Kemp s pláží u rybníka, poblíž Třeboňska

Kemp Fousek leží v obci Dráchov, v okrese Tábor, v Jihočeském kraji. Obec se nachází v blízkosti severního okraje CHKO Třeboňsko.

Na cyklistický výlet doporučujeme vyrazit do Třeboňska, které má síť kvalitních cyklostras například stezku Okolo Třeboně. Pokud Vás baví historie, naplánujte si exkurzi na hrady Soběslav a Hradiště - Kotnov, na hrad a zámek Jindřichův Hradec, na zámky v Třeboni a Bechyni nebo k zřícenině hradu Kozí Hrádek, který je symbolickým památníkem mistra Jana Husa. Z přírodních zajímavostí můžete navštívit například Chýnovskou jeskyni. Dětem vyhovíte výletem do zoologických zahrad v Táboře nebo Hluboké nad Vltavou, Zooparku Na Hrádečku nebo akvária v Třeboni. Pokud Vás nestačí koupání v našem rybníku, můžete zajít do aquaparků Tábor a Jindřichův Hradec.

Od dubna do října nabízíme ubytování v chatkách v kempu v blízkosti rybníků. K dispozici je Vám 32 čtyřlůžkových chatek, z toho jedna bezbariérová.

Chatky jsou dispozičně stejné. V přízemí najdete kuchyňku s elektrickým dvouvařičem, ledničkou a rychlovarnou konvicí. Jedna ložnice s manželskou postelí se nachází v přízemí (částečně oddělená od kuchyňky), odsud se po žebříku dostanete do ložnice v podkroví, kde jsou připraveny dvě matrace. Samozřejmostí v každé chatce je koupelna se sprchovým boxem a toaletou. Každá chatka disponuje menší terasou s posezením. V celém areálu je pro návštěvníky zajištěno bezplatné WiFi připojení na internet.

Od sezóny 2019 je v provozu v kempu restaurace, kde je možné stravování během celého dne. U rybníka najdete posezení u ohniště, pokud byste raději grilovali na vlastní terase, na požádání Vám zapůjčíme gril. O dětskou zábavu se starají dvě hřiště s prolézačkami, houpačkami, skluzavkou, trampolínou a pískovištěm. Jen 100 metrů od chatek najdete písečnou pláž u rybníka Honzík. Tento a další dva rybníky můžete proplouvat i na loďkách, případně si zakoupíte povolení a můžete sportovně rybařit. Pokud plánujete poznávat okolí na kolech, máme jich pár k zapůjčení. Pro odkládání Vašich vlastních kol disponujeme vyhrazeným prostorem. Při každé chatce najdete jedno parkovací místo pro auto (zpoplatněná služba). Rádi Vás přivítáme v Kempu Fousek!