Loading

Ubytování v Protivíně

(1 objekt + 6 objektů v okolí 25 km)

Apartmán Jitka

Protivín, v obci / ve městě
Komfortní, kompletně vybavený apartmán

Penzion Pávů vila

Vodňany (Protivín 6,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u vody
Soukromé apartmány vedle centra!

Chalupa u lesa

Chelčice (Protivín 10,8 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Chalupa na samotě se zapuštěným bazénem!

INTERHOTEL AMERICA

Písek (okres Písek) (Protivín 13,0 km vzdušně), v obci / ve...
Hotel s bazénem, vhodný pro cyklisty

Autokemp Žíchovec

Strunkovice nad Blanicí (Protivín 18,7 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na...
Váš domov při pobytu na jihu Čech

Penzion Jižní Dvůr

Pištín (Protivín 19,2 km vzdušně), na okraji obce / města
v blízkosti zámku, cenově výhodný

Chalupa Červenka

Jetětice (Protivín 19,4 km vzdušně), v obci / ve městě, u le...
Chalupa na klidném místě nedaleko vody
1 - 7 / 7

Protivín

Protivín 1

Vydejte se za krokodýly do Jižních Čech

V romantickém údolí řeky Blanice, v nádherné krajině Písecka, plné rybníků a tvrzí se nachází malé město zvané Protivín, kde to doopravdy žije. Čekají tu na Vás zachovalé památky, slavný pivovar i plno zážitků s nádechem exotiky. Stejně tak si ale oblíbíte i okolí, jež Vám nabídne krásnou přírodu i výhodné ubytování.

Pokud Vás tedy láká levná dovolená v Jihočeském kraji spojená s dobrodružstvím, neváhejte a do Protivína zamiřte. Protivín, malebné město, kde se nudit určitě nebudete, se může pochlubit zajímavou historií, jež sahá až do roku 1260.

Původně se jednalo o malou osadu, jež vyrostla kolem tvrze mající za úkol chránit rýžoviště zlata v řece Blanici před bandity. Okolnímu světu o sobě obec dala vědět až v 19. století, kdy dochází k rozvoji průmyslu a následnému povýšení na město. To si dnes oblíbí každý, koho láká pěkná příroda, hezké památky, dobrodružství i levné ubytování.

Jaké zajímavosti si pro Vás Protivín připravil?

Dovolená v Protivíně, to není jen bezcílné bloumání liduprázdnými ulicemi malého města. Naopak, jde o jedinečný zážitek na celý život. Oblíbená jihočeská destinace Vás tak zve na pobyt plný dobrodružství, na který prostě nezapomenete. Hned po příjezdu se můžete vrhnout na prohlídku historického centra se spoustou krásných staveb. Mezi ně patří třeba barokní zámek s anglickým parkem či kostel svaté Alžběty na náměstí lemovaném starými domy.

V případě, že míříte do Jižních Čech s dětmi, počítejte s tím, že na Vás čeká nejen prvotřídní ubytování a pohoda, ale také populární Krokodýlí ZOO. Naprostý unikát, jež hned tak nikde nenajdete, prostě stojí za to navštívit. Těšit se můžete na fantastický program, jehož součástí je mimo jiné i oblíbená Golem show a krmení aligátorů. Stejně tak uvidíte i kriticky ohrožené gaviály a kdo chce, má možnost se vydat do Zoologického muzea, které taktéž stojí za to.

Protivín 2

Do Protivína za exotikou a dobrodružstvím

Pokud Vám tento malý exkurz do tropů ještě nestačil, neváhejte a prohlédněte si expozici exotiky, jež nabízí to nejlepší ze sbírek Prácheňského muzea v Písku. Pakliže se rozhodnete, sjednat si to nejlepší ubytování a zůstat déle, taktéž se zde nudit nebudete.

Protivín se pyšní skvělým kulturním a společenským životem, který si zamilujete. Jednou z nejoblíbenějších akcí v roce jsou Platanské pivní slavnosti spojené s hudbou i ochutnávkou místního ležáku, u nichž prostě nesmíte chybět. 

Právě Pivovar v Protivíně je dalším místem, jež stojí za to neminout. Kdo si bude přát, má možnost si celý areál prohlédnout a vidět výrobu piva od A do Z. A jaké zážitky nabídne město těm, které láká spíše aktivní dovolená v Protivíně? Pakliže patříte mezi milovníky sportu, můžete se vydat třeba na nové multifunkční hřiště, určené pro míčové hry. Vyznavači joggingu si zase jistě oblíbí ranní běh za východu slunce okolní přírodu, kde si užijí tolik potřebný klid a ticho.

V okolí Protivína se nudit rozhodně nebudete

Máte chuť, dopřát si senzační dovolenou spojenou s dobrodružstvím a romantikou, jež Vám vykouzlí úsměv na tváři? Pak neváhejte a vydejte se za zážitky také do okolí Protivína, kde to skutečně žije. Kdo se zajímá o vědu a techniku, tomu nic nebrání absolvovat například exkurzi v Temelíně, kde se dozví mnoho zajímavého o zpracování jaderné energie. Za pěší výlet k rozhledně Vysoký Kamýk zase budete odměněni krásným výhledem na celé Prácheňsko.

Dovolená v Jižních Čechách nicméně láká také k návštěvě Písku, starobylého města, kde najdete nejen hezké památky, ale i plno kuriozit. Jednou z nich je samozřejmě slavný Písecký kamenný most, nejstarší v České republice, pocházející z poloviny 13. století. Samozřejmě na Vás čeká i pěkné historické centrum a ubytování v měšťanských domech. Zajímavým zážitkem může být i návštěva zemského hřebčince, spojená s projížďkami na koních, které si zamilují hlavně ti nejmenší. 

Protivín 3

Jestliže toužíte spíše po dobrodružství, nesmíte minout Podzemní chodbyTýně nad Vltavou, odkud se následně vydáte proti proudu Vltavy lodí až na Lipno. Tady na Vás již čeká spousta zábavy, vodní hrátky a samozřejmě opalování a relax na pláži.

Zimní dovolená v Jižních Čechách pak zase láká k návštěvě Skiareálu Lipno, kde to skutečně žije. Před návratem domů si pak určitě nenechte ujít ani místní Aquaworld, jež Vám nabídne skvělý relax i pohodu. 

Levné ubytování v Protivíně si zamilujete

Exotický ráj Jihočeského kraje Vás zve na příjemný pobyt spojený se spoustou zážitků, jehož součástí je také to nejlevnější ubytování, na které si jen vzpomenete. Záleží přitom jen na Vás, zda dáte přednost rodinnému penzionu pro nenáročné, nebo zvolíte luxusní hotel. Stejně tak máte možnost vyzkoušet pronájem chalupy uprostřed krásné přírody. Samozřejmostí je však i stylové ubytování v soukromí a milovníci komfortu jistě ocení naše skvělé apartmány.

Chcete si užít parádní dovolenou spojenou s jedinečnými zážitky a senzačním dobrodružstvím, na které nikdy nezapomenete? V tom případě neváhejte, zarezervujte si to nejlepší ubytování a zamiřte do Protivína za krokodýly, exotikou a zábavou ještě dnes.