Loading

Ubytování v Sezimově Ústí

(0 objektů + 13 objektů v okolí 25 km)

Romantik hotel Eleonora

Tábor (Sezimovo Ústí 3,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u l...
Hotel u lesa a řeky, nedaleko centra

Hotel Slavia

Tábor (Sezimovo Ústí 3,2 km vzdušně), v obci / ve městě, v c...
Hotel v historickém centru

Penzion Příběnice

Malšice (Sezimovo Ústí 9,2 km vzdušně), na okraji obce / měs...
Letní penzion s restaurací a bazénem

Chata Luxuska

Roudná (Sezimovo Ústí 9,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji l...
Luxus a dovolená snů v Jižních Čechách!

Černická hájenka

Sudoměřice u Bechyně (Sezimovo Ústí 13,8 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji...
Úžasná dovolená v jihočeském hvozdu

Kemp Dobronice u Bechyně

Dobronice u Bechyně (Sezimovo Ústí 14,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u vody
Rodinný kemp s množstvím atrakcí

Ubytování na faře

Sudoměřice u Bechyně (Sezimovo Ústí 15,0 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru m...
Pěkné apartmány na starobylé faře

Kemp Fousek

Dráchov (Sezimovo Ústí 17,6 km vzdušně), v rekreační oblasti...
Kemp s pláží u rybníka, poblíž Třeboňska

Villa Liduška

Bechyně (Sezimovo Ústí 18,3 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Romantické ubytování v secesní vile

Apartmány Zelená zahrada

Mladá Vožice (Sezimovo Ústí 18,6 km vzdušně), na okraji obce...
Luxusní apartmány na okraji městečka.
1 - 13 / 13

Sezimovo Ústí

Sezimovo Ústí 1

Dobrodružství u Jezera

Toužíte poznávat historii a kulturu Jihočeského kraje? Pokud ano, možná nemusíte jezdit do turisticky vytížených Českých Budějovic či Českého Krumlova.

Místo toho se vydejte do okresu Tábor, ve kterém je Sezimovo Ústí. To je totiž dosud neobjeveným klenotem, který stojí za to poznat blíž.

Sezimovo Ústí je situováno do malebné české krajiny, kterou protéká řeka Lužnice. Ze dvou stran ho obklopuje příjemně rozlehlé pásmo lesa, v jehož nitru je ukryto několik větších rybníků. Mezi ty nejznámější patří rybník Jezero, Lišák, Starý kravín a Nový kravín.

Když Vás ale chození po přírodě omrzí, za pouhý okamžik přejedete do sousedního Tábora. Z druhé strany s Ústím sousedí Planá nad Lužnicí.

Poprvé se o Sezimově Ústí dozvídáme ve 13. století. Už od počátku bylo silně spjato s rodem Vítkovců, kteří obývali značnou část Jihočeského kraje. Ústí se velmi záhy dočkalo překotného rozkvětu. Vedla tudy obchodní cesta a podnikaví místní se živili velkou spoustou řemesel. Blahobyt však netrval dlouho. Během husitských tažení bylo město do základů zničeno.

Velmi dlouho bylo území Sezimova Ústí více méně pusté. Snahy o jeho obnovení se podařilo realizovat až v první polovině 19. století. Vzhledem k velmi těsné blízkosti Tábora se mu přezdívalo Starý Tábor. Teprve až o sto let později se místní vrací k původnímu pojmenování Sezimovo Ústí.

O další rozvoj se pak postaral fakt, že tu měl svůj dům Edvard Beneš, který se stal jedním z československých prezidentů. Dnes je Sezimovo Ústí orientováno především na průmyslovou výrobu. Otevřené je ale i službám, které jsou spojené s cestovním ruchem.

Sezimovo Ústí 2

Památky Sezimova Ústí

Vzhledem k pohnuté minulosti této oblasti je více než jasné, že opravdu starých památek je tu tak málo, že byste je zvládli napočítat na prstech jedné ruky. Jediným fragmentem původního sídliště jsou rozvaliny, které stojí v bezprostřední blízkosti Městského úřadu.

Stranou veškerého ruchu města je i zřícenina Kozího Hrádku, o kterém se traduje, že v něm nějakou dobu pobýval sám Mistr Jan Hus.

Mezi monumenty výrazně vyčnívá vila Edvarda Beneše. Ta byla dlouhou dobu veřejnosti nepřístupná. Od roku 2019 se však v některých dnech mohou zájemci podívat i dovnitř. Na tuto památku navazuje ještě památník Dr. Edvarda Beneše.

Další zábavu si užijete v nedalekém Táboře. S dětmi se podívejte do Husitského muzea, nebo do Muzea čokolády a marcipánu Tábor.

Pokud cestujete s opravdu malými dětmi, které chvilku neposedí, tak je můžete vzít do Muzea Lega. Návštěvníky letos přivítá i hrad Kotnov, nebo Zoologická zahrada Tábor.

Kdo si přeje během pobytu vidět i některý z hradů a zámků v okolí, tomu doporučíme cestu k zámku Bechyně. Dobrodružnou výpravu naopak podnikněte k tajuplné zřícenině hradu Choustník.

V dobré dojezdové vzdálenosti je také zřícenina hradu Dobronice či zřícenina hradu Šelmberk. U něj je zbudována naučná expozice, která Vás a Vaše děti seznámí s některými z vybraných řemesel. V průběhu roku se tu koná i spousta společenských akcí.

Jelikož je Sezimovo Ústí blízko dvou dalších měst, množství volnočasových aktivit se tím pádem násobí. Přímo v Ústí fungují tenisové kurty a koupaliště u místního biotopu Pohoda.

V sousedním Táboře se vyřádíte v Aquaparku Tábor, který je plný zajímavých atrakcí, ale i u vodní nádrže Jordán, která je vděčným cílem turistů z širokého okolí.

Cyklistům a jezdcům na bruslích doporučíme aktivity v areálu Komora. Celá rodina či parta přátel se skvěle pobaví i u méně tradičního Disk Golfu.

Jihočeský kraj je velmi přátelský ke všem, kteří propadli vášni, která je spojená s běžkováním. Za vhodných klimatických podmínek tu lze provozovat i lední bruslení.

Sezimovo Ústí 3

Co se týče ježdění po svahu, k tomu se dostanete zhruba po půl hodině cesty. Poté dojedete buď do areálu Monínec, nebo do Ski areálu Kvasejovice.

Možnosti ubytování v Sezimově Ústí

V Sezimově Ústí se lze ubytovat v několika hotelech, nebo v cenově dostupných penzionech.

Úplně vedle nebudete ani v případě, že byste si chtěli pronajmout ubytování v soukromí.

Správně pohodovou atmosféru Vám naopak zprostředkuje pronájem chaty, nebo chalupy mimo centrum města.

Méně náročným cestovatelům bude určitě vyhovovat kemp. V případě, že hledáte ubytování v apartmánu se podívejte do nabídky Tábora, nebo Plané nad Lužnicí.

Krajina okolo Tábora je velmi bohatá na turistické atrakce. A to ať už se jedná o ty, které vytvořila příroda, nebo byly zbudovány člověkem. Pojeďte i Vy prozkoumávat místa, ve kterých se psaly dějiny. Uvidíte, že si z nich odnesete více než z hustě popsaných stránek učebnic.