Loading

Ubytování ve Zlukově

(1 objekt + 32 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Zlukov

Zlukov, v obci / ve městě, v centru města
Moderní chaloupka s bazénem a krbem

Chalupa Veselí nad Lužnicí

Veselí nad Lužnicí (Zlukov 2,9 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
4-místná útulná chaloupka v centru města

Penzion Veronica

Veselí nad Lužnicí (Zlukov 3,1 km vzdušně), v obci / ve měst...
Skvělé ubytování v klidné části

Ubytování Pražma

Žíšov (Zlukov 4,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Ubytování se soukromým bazénem!

Kemp Fousek

Dráchov (Zlukov 4,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa...
Kemp s pláží u rybníka, poblíž Třeboňska

Ubytování Vlkov

Vlkov (okres Tábor) (Zlukov 4,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortné apartmány na Třeboňsku

Ubytování Mahon

Val (okres Tábor) (Zlukov 5,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Krásné útulné chatky s velkou zahradou

Chalupa v Pleších

Pleše (Zlukov 5,6 km vzdušně), na okraji obce / města
Apartmán v chalupě v klidném prostředí

Chalupa Nítovice

Kardašova Řečice (Zlukov 5,8 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Chalupa s bazénem v CHKO Třeboňsko

Ubytování v Kardašově Řečici

Kardašova Řečice (Zlukov 8,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Rekreační dům v klidné části města
1 - 33 / 33

Zlukov

Zlukov 1

Nezapomenutelné dobrodružství nedaleko Tábora

Ať už se do Jihočeského kraje vydáváte poprvé nebo ho máte projezděný křížem krážem, pokaždé Vás něčím mile překvapí. O to víc, pokud se rozhodnete vystoupit ze své komfortní zóny a zvolíte si některou z méně známých obcí. K nim se řadí i Zlukov, který je součástí okresu Tábor.

Zlukov je malá obec v otevřené přírodě, kterou obklopují pole i nejeden černý les. Ten je vhodný k procházkám a také vytváří funkční bariéru proti hluku několika rušných středisek. Určitě Vás nadchne i skutečnost, že co by kamenem dohodil je několik rybníků, které pozvolna přecházejí v chráněnou krajinnou oblast Třeboňsko.

Je tedy jen na Vás, zda se hodláte projít kolem Nového rybníka, Pelanta nebo dáte přednost známějšímu Farářskému rybníku či Veselským pískovnám. Pěkný výlet slibuje i výšlap na přírodní památku Kozí vršek, procházka po přírodní rezervaci Písečný přesyp u Vlkova nebo den strávený u rašeliniště Hovízna. V případě, že byste chtěli podniknout expedici i do nějakého města, za svůj cíl si vyberte Veselí nad Lužnicí, Soběslav či Tábor.

Malá německá osada

První zmínka o Zlukově pochází z přelomu 12. a 13. století. Sám o sobě neměl žádný velký význam. Vznikl pravděpodobně proto, aby se zužitkoval každý volný metr neobdělané půdy. Nutno podotknout, že v těchto končinách nebyla nijak zvláště úrodná. Stejně, jako na jiných místech v této oblasti, i tady místní bojovali s podmáčenou půdou.

Vzhledem k technologicky náročným procesům a nízkého stavu obyvatelstva byl Zlukov výhradně Německý. Teprve až v pozdějších staletích do něj začaly přicházet i česky hovořící rodiny. Až do moderní historie se ale nepovedlo jejich poměr nějak uspokojivě vyrovnat. Dnes je Zlukov oblíbeným cílem turistů, kteří chtějí poznávat všechny krásy, které jim tento malý kout Česka vrchovatou měrou nabízí.

Zlukov 2

Kulturní památky ve Zlukově a jeho okolí

Pokud bychom měli začít s výčtem všech zajímavých objektů, které jsou ve Zlukově k vidění, začneme těmi, které není vidět. Mezi ně patří mohylník Klobásná, který je významným archeologickým nalezištěm. Tím druhým je milník, o kterém se ví, že tu někde je, ale dosud nebyl nalezen.

Dále se zastavte u dobového domu s číslem 28 a u pomníku Jakuba Vojty Slukova. Ten byl prvním ředitelem pražského divadla Uránie a zároveň nejvýznamnějším rodákem Zlukova. Obec je známá i svými vyřezávanými betlémy.

Když už ve Zlukově budete, jeďte se podívat do Třeboně. V jejím centru je kromě zámku i Dům Štěpánka Netolického, Svinenská brána a pomník Jakuba Krčína z Jelčan. Celý výlet můžete zakončit prohlídkou Schwarzenberské hrobky, kterou obklopuje park. Mezi další atraktivní místa, které byste rozhodně neměli během svého prázdninového pobytu vynechat jsou zámek Bechyně, hrad Choustník a hradní věž Kotnov. Jestli máte v plánu přijet spolu s dětmi, určitě je vezměte na zámek Červená Lhota. Celodenní program si naplánujete ale i ve městech Jindřichově Hradci a Táboře.

Zlukov – kde si zasportovat?

Zlukov je skvělým výchozím bodem pro pěší turistiku a pro jízdu na kole. Ve Veselí nad Lužnicí je atletické hřiště s plochou pro fotbal. Lze v něm ale využít i tenisový kurt. Naprostou samozřejmostí jsou tělocvičny, ve kterých si zahrajete prakticky všechny sálové sporty. Přímo v centru je i multifunkční hřiště s umělým povrchem. V blízké řece si také chytnete nějakou tu rybu. Pokud Vám jde o koupání, toho si dosyta užijete u Veselských pískoven. Během letní sezóny Vám otevře své brány i Aquapark Jindřichův Hradec.

Zlukov 3

V zimě je seznam sportů trochu kratší. Hlavně kvůli chráněnému pásmu a rovinatému charakteru krajiny. Proto se smiřte s tím, že na nejbližší svah budete muset nějakou tu chvíli dojíždět. Za cíl své cesty si můžete vybrat buď sjezdovku Ski Kvasejovice nebo lyžařské středisko Monínec. Ve velkých městech najdete i ledové plochy pro veřejné bruslení.

Ubytování ve Zlukově pro všechny typy cestovatelů

Ve Zlukově se Vám zalíbí některá z chalup či rekreačních chat. Velmi dobré podmínky mají i apartmány a cenově dostupné priváty. Chcete-li si zdejší prostředí užít se vším všudy, pronajměte si celý prázdninový dům. Náročnějším by pak mohl vyhovovat hotel nebo příjemně zařízený penzion.

Dovolená ve Zlukově rozhodně není šlápnutím vedle. Pokud máte rádi klid, ale zároveň si přejete mít na výběr z různých druhů aktivit, budete jednoznačně nadšení. Nejlepší bude, když si to přijedete ověřit na vlastní kůži.