Loading

Ubytování v Rejštejně

(1 objekt + 33 objektů v okolí 25 km)

Černá Růže - restaurace a penzion

Rejštejn, v obci / ve městě, u řeky
Nové moderní pokoje, venkovní bazén

Chalupa Opolenec

Kašperské Hory - Opolenec (Rejštejn 2,2 km vzdušně), mimo obce / města, na horách
Moderní apartmán, výhodná cena, klid

Apartmány Fialka

Kašperské Hory (Rejštejn 3,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u lyžařského stře...
Apartmá 4-8 lůžek 1-3 ložnice 47/62/77m2

Apartmány Trnov

Kašperské Hory (Rejštejn 4,5 km vzdušně), mimo obce / města,...
Originální dovolená na Šumavě.

Chalupa Pod lesem, Trnov u Kašperských Hor

Kašperské Hory (Rejštejn 4,7 km vzdušně), mimo obce / města,...
Designově nádherná chalupa-skvělá poloha

Pension Hájenka Nebe

Kašperské Hory (Rejštejn 4,9 km vzdušně), na samotě, v lese
Výhled na vrcholky šumavských kopců!

Usedlost Humpolec na Šumavě

Sušice (okres Klatovy) (Rejštejn 5,4 km vzdušně), v rekreačn...
Usedlost v klidném prostředí

Apartmány Vydrýsek

Srní (Rejštejn 5,4 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa...
Apartmány 3+KK a 3+1/45-90m2

Penzion Chata Kačerov

Kašperské Hory (Rejštejn 5,8 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Penzion uprostřed šumavských lesů!

Penzion Dobrá Voda

Hartmanice (okres Klatovy) (Rejštejn 5,9 km vzdušně), na okr...
Romantický penzion v zámeckém stylu
1 - 34 / 34

Rejštejn

Rejštejn 1

Zvolte si Rejštejn na Šumavě za místo své dovolené

Město Rejštejn se nachází v okrese KlatovyPlzeňském kraji. Leží na okraji Národního parku ŠumavaChráněné krajinné oblasti Šumava ve vzdálenosti 3 km na západ od města Kašperské HoryKlatovy jsou od Rejštejna vzdáleny 45 km severozápadním směrem, Železná Ruda 25 km na západ a Sušice 12 km na sever. Zajímavostí je, že počtem obyvatel okolo 250 byl Rejštejn na počátku r. 2019 čtvrtým nejmenším městem v ČR.

První dochovaná písemná zmínka o obci, založené při rýžovišti zlata na řece Otavě, je z r. 1347. Později rýžování přešlo na dolování. Zpočátku byla obec součástí Kašperských Hor, v r. 1584 byla povýšena na královské horní město. V 17. století se těžba zlata v Rejštejně zastavila, přešlo se na sklářskou výrobu. Její provoz byl zastaven po druhé sv. válce vysídlením německého obyvatelstva. Město je spojené s osobou významného českého spisovatele Karla Klostermana.

Dominantou Rejštejna je pozdně gotický kostel sv. Bartoloměje z 16. století, později barokně přestavěný. V kostele můžete spatřit vzácný zvon ze 14. století.

Tipy na výlety do okolí Rejštejna

Lesy v okolí Rejštejna nabízejí možnost výletů, turistiky, cykloturistiky a houbaření. Nedaleko se nachází sjezdovky a běžecké trasy, najdete zde spoustu dalšího vyžití. Patříte-li k vyznavačům vodáctví, vhodná místa k provozování tohoto hobby jsou na řece Otavě.

Vyjížďky na koních Vám přinesou pěkné zážitky v samotném Rejštejně, v Kašperských Horách či Divišově u Sušice.

Asi 2 km za Rejštejnem objevíte při svých procházkách místo při soutoku Otavy s Rýžovým potokem, kde kdysi bývala osada s půvabným názvem Myší Domky. Jméno dostala podle domků místních dřevařů a vorařů. Zanikla s odsunem původních obyvatel po 2. sv. válce, dochovalo se však jedno stavení, dodnes obývané.

Kašperské Hory jsou rázovitým šumavským městem s bohatou historií. Je i horským střediskem a centrem celoroční turistiky nedaleko horního toku řeky Otavy. Nad městem se na vrcholu skalnatého výběžku vypíná známá dominanta – hrad Kašperk. Komentované prohlídky Vás obeznámí se středověkou výstavbou hradu i životem v něm.

Rejštejn 2

Výhled do okolí, který možná pomůže při výběru cílů Vašich výletů, Vám často nabídnou rozhledny. Ty nejznámější a nejoblíbenější jsou dřevěná Rozhledna na Sedle ve vsi Albrechtice a Klostermanova rozhledna na šumavské hoře Javorník.

Jihozápadním směrem, asi 15 km daleko, v Archeoparku Prášily ve stejnojmenné obci, objevíte ukázku keltské kultury a budete si moct vyzkoušet i keltská řemesla.

Na půlcestě mezi Rejštejnem a Klatovy se vypíná u obce Velhartice na skalnaté ostrožně nad říčkou Ostružná hrad Velhartice z přelomu 13. a 14. století. Severovýchodním směrem od Rejštejna leží nad řekou Otavou hrad Rabí. Budete-li pokračovat 8 km stejným směrem, dorazíte do města Horažďovice, kde můžete navštívit zámek Horažďovice a v něm zajímavé expozice Městského muzea Horažďovice – archeologie, mineralogie a historie Horažďovic.

Naučná stezka Povydří je jedno z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších míst Šumavy. Cesta vede nádherným kaňonem řeky Vydry, která je proslulá svým kamenitým korytem.

Zajímavé technické památky najdete u obce Srní – asi 8 km na jih od Rejštejna – na řece Vydře malou vodní elektrárnu Čeňkova Pila z poloviny 19. století a nedaleko ní elektrárnu Vydra. Další pěkný kout blízko Srní je osada Hrádky, kde jsou dodnes dochované roubené chalupy jako ukázka lidové architektury typické pro Šumavu.

Koupaliště Luh u Sušice, ale i přírodní koupání v okolí Kašperských Hor, Nezdic, Divišova u Sušice či u Ostružna. Za nepříznivého počasí nebo v zimních měsících máte možnost využít Aquapark Horažďovice. Nabízí Vám osvěžení a zábavu na vodních atrakcích, jako i regenerační a wellness služby.

Když budete trávit svou dovolenou v Rejštejně v zimě, nemusíte se obávat, že byste tu neměli co dělat, či se dokonce nudili. Asi 5 km daleko se na jihovýchodním okraji stejnojmenného města nachází Ski areál Kašperské Hory. Je to menší středisko vhodné zejména pro rodinné zimní dovolené s dětmi či pro mírně pokročilé sjezdaře. Opačným směrem, asi 8 km na severozápad na Vás čeká další lyžařské středisko Ski areál Hartmanice, vhodné i pro pokročilejší lyžaře. Takže můžete vyzkoušet oba ski areály a porovnat, který Vám bude vyhovovat víc. 14 km na jihovýchod leží u obce Churáňov Lyžařský areál Zadov. Příznivci sjezdového lyžování a snowboardingu zde čeká 7 sjezdovek všech náročností, pro ty začínající i doopravdy pokročilé. Oblast Zadov – Churáňov patří se svými upravovanými tratěmi mezi nejoblíbenější lyžařská střediska pro běžecké lyžování. Necelých 5 km od Zadova – Churáňova najdete další – Ski areál Nové Hutě. Přímo odsud se můžete napojit na širokou síť upravovaných běžeckých tratí. Další ski areály nacházející se v okruhu 30 km od Rejštejna jsou – Ski areál Železná Ruda, Ski areál Nezdice, Ski areál Javorník a malá sjezdovka Srní – Vydra.

Rejštejn 3

Možností ubytování v Rejštejně je dostatek

K tomu, aby se dovolená vydařila, patří rozhodně i bezproblémové ubytování. V Rejštejně ho seženete v příjemných apartmánech, privátech a penzionech nebo i hostincích, kde kromě typické české kuchyně se můžete i ubytovat. Zajímavé a pěkné ubytování Vám poskytnou i chaty a chalupy, resp. roubenky. Cenově výhodné a přitom pohodlné ubytování seženete v kempech a ubytovnách. Jsou výhodné, zvlášť chcete-li se ubytovat jako větší skupina přátel, či například dvě rodiny cestující spolu.

Tak už víte, kam pojedete na příští dovolenou? Tak tady máte výborný tip – Rejštejn, malebné městečko uprostřed šumavské přírody.

Názory a doporučení

Jana Němečková (rodina s malými dětmi - návštěvník) 12.9.2019
V obci velký klid - skoro azaž mrtvo. ;-)
Ivana Kopáčková (rodina s malými dětmi - návštěvník) 4.9.2019
obec jsme neprošly,protože jsme dělali výlety mimo obec