Loading

Ubytování ve Vlkově (okres Tábor)

(1 objekt + 32 objektů v okolí 25 km)

Ubytování Vlkov

Vlkov (okres Tábor), v obci / ve městě
Komfortné apartmány na Třeboňsku

Ubytování Mahon

Val (okres Tábor) (Vlkov (okres Tábor) 2,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Krásné útulné chatky s velkou zahradou

Ubytování Naděje

Frahelž (Vlkov (okres Tábor) 3,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Moderní apartmány, blízko rybníků

Chata Frahelž

Frahelž (Vlkov (okres Tábor) 3,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na o...
Romantická chatka na klidném míste

Penzion Veronica

Veselí nad Lužnicí (Vlkov (okres Tábor) 4,4 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Skvělé ubytování v klidné části

Chalupa Veselí nad Lužnicí

Veselí nad Lužnicí (Vlkov (okres Tábor) 4,4 km vzdušně), v obci / ve městě, u potoka
4-místná útulná chaloupka v centru města

Ubytování na samotě

Veselí nad Lužnicí (Vlkov (okres Tábor) 4,7 km vzdušně), na samotě, v lese
Plně vybavený apartmán na samotě, v lese

Ubytování Pražma

Žíšov (Vlkov (okres Tábor) 6,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Ubytování se soukromým bazénem!

Chalupa Nítovice

Kardašova Řečice (Vlkov (okres Tábor) 7,2 km vzdušně), v obc...
Chalupa s bazénem v CHKO Třeboňsko

Chalupa v Pleších

Pleše (Vlkov (okres Tábor) 8,6 km vzdušně), na okraji obce / města
Apartmán v chalupě v klidném prostředí
1 - 33 / 33

Vlkov (okres Tábor)

Vlkov (okres Tábor) 1

Vlkov nad Lužnicí – ta pravá rekreace v klidu a míru

Vlkov nad Lužnicí je nevelkou obcí, která se nachází v Jihočeském krajiokrese Tábor. Vesnička tvoří pomyslný střed mezi městy České Budějovice, Třeboň, Jindřichův Hradec a Tábor a je součástí geomorfologického celku Třeboňská pánev. Vydejte se s námi k pravému břehu řeky Lužnice a poznejte tento krásný kout Jižní Moravy.

Vlkov má poušť i vzácnou flóru

Obec Vlkov nad Lužnicí se řadí mezí mladé obce, první písemná zmínka o ní totiž pochází z roku 1654. Vesnička kdysi náležela k statku Hamr – Val, později, v roce 1729, byla připojena k třeboňskému panství. Třeboňsko jako takové a zejména okolí Vlkova nad Lužnicí je bohaté na rybníčky a jezírka všech velikostí, která charakterizovala i způsob života v této oblasti.

Poblíž Vlkova probíhala v letech 1952 až 1986 těžba štěrkopísku, po které zůstala soustava pěti jezer v místech na severozápad od obce. Jde o tzv. vlkovské pískovny, u kterých se zachoval unikát v podobě Vlkovského přesypu – písečné duny s teplomilnou faunou a flórou, jež byl v roce 1954 vyhlášen přírodní rezervací.

Další zajímavost, zejména však pro odbornou veřejnost, skýtá Kozí vršek na sever od obce. Tato přírodní památka, vyhlášená již v roce 1924, poskytuje prostor pro život teplomilné vegetaci, krom jiného také několika posledním jedincům koniklece jarního v České republice.

Ideální místo pro zklidnění

Snad nejcennějším historickým objektem ve Vlkově nad Lužnicí je kaplička Nejsv. Trojice a sv. Jana Nepomuckého. Nachází se na návsi, období jejího vzniku je datováno do roku 1856 a v roce 1988 byla vyhlášena a zapsána do seznamu kulturních památek ČR. Nejstarší objekt ve vsi doplňují ještě pozoruhodná lípa T. G. Masaryka a řada domků s typickou lidovou architekturou z počátku 20. století.

Dnešní Vlkov nad Lužnicí nabídne především skvělé podmínky pro rekreaci v pravém smyslu tohoto slova. Vesnička se nachází mimo hlavních a prakticky i vedlejších silničních tahů, aut zde jezdí pomálu, je to tedy ideální místo zejména pro výlety rodin s dětmi, které si mohou nerušeně hrát.

Vlkov (okres Tábor) 2

Ke koupání vybízí průzračná voda již zmiňovaných pěti pískoven, které se jmenují Vlkovská pískovna, Jezero Veselí, Veselí I, Jezero Horusice a Jezero Horusice I. Rovinatý charakter krajiny s nejvyšším bodem v podobě 15 metrového „kopce“ Petrák zase zve k pohodovým projížďkám na kole, například po naučné stezce Veselské Pískovny, po které se můžete dostat až do Třeboně.

Zajímavé možnosti v okolí Vlkova nad Lužnicí

Z okolí nabízí zajímavá místa asi 30 kilometrů vzdálený Jindřichův Hradec, kde můžete navštívit hrad a zámekvojenským muzeem, který je třetím největším památkovým komplexem v ČR, nebo třeba akvapark Jindřichův Hradec s plaveckou školou a kurzy pro děti různého věku. U Jindřichova Hradce, mezi Dolní a Horní Pěnou, se nachází zoopark Na Hrádečku se zvířaty, které ani v jinak bohaté krajině Vlkova nad Lužnicí nepotkáte – v ZOO žijí opice, pumy, klokany, varany nebo krokodýly.

Jen 20 kilometrů od Vlkova nad Lužnicí je vzdálená Třeboňdomem Štěpánka Netolického a čokolaterií s marcipánovou Třeboní, ale například i kostelem sv. Jiljí a Panny Marie Královny nebo akváriem ve sklepení Vratislavského domu s bohatou expozicí sladkovodních ryb třeboňských rybníků.

Vlkov (okres Tábor) 3

Pokud se vydáte směrem na Tábor, pak doporučujeme návštěvu zříceniny Kozího hrádku – tato národní kulturní památka, o které se dozvídáme ze správ již z druhé poloviny 14. století, je dostupná pěšky i na kole. A když Vám bude smutno za zimou a lyžováním, vyzkoušejte si indoor lyžováníČeských Budějovicích.

Bližší okolí Vlkova nad Lužnicí, díky početnému zastoupení rybníků a jezírek, nabízí především výborné možnosti pro rybolov a koupání, stejně jako výlety na kole.

Ubytování ve Vlkově nad Lužnicí

Ve Vlkově nad Lužnicí lze pořídit ubytování v soukromí, najde se ale taky nějaký ten apartmán nebo penzionek, chata či chalupa. Možnosti ubytování nabízí také 5 kilometrů vzdálené Veselí nad Lužnicí, ovšem největší výběr ubytovacích kapacit na okolí budete mít pravděpodobně v Třeboni. Třeboňsko jako takové je ovšem známé také díky mnoha kempům – najdete je i poblíž řeky Lužnice nebo Veselských pískoven.

Chcete si odpočinout od stresů a honiček? Vypněte počítač, telefon nechte doma a přijeďte relaxovat a na chvíli na všechno zapomenout do Vlkova nad Lužnicí!