Loading

Ubytování v Bechyni

(1 objekt + 10 objektů v okolí 25 km)

Villa Liduška

Bechyně, v obci / ve městě, u řeky
Romantické ubytování v secesní vile

Ubytování na faře

Sudoměřice u Bechyně (Bechyně 5,2 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Pěkné apartmány na starobylé faře

Penzion U Sv. Kateřiny

Týn nad Vltavou (Bechyně 8,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
V centru, komfortně, s restaurací...

Ubytování Hlavatce

Hlavatce (okres Tábor) (Bechyně 11,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Výhodné ubytování v srdci Jižních Čech

Penzion Příběnice

Malšice (Bechyně 12,7 km vzdušně), na okraji obce / města, v lese
Letní penzion s restaurací a bazénem

Penzion Joe

Sepekov (Bechyně 15,2 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Rodinný penzion v Píseckém okresu

Chalupa Červenka

Jetětice (Bechyně 16,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u les...
Chalupa na klidném místě nedaleko vody

Chata Luxuska

Roudná (Bechyně 17,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
Luxus a dovolená snů v Jižních Čechách!

Ubytování Pražma

Žíšov (Bechyně 19,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Ubytování se soukromým bazénem!

Kemp Fousek

Dráchov (Bechyně 19,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u le...
Kemp s pláží u rybníka, poblíž Třeboňska
1 - 11 / 11

Bechyně

Do Bechyně za památkami, přírodou, relaxací i sportem

Bechyně je menší město v Jihočeském kraji, v okrese Tábor a je součástí Táborské pahorkatiny. Tábor leží asi 25 kilometrů severovýchodním směrem, České Budějovice jsou od Bechyně asi 45 kilometrů jižním směrem. Městem protéká řeka Lužnice a říčka Smutná. Bechyně má velmi zachovalé historické centrum a láká návštěvníky hlavně na relaxační pobyty.

Bechyně 1

Osídlení na území Bechyně probíhalo již od pravěku. Dokazují to archeologické nálezy keramiky z období 1. století před naším letopočtem. Město si keramickou tradici udrželo dodnes. Ve městě byla dokonce roku 1880 založena keramická škola.

Nejstarší písemná zmínka o obci pochází z roku 1120. V roce 1320 povýšil Jan Lucemburský tehdejší osadu na statut města. V roce 1444 se také objevuje první zmínka o místním pivovaru. Město ve druhé polovině 16. století významně vzkvétalo.

Došlo k přestavbě hradu na renesanční zámek. V roce 1730 se objevuje první písemná zmínka o městských lázních. V roce 1990 bylo město Bechyně vyhlášeno městskou památkovou zónou.

K vidění není pouze historické jádro

Bechyně je město s krásným historickým jádrem. Svoji návštěvu lze zahájit například na náměstí T. G. Masaryka. Zde najdete restaurace, kavárny a cukrárny, které svádějí k vychutnání si kafíčka se zákuskem na některé ze zahrádek. Řada domů je zapsána na seznam kulturních památek. Dominantou náměstí je kostel sv. Matěje s věží. Z ní je hezký pohled na náměstí i na zbytek města.

Nedaleko náměstí se nachází františkánský klášter. Jeho prohlídky organizuje turistické informační centrum. Klášter je unikátní a váže se k němu pověst o zázracích, které se v něm udály. Keramika byla s Bechyní vždy úzce spjata. Vypovídají o tom i archeologické nálezy. Na spodní straně náměstí je Městské muzeum, které sídlí v budově informačního centra.

Návštěvníkům se snaží přiblížit archeologické nálezy, historii keramických dílen, manufaktury, kulturu, ale také obytnou místnost venkovského domu z 19. století. A pokud Vás keramika zaujala a rádi byste se dozvěděli více, určitě nevynechejte Mezinárodní muzeum keramiky. Z náměstí projdete bránou a vydáte se malou uličkou směrem k zámku.

Po cestě přijdete k Alšově jihočeské galerii, muzeum se nachází v budově bývalého zámeckého pivovaru a je zaměřeno na českou moderní keramiku, ale poukazuje i na mezinárodní kousky. Naproti, v budově bývalé gotické sýpky, se nachází Muzeum Vladimíra Preclíka. V muzeu jsou vystavena díla tohoto českého sochaře, malíře a grafika.

Dominantou města je bezpochyby Bechyňský zámek. Původně hrad z 2. poloviny 13. století byl koncem 16. století přestavěn na renesanční zámek. Zámek je zrekonstruovaný, malovaný a nabízí pohled na zajímavý kazetový strop, kamna, výstavu loveckých zbraní apod. Na jižní straně města se nad jezem tyčí věž Katovna. Veřejnosti je sice nepřístupná, ale historicky se jedná pravděpodobně o největší pozůstatek původního opevnění města.

Bechyně 2

Při toulkách centrem můžete také zajít do Muzea turistiky. To se nachází v bývalé židovské synagoze. Kromě vývoje turistiky a expozice Klubu českých turistů zde najdete také část věnovanou historii židovských obcí na Bechyňsku.

Zároveň se dá zajít za bývalé hradby města a navštívit židovský hřbitov založený v první polovině 17. století. Pokud byste rádi utekli od městské turistiky, vydejte se na procházku do blízkého okolí.

Začít můžete například v místě, kde se vlévá říčka Smutná do Lužnice a vydáte se na turistickou trasu s názvem Bechyňské výhledy. Ta prochází více přírodou a po cestě Vás přivede postupně na několik vyhlídek na město z druhého břehu řeky Lužnice. Uvidíte z jiné perspektivy klášter a zámek rozprostírající se na masivní skále.

Z Náprstkovy vyhlídky uvidíte také Duhový most. Ten byl v roce 2014 prohlášen za národní kulturní památku. Dále můžete pokračovat proti proudu řeky po turistické trase, která zároveň kopíruje část naučné stezky Na Onen Svět. Naučná stezka Na Onen Svět je jednou z nejdelších naučných stezek v České republice.

Projdete pod Duhovým mostem a po kilometru podél řeky dojdete až k vodopádu Pod Libuší. Jeho výška je 6 metrů. Pokud budete pokračovat dál, dojdete až ke zřícenině hradu Dobronice. Velmi zachovalá zřícenina má vysokou válcovitou věž. Zpět do Bechyně můžete jet třeba na loďce, Lužnice je totiž sjízdná, a proto je rájem vodáků. U zříceniny také začíná další turistická trasa, která prochází přírodním parkem Kukle.

V okolí Bechyně je několik přírodních památek, které stojí za to navštívit. Za zmínku stojí například Židova strouha. Můžete zajet i do Sudoměřic u Bechyně, kde je jednak zámek, ale také Černická obora. Nedaleko se nachází i přírodní park Plziny. Po cestě se zastavte i na rozhledně u obce Radětice.

Sportovní vyžití v Bechyni

Pokud preferujete aktivní dovolenou, je Bechyně tím pravým místem. Aktivně zde můžete provozovat pěší turistiku, cykloturistiku a je také rájem pro vodáky. Láká sem však také ty, kteří mají rádi náročnější sporty. Jižně od Katovny je ferrata. Je ale neprůchozí, takže se po stejné cestě musíte vrátit zpět.

Je fyzicky náročná (obtížnost D/E), proto je vhodná pro ty, kteří již mají s lezením určitou zkušenost. Když jsou vhodné podmínky pro lyžování, je možné se vydat například do Jistebnice (25 kilometrů), kde je lyžařský vlek a aktivně se zde běžkuje. V okolí jsou pak i další vleky a lyžařské areály.

Bechyně 3

Očekáváte-li spíše relaxaci, také jedete do Bechyně oprávněně. Do místních lázní se sjíždějí lidé z různých koutů republiky. Můžete si tak užít různé procedury, wellness a dopřát svému tělu tolik potřebný odpočinek.

Ubytování v Bechyni

Bechyně je turisticky atraktivní město, ve kterém se vyplatí strávit dovolenou. Díky různorodému zaměření města zde najdete také ubytování všech kategorií. Skromné ubytování nabízí kempy. K dispozici jsou také apartmány, penziony, chalupy a ubytování v soukromí.

Ty zajistí pohodlí a klasický ubytovací standard. Pokud preferujete luxusní pobyt, můžete si vybrat z několika hotelů nebo ubytování přímo v lázních a spojit to s relaxačním pobytem, ale i pobytem na delší dobu.

Bechyně není jen město, ale i krásná příroda v okolí. Na své si zde přijde opravdu každý. Pokud preferujete spíš městskou turistiku, určitě se nudit nebudete. Pokud máte rádi přírodu, Bechyně Vás také nezklame. Je to místo, které skloubí sportovní aktivity i relaxaci, památky i nádhernou okolní přírodu. Zkrátka místo pro všechny druhy dovolené.