Stráži nad Nežárkou

(0 objektů + 31 objektů v okolí 25 km)

Penzion u sv. Antonína

Pístina (Stráž nad Nežárkou 1,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u vody
Ubytování na břehu rybníka

Apartmány Nová Hlína 48

Třeboň (Stráž nad Nežárkou 9,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u vody
Nové 2 samostatné apartmány

Penzion u Světlušek

Třeboň (Stráž nad Nežárkou 10,2 km vzdušně), na okraji obce / města
Moderní apartmány v rodinném penzionu

Penzion U Machů

Třeboň (Stráž nad Nežárkou 10,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u potoka
Luxusnější apartmán s venkovním bazénem

Ubytování Na Statku

Lužnice (Stráž nad Nežárkou 10,9 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Ubytování na pravém jihočeském statku

Ubytování u Bláhů

Lužnice (Stráž nad Nežárkou 11,0 km vzdušně), v obci / ve městě, v lese
Útulné ubytování v klidném prostředí

Ubytování Jana

Chlum u Třeboně (Stráž nad Nežárkou 12,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlné apartmány v CHKO Třeboňsko

Ubytování "U Svět" Třeboň

Třeboň - Třeboň II (Stráž nad Nežárkou 12,8 km vzdušně), v rekreační oblasti
Samostatné apartmány v Třeboni

Apartmán U Světa

Třeboň (Stráž nad Nežárkou 12,9 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Útulný apartmán a atmosférou domova!

Chalupa Nítovice

Kardašova Řečice (Stráž nad Nežárkou 13,1 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Chalupa s bazénem v CHKO Třeboňsko
1 - 31 / 31

Stráž nad Nežárkou

Stráž nad Nežárkou 1

Nezapomenutelná dovolená ve Stráži nad Nežárkou

Stráž nad Nežárkou je menší město v Jihočeském kraji. Spadá do okresu Jindřichův Hradec a protéká jím řeka Nežárka. Město se rozprostírá v krásné krajině, pro kterou jsou typické jihočeské rybníky a velké množství hlubokých příhraničních lesů. V okolí je i několik nádherných přírodních zákoutí. Jedním z nich je Losí blato u Mirochova či Výtopa Rožmberka. Pokud však zatoužíte po světlech velkoměsta, zajeďte si na výlet do blízkého Jindřichova Hradce.

Kdy bylo město založeno bohužel přesně nevíme. První písemná zmínka o něm však pochází až ze 13. století. Je ale jisté, že k prvnímu osídlení oblasti došlo již několik století před naším letopočtem. O těchto událostech vypovídají především četné archeologické nálezy.

I když nám řada informací o historii města a jeho obyvatel chybí, lze usuzovat, že mělo především obchodní charakter. V jeho okolí se totiž nacházela významná síť obchodních stezek. Můžeme tedy předpokládat, že se zde odehrával jak místní, tak zahraniční obchod. Část zdejších obyvatel se také věnovala drobnějšímu zemědělství a běžné řemeslné výrobě. Město významně prosperovalo, jeho další rozvoj však poznamenaly časté požáry a nedostatek práce. To způsobilo, že se řada obyvatel přesunula za lepší prací do okolních vesnic a měst.

Stráž nad Nežárkou se však pojí i s jedním fenoménem českého kulturního světa. Své útočiště zde nalezla světově známá operní zpěvačka Ema Destinnová. Její kariéra operní pěvkyně byla pohlcena událostmi 1. světové války. Z toho důvodu zakoupila zámek ve Stráži nad Nežárkou a prožila svá poslední léta v ústraní. 

Stráž nad Nežárkou 2

Stráž nad Nežárkou a památky

Nejvýznamnější památkou ve Stráži nad Nežárkou je již zmíněný zámek. Původně se jednalo o hrad, který byl později přestavěn na reprezentační sídlo. Vzhledem ke spojitosti s osobou Emy Destinnové zde najdete opravdu mimořádně rozsáhlou expozici, která se věnuje jejímu životu i dílu. Další významnou památkou v obci je gotický kostel sv. Petra a Pavla.

Pokud chcete vyjet za památkami i mimo město, vřele Vám doporučujeme návštěvu města Telč. Toto město je zapsáno na seznamu UNESCO a svým návštěvníkům nabízí opravdu nevšední zážitek. Velmi cenné je především historické jádro města a malebný zámek.

Jestli-že cestujete s dětmi, zajímavým zážitkem by pro Vás mohla být návštěva akvária v Třeboni. Toto město má velmi dlouhou tradici v oblasti rybníkářství. V akváriu tedy uvidíte především sladkovodní druhy ryb. Můžete se tedy podívat, jak zhruba vypadá život v některém z mnoha rybníků v okolí. (Z důvodů rekonstrukce je expozice otevřena až od 1. května 2019.)

Sport a zábava v okolí

Během léta se lze vykoupat v nedalekém Aquaparku Jindřichův Hradec. Pokud ale preferujete spíše venkovní koupání, jeďte si odpočinout k Veselské pískovně. Nejen, že ji obklopuje krásná příroda, ale užijete si zde i řadu dalších kulturních aktivit. 

Stráž nad Nežárkou 3

V průběhu zimních měsíců si jeďte zalyžovat do sousední Nové Bystřice, kde je Vám k dispozici Ski areál Hradiště. Ačkoliv se jedná o menší areál, lyžařům s dětmi bude zcela vyhovovat.

Ubytování ve Stráži nad Nežárkou

Pokud se rozhodnete svou dovolenou strávit právě zde, jistě Vás potěší široká nabídka ubytovacích služeb. Náročnějším doporučujeme ubytování v některém z cenově dostupných penzionů. Pohodlí si naopak užijete v některém z místních apartmánů. Dostupná je i možnost ubytování v soukromí. Cestovatelé se skromnějším rozpočtem jistě ocení možnost ubytování v kempu, kde je jim k dispozici několik menších chat. Romantici si pak přijdou na své, pokud zvolí možnost ubytování v místním mlýně. Stráž nad Nežárkou je krásné město, se kterým se pojí významný kus naší historie. Přijeďte i Vy okusit pohodu, kterou Vám Jihočeský kraj nabízí.