Loading

Ubytování v Sušici

(2 objekty + 27 objektů v okolí 25 km)

Apartmány PrimaByt

Sušice (okres Klatovy), v obci / ve městě, v centru města
Príjemné apartmány na Šumavě-super cena

Usedlost Humpolec na Šumavě

Sušice (okres Klatovy), v rekreační oblasti
Usedlost v klidném prostředí

Penzion Outline Centrum

Petrovice u Sušice (Sušice (okres Klatovy) 6,0 km vzdušně), na okraji obce / města,...
Ubytování pro rodiny, skupiny a školy

Šumavská chalupa na kraji národního parku

Petrovice u Sušice - Strunkov (Sušice (okres Klatovy) 6,0 km vzdušně), mimo obce...
Stylová chalupa na kraji národního praku

Chalupa Pod lesem, Trnov u Kašperských Hor

Kašperské Hory (Sušice (okres Klatovy) 6,2 km vzdušně), mimo...
Designově nádherná chalupa-skvělá poloha

Apartmány Trnov

Kašperské Hory (Sušice (okres Klatovy) 6,3 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa...
Originální dovolená na Šumavě.

Chalupa u Michálků

Petrovice u Sušice (Sušice (okres Klatovy) 6,5 km vzdušně),...
Chalupa s bazénem v klidném prostředí

Chalupa Opolenec

Kašperské Hory - Opolenec (Sušice (okres Klatovy) 7,9 km vzdušně), mimo obce / měst...
Moderní apartmán, výhodná cena, klid

Apartmán Beata

Nezdice na Šumavě (Sušice (okres Klatovy) 9,1 km vzdušně), v obci / ve městě, u les...
Příjemné ubytování v krásném prostředí

Penzion Pod Ždánovem

Nezdice na Šumavě (Sušice (okres Klatovy) 9,3 km vzdušně), v...
Rodinný penzion v čisté přírodě Šumavy
1 - 29 / 29

Sušice

Sušice 1

Sušice – město sirkařství a ,,Brána Šumavy“

V Plzeňském kraji, v okrese Klatovy na území Svatoborské vrchoviny se nachází malebné město Sušice. Bývalé královské město se rozprostírá podél řeky Otavy blízko hranic s Německem, a kromě svého umístění nedaleko Šumavy je známé také díky dlouholeté výrobě sirek.

Město je bohaté na kulturní, sportovní i rekreační vyžití a může se pochlubit mnoha zajímavými stavbami i městskou památkovou zónou. Sušice nabízí také mnoho tras pro pěší turistiku, cykloturistiku ale i možnost vodní turistiky či hipoturistiky. Kromě samotného města však stojí za návštěvu i okolí, kde Vás uchvátí nádherná příroda Šumavy.

Historie a kulturní památky v Sušici

První obyvatelé se na území dnešní Sušice usadili již v době keltů, o čemž dokládá i pozůstatek keltských hradišť na vrchu Sedlo u Albrechtic. Osada Sušice byla pravděpodobně založena v roce 790, ale nejstarší písemná zmínka o ní pochází až z roku 1233. Díky rýžování zlata a výhodnému umístění na obchodní cestě do Bavorska se Sušicko stalo důležitou součástí českého státu. K založení nového města – Sušice přispěl Přemysl Otakar II. a Jan Lucemburský nechal město v roce 1322 obehnat hradbami, které jsou místy k vidění dodnes.

Po vyčerpání zdrojů drahých kovů město bohužel ztratilo svůj hlavní význam a následně opakovaně vyhořelo. Značné útrapy Sušici přineslo také několik válek a morová epidemie. Hospodářský význam získal až obchod se dřevem a počátek papíren a skláren.

Mezi nejvýznamnější podniky své doby patřil v Sušici výrobce obalů PAP a továrna na výrobu sirek SOLO Sušice, která město proslavila a svoji výrobu ukončila v roce 2008. V dnešní době má město význam hlavně jako centrum turistického ruchu.

Vydáte-li se do Sušice, jistě Vás zaujmou dochované, historicky hodnotné stavby, které se nachází v centru města a jsou součástí městské památkové zóny. Dominantou Sušice je dvoupatrová renesanční stavba radnice s dostupnou vyhlídkovou věží.

Radnice se nachází přímo uprostřed náměstí Svobody a patří k jedné z největších radnic v Čechách. V prostorách radnice si můžete prohlédnout jednu z nejstarších památek Sušice, kterou je kamenná deska s latinským nápisem z doby Jana Lucemburského.

Před budovou radnice se rozprostírá empírová kašna a v dlažbě náměstí si nezapomeňte všimnout umístěného kamene neštěstí ke kterému se vztahuje mnoho různých pověstí, o kterých při svém pobytu v Sušici jistě uslyšíte.

Na náměstí uvidíte také bývalé měšťanské gotické domy, z nichž v nejstarším sídlí Muzeum Šumavy. Expozice Vás seznámí s historií města, šumavského sklářství i sušického sirkařství.

Prohlédnout si můžete také největší funkční sirku na světě, která měří 3,6 m. Součástí muzea je i jeden z největších mechanických betlémů v České republice. Pohyblivý sušický betlém je dlouhý 5 m a znázorňuje starobylé město Sušice a v něm tradiční život, řemesla a lidovou architekturu.

Sušice 2

Volný čas v Sušici i nedalekém okolí

I v blízkém okolí Sušice stojí za návštěvu mnoho zajímavých míst. Nádherný výhled na Šumavu i do vnitrozemí se Vám naskytne z rozhledny Svatobor, kam se dostanete jednou z několika tras přímo ze sušického náměstí.

Aktivní odpočinek v Sušici Vám zajistí Outdoorové centrum Offpark, které naleznete v příjemném prostředí lesoparku Luh, hned vedle řeky Otavy. Centrum nabízí nespočet atrakcí pro celou rodinu a na své si přijde opravdu každý. Vyzkoušet si můžete lanový park pro dospělé i pro děti, sjezd na terénních koloběžkách, rafting po Otavě, ale i inline brusle či paintball. V neposlední řadě centrum nabízí také vyhlídkové lety nad Šumavou horkovzdušným balónem.

V letních měsících Vás jistě potěší možnost koupání v řece Otavě, a to přímo kousek od náměstí. Na začátku lesoparku Luh je řeka uzpůsobena pro plavce a na druhé straně přes řeku i pláž. Za každého počasí Vám odpočinek zajistí místní krytý bazén, který kromě plavání nabízí i vířivky nebo saunový svět.

V okolí města můžete také využít mnoho tras pro pěší turistiku. V Sušici naleznete celkem deset naučných stezek, z nichž osm je součástí Sušické pavučiny, která zahrnuje tématicky různě zaměřené trasy po okolí Sušice. Nechybí ani trasa o zvířátkách našich lesů určena nejmenším návštěvníkům.

I v nedalekém okolí stojí za návštěvu mnoho zajímavých míst. Obdivovatelé hradů a zámků ocení výlet na jen 9 km od Sušice vzdálený hrad Velhartice nebo prohlídku dominantou střední části Šumavy hrad Kašperk.

Pro milovníky cykloturistiky je v nabídce množství cyklotras včetně oblíbené Otavské cyklistické stezky, začínající v Modravě a vedoucí podél řek Vydry a Otavy přes malebná města Šumavy.

Sušice je často nazývána ,,Brána Šumavy“, a proto, v rámci Vaší dovolené v Sušici určitě nesmíte opomenout výlet do největšího národního parku v České republice. Vydáte-li se ze Sušice autem nebo autobusem, můžete navštívit například Modravsko, Kvildsko, Železnorudsko a mnoho dalších nádherných míst Šumavy. Záleží jen na Vás, zdali dáte přednost ledovcovým jezerům, říčním údolím či túře v horách.

Zavítáte-li do Sušicka v rámci zimní dovolené, můžete také navštívit Ski areál Kašperské Hory, kde na Vás čeká menší středisko vhodné pro rodiny s dětmi i 35 km značených a pravidelně upravovaných běžeckých tratí.

Sušice 3

Zimních radovánek si užijete také v Lyžařském areálu Hartmanice, kde si přijdou na své jak začátečníci, tak zkušení lyžaři. Za každého počasí můžete vyrazit do 16 km vzdáleného Aquaparku Horažďovice a užít si den v moderním krytém aquaparku.

Ubytování v Sušici

V Sušici a jejím okolí naleznete nejen zajímavé památky a krásnou přírodu, ale také výhodné ubytování za příznivé ceny. Záleží jen na Vás, zdali jste příznivci ubytování v luxusním hotelu či apartmánu nebo dáte přednost klidnému rodinnému penzionu.

Jedete-li do Sušice pouze na krátkodobý pobyt, vyplatí se zarezervovat si některý z hostelů nebo zvolit z velkého množství ubytování v soukromí. Ubytování nabízí také mnoho chat a chalup ať už v horách nebo u řeku.

V okolí se nachází také chatová osada a několik kempů a autokempů, kde si jistě užijete ničím nerušenou dovolenou ať už s rodinou nebo s partou přátel.

Láká-li Vás příjemná dovolená v nádherném prostředí Šumavy, tak je návštěva města Sušice tím nejlepším rozhodnutím. Jedinečná atmosféra malebného města obklopeného horskou přírodou se spoustou památek a zajímavostí Vám přinese plno zážitků a příjemných chvil v rámci letní i zimní dovolené. Neváhejte a sjednejte si ubytování v hotelu, na privátě či v penzionu ještě dnes.