Loading

Ubytování v Nové Včelnici

(0 objektů + 14 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Česká Olešná

Strmilov (Nová Včelnice 8,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Útulná chalupa v blízkosti rybníku

Penzion Častrov

Častrov (Nová Včelnice 10,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Útulné, velké pokoje a skvělé služby

Chata Nikola

Blažejov (Nová Včelnice 11,3 km vzdušně), v rekreační oblast...
Vyšší standard ubytování na chatě

Chalupa Dajan

Strmilov (Nová Včelnice 12,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u potoka
Domek s bazénem, saunou,zahradní hry

Rekreační středisko VALCHA

Počátky (Nová Včelnice 12,9 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Ideální pro skupiny, s restaurací

Apartmány Gambit

Strmilov (Nová Včelnice 13,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortné apartmány v historickém domě

Penzion a restaurace Zlatovláska

Pluhův Žďár (Nová Včelnice 13,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji...
Penzion v blízkosti zámku Červená Lhota

Chalupa u Kamenné koule

Jilem (okres Jindřichův Hradec) (Nová Včelnice 15,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Stylová historicky zařízená chalupa

Ubytování v Kardašově Řečici

Kardašova Řečice (Nová Včelnice 17,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Rekreační dům v klidné části města

Chalupa Tvrziny

Dobrá Voda u Pacova (Nová Včelnice 17,5 km vzdušně), mimo ob...
Chalupa s bazénem na polosamotě
1 - 14 / 14

Nová Včelnice

Nová Včelnice 1

Prozkoumejte Novou Včelnici

Chtěli byste letošní prázdniny strávit v tuzemsku? V tom případě vystupte ze zajeté rutiny a začněte objevovat místa, o jejichž existenci jste neměli dost možná ani tušení. Mezi ně by mohlo patřit i malé město, které známe pod jménem Nová Včelnice. Kdybyste ho hledali na mapě, našli byste ho na území Jihočeského kraje v okrese Jindřichův Hradec.

I když se nejedná o město, které by spadalo pod oblast Třeboňska, i v jeho okolí je několik větších a menších vodních ploch. K příjemné procházce svádí Zámecký rybník na řece Kamenici, rybník Vidlák, Hryzovský rybník, nebo třeba Velký a Malý Pohonč.

V rozumné vzdálenosti je i pár menších lesů, ve kterých načerpáte potřebný klid. Jestli ale zatoužíte i po trošce kultury, za chvíli se dostanete do Kamenice nad Lipou a Jindřichova Hradce.

Historie Nové Včelnice sahá až do 13. století. Stávala tu tvrz, kterou obývali pánové z Včelnice. Ti měli velmi dobré postavení a nezřídka se podíleli na vojenských taženích v přítomnosti krále. Když pánové z Včelnice odešli, nějakou dobu se střídali majitelé panství. Až do doby, dokud nepřišel Španěl Bartoloměj Paradys de la Saga. V tomto období se dozvídáme i o existenci města nesoucí jméno Nový Etynk.

Lidem se během Bartolomějovy vlády velmi dařilo. Místní začali provozovat řemesla a vznikl i první průmysl. Spolu s rozvojem Etynku přišlo i jeho zvelebování. Nechyběl v něm kostel, fara ani mariánský sloup.

Později tu byl postaven i reprezentativní zámek. Protože ale nebylo výhodné, aby vedle sebe existovala dvě menší města (Nový Etynk a Včelnice), obě střediska se spojila do jednoho územního celku. Ten se definitivně přejmenoval na Novou Včelnici. Z města vzešlo i několik proslulých umělců. Jmenovat bychom mohli populárního herce Rudolfa Hrušínského staršího, nebo neméně oblíbeného herce Luďka Munzara.

Nová Včelnice 2

Co je tady k vidění?

Hlavní památkou ve městě je kostel Nanebevzetí Panny Marie. Milovníky techniky a železnic určitě vyšleme na cestu po úzkorozchodné dráze na trase Jindřichův Hradec – Obrataň. Stejně jako na jiných místech, ani v Nové Včelnici nechybí pomník obětem světových válek.

Kdo by rád vyrazil na průzkum okolních hradů a zámků, nechť si udělá výlet do turisticky vděčného zámku Červená Lhota. Ten si zahrál v mnoha českých pohádkách, takže jeho návštěva určitě zabaví i děti.

Tajemnou, a tak trochu i romantickou podívanou Vám nabídne zřícenina hradu Landštejn. Nesmíme zapomenout ani na atraktivní areál zámeckého komplexu Žirovnice. Velmi hezký je i zámek v Kamenici nad Lipou.

Komu nevadí trochu cestovat, ten by se měl zastavit na hradě a zámku Jindřichův Hradec. Asi půl hodiny Vás dělí i od významného města Telč. V něm se projdete po dobovém náměstí. Hlouběji do historie se zanoříte v případě, že si projdete některý z okruhů zdejšího zámku. Obě části města jsou natolik významné, že přispěly k zapsání Telče na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Další aktivity v Nové Včelnici

Dovolená není jen o navštěvování nejbližších hradů a zámků, ale i o aktivním pohybu. Nadšence do sportu jistě potěší dostupnost tenisových kurtů. Ve městě je i bohatě vybavený sportovní areál. Ten disponuje hřištěm pro atletiku, cvičnou zdí, krytou sportovní halou a dalšími stanovišti pro různé druhy pohybu. Během léta se jistě rádi svlažíte v Aquaparku Jindřichův Hradec.

Nová Včelnice 3

V případě, že byste do Nové Včelnice zavítali v zimě, určitě počítejte s tím, že za lyžováním bude nutné cestovat za hranice města. Dobré podmínky pro lyžování začátečníků i pokročilých nabízí Ski areál Křemešník. Oblíbencem místních je i lyžařský vlek Mrákotín. Když to sněhová pokrývka dovolí, blízko Včelnice lze i běžkovat. Také se tu daří lednímu bruslení.

Ubytovací kapacity v Nové Včelnici

Turistům je v Nové Včelnici k dispozici plně vybavený hotel. Rodinnější atmosféru Vám naopak nabídne některý penzion.

Věci pod kontrolou budete mít v případě, že si zvolíte ubytování v soukromí. Klid a pohodu, která je na dovolené tolik potřeba zažijete, když dáte přednost nájmu chatky či chalupy.

Kdo se rád baví, ale zároveň chce mít jihočeskou přírodu na dosah ruky, ten by měl místem svého pobytu učinit právě Novou Včelnici. Ruku v ruce s kvalitním zázemím je město velmi dobře připravené i na větší nápor turistů. Tak přijeďte ještě dnes a uvidíte sami.