Loading

Ubytování v Křemži

(1 objekt + 28 objektů v okolí 25 km)

Penzion Horváth

Křemže, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Klid pod lesem, dobrý spánek, relaxace

Rekreační dům U Růži

Holubov (Křemže 2,4 km vzdušně), na okraji obce / města
Odpočinek v sauně, vířivce, bazénu

Apartmány Radost

Kamenný Újezd (okres České Budějovice) (Křemže 7,2 km vzdušn...
Dům se dvěma apartmány

Chaloupka U sv. Dyndy

Nová Ves (okres Český Krumlov) (Křemže 7,2 km vzdušně), na s...
Čarokrásné prostředí na samotě u lesa

Selský dvůr Holašovice

Jankov (okres České Budějovice) (Křemže 7,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Originální ubytování na statku

Chalupa Budinka

Mojné (Křemže 9,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Příjemné ubytování se saunou a vířivkou

Pension Kadlec

Český Krumlov (Křemže 9,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u řeky
Soukromí v klidném prostředí u Vltavy

Krumlovský dům v zahradě

Český Krumlov (Křemže 9,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji l...
Krumlovský dům v zahradě

Pension Franko

Český Krumlov - Latrán (Křemže 9,9 km vzdušně), na okraji ob...
Příjemný penzion v klidné lokalitě

Domek kata Matěje

Český Krumlov (Křemže 10,0 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Středověká atmosféra a moderní komfort
1 - 29 / 29

Křemže

Křemže 1

Městys Křemže najdete v okrese Český Krumlov, v Jihočeském kraji. Nad ním se tyčí hora Kleť a široké okolí pokrývá CHKO Blanský les. Z toho důvodu je Křemže výborným místem pro všechny, které láká objevovat krásy české přírody. Jen několik málo minut cesty Vás dělí od návštěvy Českého Krumlova a Českých Budějovic. Obě tato města jsou po kulturní stránce velmi zajímavá a vhodná k rodinným i romantickým výletům.

Boj o moc v Křemži

První zmínka o Křemži pochází z druhé poloviny 13. století. Nedlouho poté, co byla založena, zde Jan Smil vybudoval hrad. Dokud měli Křemži v držení potomci původního Smila z Křemže, obci se velmi dařilo.

Bohužel, zdejší panství a zvlášť jeho majitel byl trnem v oku nedalekému Oldřichu z Rožmberka. Ten Jana Smila z Křemže zajal, obral ho o majetek a posléze se ho definitivně zbavil. Hrad byl demonstrativně zbořen a rozvoj Křemže byl neodvratně přerušen. Posléze se majitelé Křemže často měnili. Po nějaký čas byli jejími správci ustanoveni zástupci rodu Schwarzenbergů. V současné době je Křemže oblíbenou turistickou destinací. A to nejen kvůli své krásné přírodě, ale také díky blízkosti mnoha krásných památek.

Prázdniny pod Kletí

Nejvýznamnějšími památkami v Křemži jsou dva kostely. Jedním je kostel sv. Michaela archanděla. Ten je přirozeným centrem městyse. Zajímavým prvkem kostela je obraz archanděla Michaela. Interiér zdobí i řada umělecky velmi vydařených soch. Druhým církevním objektem, který Vás zve ke své návštěvě je kaple sv. Voršily.

Křemže 2

Pokud si chcete užít romantiku a možná i trochu tajemna, vydejte se k tajemné zřícenině hradu Dívčí kámen. Ta je vzdálená jen několik málo minut jízdy autem. Lze si k ní ale udělat i menší pěší výlet. Jednalo se o velmi dobře opevněný hrad s podhradím. Do dnešní doby se zachovaly fragmenty paláců a některé prvky hradního opevnění.

Jestliže si chcete užít pořádnou porci turistiky, či jen potřebujete zabavit děti, určitě budete nadšení. V blízkém okolí Křemže totiž naleznete širokou škálu hradů a zámků. A hned dvě památky, které se skví na světovém seznamu UNESCO. Jednou z nich je Český Krumlov. Tou druhou pak Holašovice, které reprezentují architekturu selského baroka. Blízko je ale i zámek Hluboká nad Vltavou či hrad Rožmberk.

Sportovní možnosti v Křemži a okolí

V otázce provozování letních sportů Vám nejlepší sportovní možnosti nabídne nedaleká přehrada Lipno. Její vodní plocha je přátelská jak k plavcům, tak rybářům. Také se zde koná řada kulturních akcí. Za nepříznivého počasí využijte Aquaworld Lipno. Ten Vám nabídne možnost relaxace i provozování vodních radovánek v průběhu každého ročního období.

Křemže 3

Co se týká lyžování, v blízkosti Křemže je hned několik zimních středisek. Jedním z těch větších je Ski areál Lipno. Druhou variantu pro Vás skýtá Skipark Frymburk. Ten je vhodný pro lyžování rodin s dětmi. Také je vhodnou alternativou pro všechny, kteří si chtějí užít zimních radovánek bez zdlouhavých front.

Cenově dostupné ubytování v Křemži

Pokud se rozhodnete toto místo navštívit, určitě Vás potěší široká nabídka cenově dostupného ubytování. Odpočinout si můžete v některém z mnoha penzionů či apartmánů. Ty Vám zaručí pohodlí a komfort Vašeho domova. Pokud je Vaší prioritou nerozhazovat peníze, zvolte možnost ubytování v soukromí nebo v turistické ubytovně. Pro cestovatele, kteří hledají soukromí, jsou pak určeny chalupy a chaty.

Křemže je krásné místo, které Vás jen tak neomrzí. Blízkost řady atraktivních památek a přírodních krás Vás jistě inspiruje k tomu, že se tady budete pravidelně vracet.