Loading

Ubytování v Nicově

(1 objekt + 33 objektů v okolí 25 km)

Chata na Losenici

Nicov, na samotě, v lese
Snídaně a tří chodová večeře v ceně.

Penzion U Lebedů

Kašperské Hory (Nicov 2,6 km vzdušně), na samotě, v lese
Penzion v srdci šumavské přírody

Pension Hájenka Nebe

Kašperské Hory (Nicov 3,2 km vzdušně), na samotě, v lese
Výhled na vrcholky šumavských kopců!

Penzion U dvou sluncí

Stachy (Nicov 4,4 km vzdušně), na okraji obce / města, na horách
Krásné apartmány v centrální Šumavě

Apartmány Fialka

Kašperské Hory (Nicov 4,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u lyžařského střediska
Apartmá 4-8 lůžek 1-3 ložnice 47/62/77m2

Apartmány Maruška

Stachy - Zadov (Nicov 4,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji l...
Šumava - Zadov - turistika, kola, lyže

Hotel Rohanov

Vacov (Nicov 5,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Sportovně ubytovací komplex na Šumavě

Apartmány Stachy

Zdíkov (Nicov 5,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u les...
Moderní apartmány v klidné lokalitě.

Apartmán Beata

Nezdice na Šumavě (Nicov 5,3 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Příjemné ubytování v krásném prostředí

Penzion Pod Ždánovem

Nezdice na Šumavě (Nicov 5,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Rodinný penzion v čisté přírodě Šumavy
1 - 34 / 34

Nicov

Nicov 1

Putování za klidem

Jste už unavení z neustálého ruchu a stresu velkého města? V tom případě Vám výborně poslouží útěk někam na venkov. Ne každá vesnice má ale něco, co člověka zaujme. Proto Vám dáme malý tip, ze kterého budete dozajista nadšení. Je jím obec Nicov v Jihočeském kraji, která je součástí okresu Prachatice.

Hlavní devizou Nicova je jeho dokonale klidné prostředí. Od okolního světa ho oddělují louky a nekonečný les, který Vám nabídne spoustu zajímavých aktivit. To nejkrásnější, co tu uvidíte je bezesporu Amálino údolí. Na něj navazuje přírodní rezervace Losenice a Losenice II. Pokud máte malé děti, které by takto náročnou výpravu nezvládly, můžete jim ukázat Královský kámen, který je jen několik minut od centra obce. Jestli si ale naopak troufáte i do hůře přístupného terénu, volbou číslo jedna by pro Vás měla být přírodní rezervace Pod Popelní horou. Dávejte si ale velký pozor, kam šlapete. Toto území je domovem jedovaté zmije, která by Vám mohla přidělat pěknou řádku problémů. Nemusíte ale váhat ani s návštěvou měst v blízkém okolí. Krásný den prožijete v Kašperských Horách, Vimperku a Volyni.

Pod pevnou rukou krále

Historie Nicova je překvapivě dlouhá. Poprvé se o něm dozvídáme už ve 13. století. Od svého založení do 1. poloviny 14. století patřil ke klášteru v Ostrově. Posléze vystřídal majitele a stal se součástí panství, které náleželo ke královskému hradu Kašperk.

Díky tomu získali obyvatelé Nicova nevídané výhody, které jim umožnil přímý kontakt s králem. U těchto lidí se během času vžilo pojmenování králováci a svobodníci. V pozdějších letech rozvoj Nicova značně zpomalil. Z velké části za to mohl i poválečný odsun Němců ze Sudet. Naštěstí ho minul osud jiných obcí v okolí, které pro nedostatek obyvatel zanikly. Je to velké štěstí, jinak bychom dnes neměli kde trávit prázdniny.

Nicov 2

Co jde v Nicově podniknout?

Nicov se skládá z několika samostatných částí, mezi které patří Popelná, Řetenice a Studenec. To se odráží na množství zajímavých míst, která jsou tu k vidění. Asi nejdůležitější z nich je kostel sv. Martina a fara. Historicky velmi významný je také Obří hrad, který býval starověkým sídlištěm. Jen kousek od něj je také památka Obří zámek.

Tím to ale rozhodně nekončí. Jen několik minut cesty Vás dělí od již zmíněného hradu Kašperk. V Kašperských Horách si projdete i expozici Muzea historických motocyklů. Velmi atraktivní je také zámek Vimperk, ze kterého se Vám naskytne krásný výhled do širokého okolí. Asi půl hodiny daleko je také zřícenina hradu Velhartice, zámek Kratochvíle a zřícenina hradu Hus. Za zvážení stojí i návštěva okresních Prachatic. V jejich středu sídlí Prachatické muzeum a Muzeum české loutky a cirkusu. Monumentální podívanou Vám nabídne Heydlův dům. O dost méně nápadná je pak Žižkova skalka, na které se můžete vcítit do tohoto známého českého hrdiny.

Sportovní aktivity v obci

Na prázdniny v Nicově si vezměte horské kolo nebo dobrou turistickou výbavu. V tomto krásném prostředí se ale bude líbit i závodním a rekreačním běžcům. Nicov Vás také překvapí tenisovým kurtem, přírodním koupalištěm a mini golfovým hřištěm. V Kašperských Horách jistě využijete multifunkční sportovní halu, víceúčelové venkovní hřiště nebo fitness studio. Ve Vimperku je Vám plně k dispozici bazén, venkovní workoutové hřiště a tenisový kurt. Za deštivých dnů se přesuňte do některé z bowlingových hal. V případě, že byste se chtěli koupat během celého roku, zamiřte do Aquaparku Horažďovice, ve kterém se bude bavit celá Vaše rodina.

Ani během zimní dovolené si nebudete mít na co stěžovat. Jen několik minut cesty Vás dělí od lyžařského střediska Zadov, které provozuje Churáňov. Oblíbenou sjezdovku mají i Kašperské Hory. Lze se také uchýlit do Ski areálu Javorník. Pro nenáročné a začínající lyžaře se hodí vlek v části Popelná.

Nicov 3

Kdo však holduje lednímu bruslení a hokeji, ten by měl zvážit návštěvu zimního stadionu v nedalekém Vimperku.

Kde se ubytovat v Nicově?

V Nicově si vyberete ze široké nabídky ubytovacích kapacit. Nejvíce zastoupené jsou tu rekreační chalupy a chaty. Nechybí tu ale ani komfortně zařízený hotel. Napříč krajinou objevíte i mnoho poklidných a rodinně orientovaných penzionů. Kdo ale preferuje maximální možnou míru soukromí, tomu doporučíme pronájem prázdninového domu, apartmán nebo cenově dostupný privát.

Prázdninový pobyt v Nicově si díky jeho možnostem užijí jak malí, tak velcí cestovatelé. Možná je to do něj z okolních částí republiky trochu dál, zato Vám nabídne jedinečné prostředí, na kterém se nejednou psaly dějiny. To vše za takový výlet jednoznačně stojí.