Loading

Ubytování v Táboře

(2 objekty + 7 objektů v okolí 25 km)

Romantik hotel Eleonora

Tábor, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Hotel u lesa a řeky, nedaleko centra

Hotel Slavia

Tábor, v obci / ve městě, v centru města
Hotel v historickém centru

Penzion Příběnice

Malšice (Tábor 7,5 km vzdušně), na okraji obce / města, v lese
Letní penzion s restaurací a bazénem

Chata Luxuska

Roudná (Tábor 13,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Luxus a dovolená snů v Jižních Čechách!

Černická hájenka

Sudoměřice u Bechyně (Tábor 15,4 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Úžasná dovolená v jihočeském hvozdu

Pension Luis

Jistebnice (Tábor 15,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Rodinný penzion v blízkosti golf hřiště

Chalupa Alenka Čertovo břemeno

Jistebnice (Tábor 15,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Prostorná chata u golfového hřiště

Penzion Joe

Sepekov (Tábor 17,5 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Rodinný penzion v Píseckém okresu

Hotel Monínec

Sedlec-Prčice (Tábor 17,6 km vzdušně), v rekreační oblasti,...
Celoroční sportovní areál + wellness!
1 - 9 / 9

Tábor

Tábor 1

Za zážitky do královského města Tábor

Město Tábor je hlavní město okresu Tábor, v Jihočeském kraji. Protéká jím řeka Lužnice a je obklopen Táborskou pahorkatinou. Její terén je velmi nakloněn procházkám i pěší turistice. Okolo města je i několik lesů a vodních nádrží, kterým dominuje nádrž Jordán.

I když ve městě najdete vše potřebné, možná budete chtít cestovat i za památkami v okolí. V tom případě Vám můžeme doporučit návštěvu Českých Budějovic. Blízko je to i do Jindřichova Hradce.

Historie zdejšího osídlení je opravdu dlouhá. Archeologické nálezy potvrdily, že první lidé se zde usadili již v době železné. O novodobém městě ale můžeme začít mluvit až ve 13. století. V té době král Přemysl Otakar II. založil město s názvem Hradiště. Vzhledem k nepokojům v království však bylo zničeno. Dalšího pokusu založit město se chopili husité. I přesto, že jejich tažení nakonec skončilo neslavně byl Tábor později povýšen na královské město.

I přes několik dalších společenských nepokojů se Tábor začal rozvíjet. Vznikla zde radnice, dnešní historické centrum a došlo i k vybudování již zmíněné nádrže Jordán. V 19. století došlo k velkému rozvoji kulturního života ve městě. V dnešní době je Tábor příjemným místem pro trávení rodinné i romantické dovolené.

Tábor 2

Kam vyrazit v Táboře?

Vzhledem ke stáří a historii města si můžete být jistí, že v Táboře budete mít dost co dělat, abyste viděli naprosto vše. Začněte třeba na městských hradbách. Ty pochází z 15. století a jsou pro Tábor zcela typické.

I když nebyly zachovány celé, pořád jsou skvělou ukázkou propracovanosti celého systému. Na některých místech jsou Vám k dispozici vyhlídky a atrakce pro rodiny s dětmi. V centru města si nenechte ujít ani městské kašny.

Ty byly postaveny už ve středověku a vodu do nich vháněl důmyslný vodárenský systém. Jednou z nich je třeba kašna na Žižkově náměstí z období renesance, kašna na náměstí Mikuláše z Husi, kašna na Tržním náměstí či kašna v Dlouhé ulici. Také se zastavte u pomníku Jana Žižky z Trocnova, který je i dnes velmi populární postavou českých dějin.

Při procházce historickým středem města se nezapomínejte dívat kolem sebe. Centrum v sobě skrývá mnoho původních domů s historickou výzdobou. Dobová architektura je patrná především na domech, které obklopují náměstí. Vévodí jim budova městské radnice. Obdivoval je ale možné i Ctiborův dům, Škochův dům či Lichvicovský dům.

Tábor 3

Odpočinek a relax v Táboře

Pokud do Tábora zavítáte v průběhu letních prázdnin, vyzkoušejte koupání ve vodní nádrži Jordán. Ta skýtá příležitost k venkovnímu koupání, včetně odpočinku na místní pláži. Další variantou pro venkovní koupání je rybník Košín, případně Knížecí rybník.

Oba jsou vzdálené jen několik málo minut od města. Za zhoršeného počasí běžte do Aquaparku Tábor. Ten disponuje jak letním venkovním areálem, tak vnitřním bazénem a službami wellness.

Během zimní dovolené si zajeďte do některého z nedalekých ski areálů. Ski areál Monínec je moderním lyžařským střediskem, které Vám poskytne vhodné zázemí pro lyžování jednotlivců. Pro rodiny s dětmi je určen lyžařský vlek Hůrka.

Ubytování v Táboře pro skromné i náročné

V Táboře se najde ubytování pro všechny skupiny turistů. Náročné jistě potěší pestrá nabídka ubytování v hotelech. Romantické duše mohou vyzkoušet ubytování v penzionech či v dobře zařízených apartmánech. Samotáře a cestovatele s menším rozpočtem pak uvítají bohatou nabídku ubytování v soukromí. Těm opravdu nenáročným doporučujeme ubytování v cenově dostupném hostelech či ubytovnách. Milovníky přírody jistě nadchne ubytování v chatách.

Tábor je dozajista velmi zajímavým místem, které si zaslouží Vaši přízeň. Přijeďte i Vy obdivovat odkaz našich předků.