Loading

Ubytování v Slavči

(1 objekt + 13 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Slavče

Slavče, v obci / ve městě, v centru města
Komfortní chalupa na úpatí Slepičích hor

Chalupa v Meziluží

Horní Stropnice (Slavče 7,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u potoka
Ticho, klid a pohoda v srdci Novohradek

Chalupa Svébohy

Horní Stropnice (Slavče 7,8 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Chalupa s koupacím jezírkem a sudem

Penzión Hájenka Hradiště

Kaplice (Slavče 8,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u l...
Apartmány v hájence pod lesem, se saunou

Penzion U Blatce

Trhové Sviny (Slavče 11,1 km vzdušně), mimo obce / města, v lese
Nový penzion u rybníků s bazénem

Hotel Alf

Borovany (okres České Budějovice) (Slavče 11,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Hotel na skvělém místě v centru mesta

Chaty Pohoda

Petříkov (okres České Budějovice) (Slavče 11,7 km vzdušně),...
Ráj cyklistů, rybářů, houbařů, myslivců

Penzion na samotě

Omlenice (Slavče 14,6 km vzdušně), na samotě
Ideální místo pro klidnou dovolenou!

Žofínská hájenka

Pohorská Ves (Slavče 14,8 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Na samotě u lesa v Novohradských horách

Penzion Kamínek

Nové Hrady (okres České Budějovice) (Slavče 16,2 km vzdušně), na samotě, u lesa / n...
Wellness služby, oslavy, firemní akce!
1 - 14 / 14

Slavče

Malá obec na Třeboňské pánvi – Slavče

Obec Slavče se nachází v okrese České Budějovice v Jihočeském kraji, nedaleko Trhových Svinů na úpatí Slepičích hor. Krajské a okresní město České Budějovice leží od Slavče 25 km severozápadně. V blízkosti Slavče se nachází města Nové Hrady – 13 km na východ, přibližně stejně daleko je to do Kaplice na jihozápad, 27 km na západ je to do Českého Krumlova, o něco dál je to do Třeboně na severovýchod.

Slavče 1

Ze severovýchodu obklopuje obec převážně nížina Třeboňské pánve, z jihovýchodu zasahují výběžky Novohradských hor. Protéká jí řeka Stropnice. První dochovaná písemná zmínka o obci je z roku 1184. O tom, že osada vznikla mnohem dřív, svědčí i výsledky archeologických průzkumů v Douchově háji za Dobrkovem a v lesíku za Zálužím. První osídlení se údajně objevilo už v polovině 6. století.

Památkově chráněný je novogotický kostel svatých Jakuba a Filipa z počátku 20. století, na území místních částí (kromě samotné Slavče jich je 5) najdete několik kapliček a božích muk. Obec spravuje i 6 přilehlých osad – Lniště, Mohuřice, Keblany, Záluží, Dobrkovská Lhotka a Dobrkov. V obci Slavče a osadě Dobrkovská Lhotka se stále udržují tradice masopustní koledy.

Vydejte se za poznáním do okolí Slavče

Obec Slavče leží v malebné kopcovité a zalesněné krajině na úpatí Slepičích hor, jejichž nejvyšším vrchem je hora Kohout, vysoká 869 m. Okolí Slavče s téměř nedotčenou přírodou Vás jistě zláká k pěší turistice či cyklistickým vyjížďkám. Přímo v obci se v létě můžete vykoupat v malé přehradní nádrži v Dobrkovské Lhotce nebo se vydat do okolních lesů za houbařením či sběrem borůvek.

Jeden z prvních výletů nasměrujte do nedaleké obce Besednice. Asi 1 km od obce z rozhledny Slabošovky je krásný výhled na Besednici, Slepičí horu, Novohradské hory, hrad Pořešín a Šumavu, CHKO Blanský les, údolí řeky Stropnice a okolní obce, město Trhové Sviny a snad zahlédnete i Slavči. Možná právě výhled z této rozhledny Vám pomůže v rozhodování, kam se vydat na další výlety.

Tak např. jižním směrem do Benešova nad Černou. Tu si vyšlápněte na Vysoký kámen, druhou nejvyšší horu Slepičích hor. Cestou budete míjet několik zajímavých skalních útvarů. Na východním svahu hory se nachází přírodní rezervace. Nedaleko odsud potom přijdete k zřícenině hradu Sokolčí ze 14. století, z kterého jsou dnes zachovány už jen zbytky. Skály pod hradem jsou vhodné a vyhledávané k horolezectví. Podobné skalní útvary a možnosti najdete i na úpatí Novohradských hor, u obce Horní Stropnice, jihovýchodně od Slavče. Projděte sedlem Kuní hory ke Kraví hoře, na které se vypíná rozhledna Kraví hora, z níž se Vám naskytne úchvatný výhled do okolní krajiny.

Slavče 2

Opačným směrem, severozápadně od Slavče u obce Velešín objevíte zříceninu hradu stejného jména. Další zajímavé hradní zříceniny jsou zřícenina hradu Pořešín, hradu Louzek a hradu Dívčí kámen. Zachovalý hrad potom najdete také v Nových Hradech.

Podívejte se taky na cenný gotický klášter Zlatá Koruna, zámek Český Krumlov nebo Třeboňský zámek. Daleko to nebudete mít ze Slavče ani na zámek Hluboká nad Vltavou, kde se nachází jeden z nejkrásnějších českých zámků. V jeho areálu zavítejte i do Alšovy jihočeské galerie nebo do ZOO Hluboká.

Oblíbenou prázdninovou aktivitou bývá návštěva nedalekých měst, kde si můžete užít zábavu ve sportovních a zábavních centrech, někteří i v četných obchůdcích a supermarketech, ale i doplnit své poznatky o historii a současnosti daného regionu. Ze všech těchto oblastí Vám toho nejvíce poskytnou v první řadě České Budějovice – centrum jižních Čech, kam to ze Slavče máte skutečně blízko. Muzea, kulturní a technické památky.

To všechno najdete i v Českém Krumlově. Konkrétně v Regionálním muzeu Vás zaujme kromě stálých expozic i expozice Keramický model Českého Krumlova, na kterém spatříte 800 modelů stavebních objektů, tok řeky Vltavy i městské opevnění, které dnes už neexistuje. Projděte se i starobylým městem s množstvím cukráren a kavárniček i malých obchůdků zastrčených v úzkých uličkách klikatících se podhradím.

O příjemné osvěžení v podobě koupání se Vám za pěkných letních dní postarají vody přírodních i umělých koupališť. O ty zde nebude nouze, jelikož jste v kraji rybníků, ale krytých bazénů je tu také dost. Sluneční paprsky si můžete vychutnávat přímo v obci na březích malé přírodní nádrže.

Větší vodní plochu nejen ke koupání, ale i k provozování vodních sportů Vám poskytne Žárský rybník, rybník Štilec nebo rybník Svět na Třeboňsku, vodní nádrž ŘímovHumenice nebo vodní nádrž Lipno. Nejbližší Aquapark Jindřichův Hradec nebo Aquaworld Lipno jsou asi 55 km od Slavče, ale celoroční koupání na dobré úrovni najdete v krytých bazénech České Budějovice, v Třeboni i v Českém Krumlově, nebo na koupališti Hluboká nad Vltavou.

Dáváte-li ale přednost lyžování během své zimní dovolené v Slavči, zajeďte si do lyžařských středisek Ski areál Kozí Pláň, Ski areál Chmelná u Křemže a Skiareál Lipno. Do sytosti si zde užijete běžecké lyžování na udržovaných tratích či sjezdové lyžování a snowboarding na sjezdovkách.

Slavče 3

A co ubytování v Slavči?

Ke správné dovolené patří i dobré ubytování. To určitě v Slavči naleznete. Krátkodobě Vás přímo v obci přichýlí apartmány, chalupy modernějšího rázu ale i stylové chaty typické pro jihočeský venkov. Dobrou volbou pro Vás jistě bude využití možnosti ubytování v soukromí.

Zároveň Vám ale nic nebrání, zvolit si nějakou jinou formu ubytování i v blízkém okolí Slavče. Na výběr budete mít některý z pohodlných hotelů s celým komplexem služeb, penzionů či motelů. Cenově výhodné ubytování poskytují turistické ubytovny a kempy. Záleží teda jen na Vás, kde a jaký typ ubytování si zvolíte.

Ať už se rozhodnete jakkoliv, určitě volbu Slavče jako místa trávení své dovolené, nebudete litovat. Možnosti kulturního i sportovního vyžití, spousta historických památek a zajímavých míst v prostředí krásné přírody, navíc příjemné ubytování – to vše je dobrým předpokladem pro zdárný průběh Vašeho pobytu.

Názory a doporučení

Růžena Dáňová (rodina s malými dětmi - návštěvník) 17.8.2019
Jezdili jsme spíš do měst v okolí.
Bronislava Hubatková (starší pár - návštěvník) 17.7.2019
V okolí spousta věcí co stojí za návštěvu