Loading

Ubytování v Pištíně

(1 objekt + 17 objektů v okolí 25 km)

Penzion Jižní Dvůr

Pištín, na okraji obce / města
v blízkosti zámku, cenově výhodný

Penzion KA.PR

Hluboká nad Vltavou (Pištín 7,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Malý, útulný penzion v centru města

Penzion U lesa

České Budějovice (Pištín 9,3 km vzdušně), na okraji obce / m...
To pravé místo pro klidné ubytování

Selský dvůr Holašovice

Jankov (okres České Budějovice) (Pištín 9,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Originální ubytování na statku

Ubytování v Českých Budějovicích

České Budějovice (Pištín 12,6 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Výhodné ubytování v historickém centru!

Suites & Apartments U Tří hrušek

České Budějovice (Pištín 12,6 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Moderní, v srdci historického centra

Apartmán - Penzion Smetanka

České Budějovice (Pištín 12,8 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Apartmány v centru Českým Budějovic

Penzion Centrum

České Budějovice (Pištín 13,0 km vzdušně), v obci / ve městě...
Penzion s ideální polohou v centru města

Apartmány Nová 27

České Budějovice (Pištín 13,1 km vzdušně), v obci / ve městě...
Apartmány v centru města v klidné ulici

Chaloupka U sv. Dyndy

Nová Ves (okres Český Krumlov) (Pištín 13,2 km vzdušně), na...
Čarokrásné prostředí na samotě u lesa
1 - 18 / 18

Pištín

Pištín 1

Za zážitky do divoké přírody

Celý rok se třesete na dovolenou a na to, jaký budete mít svatý klid? V tom případě víte, jak Vám toto těšení může dost výrazně narušit neukázněnost jiných cestovatelů přicházejících se na stejné místo hlavně bavit. Tomuto nemilému překvapení předejdete tím, že si vyberete destinaci, do které mnoho lidí zatím nejezdí.

Právě takové Vám v hojné míře nabídne Jihočeský kraj. Nemusíte se hned přesouvat někam k hranicím. Stačí, když si za cíl své cesty určíte obec Pištín, která je součástí okresu České Budějovice.

I když se Pištín nachází na jednom z hlavních silničních tahů, na jeho atmosféru má nezanedbatelný vliv divoká příroda. Ta ho obklopuje téměř ze všech stran. Kromě polí a lesů je tu velké množství rybníků. Nic Vám proto nebrání, abyste se vydali na průzkum Knížecího nebo Štičího rybníku. Pořádná procházka Vás čeká i při obhlídce rybníku Volešek.

Oblíbeným cílem turistů je také rybník Bezdrev, na který navazují Mokřiny u Vomáčků. I přesto, že se v nich vyskytují především vzácné druhy rostlin, hmyzu a ptáků, setkáte se tu i s vydrou nebo s divokým prasetem. Celkem blízko je také přírodní rezervace Vrbenské rybníky. Díky dobrému dopravnímu spojení se za okamžik dostanete i do Českých Budějovic, Hluboké nad Vltavou nebo do Vodňan.

Pištín - na Zbudovských blatech

První dochovaná zmínka o Pištíně se datuje do 13. století. Jednalo se o zemědělskou osadu, která však v pozdějších letech otevřela i svoji vlastní školu. Ta se v Pištíně udržela od 17. do 20. století. Co se týče samotného obdělávání půdy, to bylo v těchto končinách mimořádně náročné. Proto se Pištín a několik dalších vesnic sdružilo do malého regionu Blatsko. Tato sídliště si pak u šlechty vyjednala několik zvláštních výhod, z nichž nejdůležitější byla správa sirotčích peněz. Tento pakt po dlouhou dobu bez problémů fungoval. Změna přišla v 16. století, kdy se noví majitelé panství dožadovali náhrady ušlých peněz.

Pištín 2

Došlo tedy k vleklému sporu. Ten vyústil až v občanské povstání, které si vyžádalo několik lidských životů. Na motivy této události byla napsána kniha a také zfilmován film. Dnes se Pištín orientuje především na služby, které jsou spojené s cestovním ruchem a na práci v zemědělství.

Co Vám nesmí uniknout v Pištíně?

Pištín je silně spjatý se svou historií a tradicemi. To se dost výrazně promítá i do jeho památek. Nejvýraznější z nich je kostel sv. Vavřince z doby románské. Stejně, jako na dalších místech regionu jižních Čech tu objevíte i domy, které jsou typickými zástupci tzv. selského baroka.

Určitě si udělejte i výlet do Hluboké nad Vltavou. Její největší chloubou je zámek Hluboká nad Vltavou, který je jedním z nejkrásnějších u nás. Hned vedle něj je také Alšova jihočeská galerie. Velmi pěkné jsou i České Budějovice. V nich uvidíte Samsonovu kašnu, Černou věž, Rabenštejnskou věž nebo Lubasův dům.

Kdo má raději poučnější atrakce, ten by měl zamířit do Jihočeského muzea v Českých Budějovicích nebo do planetária. Mimo centrum je Vám plně k dispozici i Muzeum energetiky a Muzeum koněspřežky. Jestli toužíte po poznávání dalších romantických míst, doporučíme Vám cestu do zámku Kratochvíle. Komu nevadí, že pojede trochu dál, ten by se měl podívat i ke zřícenině hradu Helfenburk. Od něj je pak jen kousek zámek Dub.

Sportovní aktivity

Pištín nemá žádný prostor vyhrazený pro sport. Proto si vezměte kolo nebo alespoň kvalitní turistickou výbavu. Naštěstí všichni, kteří ke svému volnočasovému vyžití potřebují konkrétní herní prostor nebo náčiní, ho najdou v sousední Hluboké nad Vltavou. Ta má kromě tenisových kurtů i koupaliště a kvalitně vybavené golfové hřiště. Kdo chce, ten využije fotbalové a baseballové hřiště. S ním sousedí Špuntárium, tedy herní prostor pro děti.

Pištín 3

Ani milovníci zimních sportů nepřijdou během zimní dovolené v Pištíně nijak zkrátka. V Českých Budějovicích je pravidelně v provozu ledová plocha, která slouží k veřejnému bruslení. Příznivci hokeje si zase odskočí na zápas do areálu zimního stadionu. Nejbližším lyžařským střediskem je pak SKI Libín. Asi hodinu jízdy daleko je také oblíbený Skiareál Kubova Huť.

Jaké ubytování najdete v Pištíne?

V Pištíně si pronajmete chalupu nebo plně vybavenou rekreační chatu. Mimo obce je možné vyhledat i cenově dostupné ubytování v soukromí nebo apartmány. Kdo chce mít během prázdnin veškerý možný komfort, ten by se měl zajímat o pronájem pokoje v některém z mnoha penzionů. Jestli cestujete ve více lidech, nebo jen toužíte po romantickém ubytování pro dva, vyberte si prázdninový dům.

Pištín se pyšní všemi atributy, které jsou pro nezapomenutelnou dovolenou nezbytné. Pokud by Vám cokoliv nevyhovovalo, během okamžiku se přesunete do kteréhokoliv z okolních měst. My si ale myslíme, že nic takového nebude ani trochu potřeba.