Loading

Ubytování ve Stachách

(5 objektů + 29 objektů v okolí 25 km)

Apartmán U Marušky

Stachy, v obci / ve městě
Stylově a komfortně zařízený apartmán

Hotel Churáňov

Stachy, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Horský hotel v srdci Šumavy, blízko vlek

Penzion U dvou sluncí

Stachy, na okraji obce / města, na horách
Krásné apartmány v centrální Šumavě

Apartmány Maruška

Stachy - Zadov, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Šumava - Zadov - turistika, kola, lyže

Hotel Zadov

Stachy, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Komfort, kvalitní služby, 200 m od vleku

Apartmány Stachy

Zdíkov (Stachy 2,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u le...
Moderní apartmány v klidné lokalitě.

Privat Krásovi

Zdíkov (Stachy 2,5 km vzdušně), v obci / ve městě, na horách
Krásy Šumavy s komfortním ubytováním

Apartmány U šakala

Zdíkov (Stachy 3,5 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraj...
Ideální aktivní dovolená u naší mini ZOO

Hotel Rohanov

Vacov (Stachy 4,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Sportovně ubytovací komplex na Šumavě

Chata na Losenici

Nicov (Stachy 4,7 km vzdušně), na samotě, v lese
Snídaně a tří chodová večeře v ceně.
1 - 34 / 34

Stachy

Stachy 1

Malá obec s náměstím plným hříbků Vás dostane

V nádherném prostředí šumavských lesů, v okrese Prachatice, se nachází na první pohled nenápadná vesnice s názvem Stachy, jejíž návštěva se určitě vyplatí. Čekají tu na Vás zachovalé památky, a také malebné náměstí se vskutku nevšedním překvapením.

Za prohlídku však stojí i celý Jihočeský kraj, plný krásných historických měst. Pokud Vás tedy láká výhodné ubytování a zážitky, neváhejte a dovolenou na Šumavě si určitě dopřejte. 

Stachy, královská vesnice plná památek, jejíž kořeny sahají až do roku 1578, jsou známé po celém světě. V dávných dobách se totiž zdejší obyvatelé živili hlavně jako skláři, ale průmysl příliš nevynášel, a proto řada z nich odcházela za lepším do celého světa. Místní „světáci“, jež se živili zejména jako muzikanti, pak proslavili Stachy ve všech známých zemích. Také to je důvod, proč si tato vesnice, jež nabízí levné ubytování i krásné stavby, zaslouží Vaší návštěvu.

Jakými zajímavostmi se Stachy mohou pochlubit?

Dovolená ve Stachách je jako stvořená zejména pro všechny milovníky architektury a památek, kteří si zde zaručeně přijdou na své. V případě, že patříte mezi ně, nenechte si ujít klasicistní kostel Navštívení Panny Marie postavený v letech 1842 - 1849. Jen pouhých sto metrů od něj se nachází další chrám, tentokrát barokní, zasvěcený Panně Marii Bolestné. Vskutku zajímavou památkou, jež bude skvěle ladit Vašemu oku, je pak i maličká kaplička Panny Marie.

V případě, že míříte na Šumavu za kuriozitami, rozhodně nesmíte minout náměstí v obci Stachy, které překvapí asi každého, kdo sem zavítá. Pokud si sjednáte výhodné ubytování a zůstanete déle, uvidíte, že zejména v létě a na podzim je skoro celé pokryté houbami. Co Vás ale nepotěší, je fakt, že plodnice není možné sbírat. Každý rok jsou totiž všechny spočítány, a následně dochází k vyhodnocení, zda Hřibová rezervace Stachy překonala loňský rekord.

Stachy 2

Do Stachů za památkami, lyžováním i přírodou

Malebná jihočeská vesnice svým návštěvníkům nenabízí jen stylové ubytování v roubenkách a zachovalé lidové stavby, ale i nádhernou přírodu. Pokud Vás lákají toulky hlubokými lesy, nenechte si ujít přírodní rezervaci Pod Popelní horou.

Za návštěvu nicméně stojí také nedaleký Obří hrad. V současné době nejvýše položené pravěké hradiště v České republice Vám nabízí možnost nahlédnout do bývalého keltského opida.

Zimní dovolená ve Staších však potěší také všechny milovníky lyžování a snowboardingu, kteří si nesmí nechat ujít oblíbený lyžařský areál Zadov. Čeká tu na Vás pestrý výběr sjezdovek, na nichž si vychutnáte vskutku parádní jízdu. Máte-li rádi spíše adrenalin, zkuste populární snowtubing nebo se zúčastněte každoročního závodu Jarní běh. Na závěr si nezapomeňte dát pauzu a navštivte i rozhlednu Churáňov, odkud se Vám naskytne skvělý výhled.

Jaká místa v okolí Stachů určitě nesmíte minout? 

Pokud Vás láká příjemný pobyt plný pohody i nezapomenutelných zážitků, neváhejte a vydejte se také do okolí Stachů, kde se nudit rozhodně nebudete. V případě, že patříte mezi milovníky cykloturistiky, jistě oceníte, že řada míst je pohodlně dostupná i na kole. Jedním z nich je také známý hrad Rabí, jež patří mezi nejnavštěvovanější zříceniny u nás. Nejen, že tu nahlédnete do středověku, ale taktéž si užijete rytířské souboje i mnohá další představení.

Dovolená v Jihočeském kraji Vás zve také k výletu do Strakonic, půvabného historického města, které si doopravdy zamilujete. Nádherný gotický Strakonický hrad, malebné náměstí plné starých domů a okouzlující řeka Otava, to vše vytváří vskutku jedinečný pohled. Tajuplná perla opředená pověstmi Vám však nabízí i levné ubytování a spousty atrakcí. Prohlédnout si tak můžete třeba repliku Stonehenge, a kdo chce, toho čeká i slavný středověký vodní mlýn Hoslovice, jeden z posledních svého druhu v Čechách.

Stachy 3

V horkých letních dnech pro změnu nezapomeňte navštívit nedaleký Křišťanovický rybník, kde si užijete skvělé vodní hrádky a zároveň si parádně odpočinete. Na své si tu však přijdou i milovníci rybolovu, neboť jistota úlovku je zaručena.

Hezkým zážitkem pak může být výlet do Archeoparku Prášily, kde se seznámíte s životem starých Slovanů. Dovolenou ve Stachách se vyplatí zakončit například v oblíbeném Aquaworld Lipno, kde před návratem domů dobijete baterky. 

Pestrý výběr ubytování ve Stachách si zamilujete

Zajímavá obec plná kuriozit a památek Vám nabízí nejen skvělé zimní vyžití a krásnou přírodu, ale také to nejlepší ubytování za pár korun. Těšit se můžete jak na rodinné penziony pro nenáročné, tak i na komfortně zařízené apartmány. V okolí se pak nalézá celá řada hotelů, které taktéž stojí za to vyzkoušet. Samozřejmostí je však i levné ubytování v soukromí, stejně jako pronájem chat a chalup na klidném místě, které potěší především ty, jež touží po odpočinku.

Láká Vás příjemná dovolená spojená s jedinečným dobrodružstvím a skvělými zážitky, na které spolu s přáteli a rodinou hned tak nezapomenete. Potom neváhejte, zarezervujte si to nejlevnější ubytování a vydejte se do Stachů za památkami, kuriozitami a lyžováním již dnes.