Loading

Ubytování v Týně nad Vltavou

(1 objekt + 8 objektů v okolí 25 km)

Penzion U Sv. Kateřiny

Týn nad Vltavou, v obci / ve městě, u řeky
V centru, komfortně, s restaurací...

Villa Liduška

Bechyně (Týn nad Vltavou 8,9 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Romantické ubytování v secesní vile

Ubytování na faře

Sudoměřice u Bechyně (Týn nad Vltavou 11,3 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru...
Pěkné apartmány na starobylé faře

Ubytování Hlavatce

Hlavatce (okres Tábor) (Týn nad Vltavou 16,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Výhodné ubytování v srdci Jižních Čech

Penzion KA.PR

Hluboká nad Vltavou (Týn nad Vltavou 19,3 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru...
Malý, útulný penzion v centru města

Statek Mazelov

Mazelov (Týn nad Vltavou 19,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Jedinečná dovolená na statku

Penzion Pávů vila

Vodňany (Týn nad Vltavou 19,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u vody
Soukromé apartmány vedle centra!

Chalupa Červenka

Jetětice (Týn nad Vltavou 19,6 km vzdušně), v obci / ve měst...
Chalupa na klidném místě nedaleko vody

Ubytování Pražma

Žíšov (Týn nad Vltavou 19,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Ubytování se soukromým bazénem!
1 - 9 / 9

Týn nad Vltavou

Týn nad Vltavou 1

Krása Jihočeského kraje

Říká se, že v Českých Budějovicích by chtěl bydlet každý. Můžete souhlasit či nesouhlasit, ale je pravda, že krajinu jižních Čech si zamiluje snad opravdu každý projíždějící. A nejen proto je to báječné místo na dovolenou.

Malebné vesničky, spousta rybníků a kopce, na které je radost vylézt. Překrásné a majestátní kostely, snové renesanční zámky, ale i tajemné kláštery a především opravdu důmyslné rybniční systémy. To všechno a ještě mnohem víc, to je kraj jižních Čech.

A Týn nad Vltavou, který se rozkládá na obou březích Vltavy, nedaleko soutoku s řekou Lužnicí, v okrese České Budějovice je jedním z jeho opravdových a nejstarších klenotů a zároveň významným kulturním centrem tohoto kraje.

Když jdeme hluboko do historie, najdeme první doklady o osadě kolem Týna nad Vltavou už v mladší době kamenné. Archeologické nálezy potvrzují osídlení oblasti ve střední a mladší době bronzové a první písemnou sbírku o městě najdeme roku 1229. Slovo „týn“ znamenalo ve středověku opevnění nebo ohrazené místo, právě z tohoto pojmu tedy vychází název města.

Co zajímavého se dá v Týně nad Vltavou podniknout

Město je spojeno s rodinou loutkáře Matěje Kopeckého. Tato významná divadelní osobnost je pohřbena na místním hřbitově. Pokud jste milovníci umění, určitě byste měli Týn nad Vltavou zařadit do plánu své letní dovolené. Právě v létě totiž máte možnost vidět představení v přírodním amfiteátru a být součástí unikátního otáčivého hlediště. Další podobné najdete také v Českém Krumlově, ale ono týnské je jako jediné na celém světě určeno pro amatéry.

Týn nad Vltavou 2

Divadlem to ale nekončí, pojďme se přesunout na výtvarné umění. V jakémkoliv ročním období se můžete kochat výstavami v Městském muzeu. Najdete tam kromě loutek také unikátní výstavu vltavínů a další expozice. Pak se můžete vydat do Městské galerie a podívat se na přední české výtvarné umělce.

Jestli ještě nebudete mít dost, vypravte se také do Přírodovědného muzea Semenec, které je nedaleko a cestou se můžete zastavit na stejnojmenné rozhledně. Pro milovníky tajemna tu máme lahůdku – hrad Týn nad Vltavou. Dochovaly se z něj sice jen drobné relikty a renesanční dvouobloukový most přes příkop, ale toto místo má nezaměnitelnou atmosféru.

Nenechte si také ujít Kostel sv. Jakuba. Byl založen ve 2. polovině 13. století, zažil mnoho úprav a roku 1717 získal jako vybavení barokní varhany. Ty patří k těm nejzachovalejším barokním nástrojům v České republice. Když budete mít štěstí, možná zrovna narazíte na každoroční koncerty vážné hudby a přesvědčíte se sami.

Čím si zpestřit program na Vaší dovolené?

Pokud máte chuť na letní aktivní dovolenou, Týn nad Vltavou Vám otevírá svou náruč. Můžete se vydat po turistických trasách na soutok Vltavy a Lužnice či vzít děti na naučné stezky. Nebo stačí popadnout kolo a vrhnout se na Vltavskou cyklostezku přes Purkarec, Hlubokou nad Vltavou rovnou dál až do Českých Budějovic. A protože řeky tu nejsou jenom tak, co takhle půjčit si loďku nebo se vydat na vyhlídkovou plavbu?

Týn nad Vltavou 3

Za jakéhokoliv počasí se můžete vybrat na zámek Mitrowicz v Kolodějích nad Lužnicí, který Vás po rozsáhlé rekonstrukci uhrane svou krásou a bohatým programem. V podzimních plískanicích nebo v zimě si můžete užít teplo uvnitř muzeí nebo se pustit do zimních sportů v okolí.

Kde se ubytovat v Týně nad Vltavou

Týn nad Vltavou nabízí jak levné ubytování, tak luxusní ubytování pro náročné. Můžete si vybrat, jestli složíte hlavu na ubytovně, nebo se s rodinou a dětmi vydáte do penzionu či hotelu.

K dispozici je Vám i široký výběr apartmánů a příjemných ubytování v soukromí za výhodné ceny. Útulné ubytování a dostatek soukromí nabízejí i stylové chaty a chalupy v okolí.

Z možností ubytování si snad vybere opravdu každý a vzhledem k malebnosti a zajímavostem ve městě Týn nad Vltavou, si zcela jistě užijete pohádkovou dovolenou.