Loading

Ubytování v Sušici (okres Klatovy)

(2 objekty + 29 objektů v okolí 25 km)

Apartmány PrimaByt

Sušice (okres Klatovy), v obci / ve městě, v centru města
Príjemné apartmány na Šumavě-super cena

Usedlost Humpolec na Šumavě

Sušice (okres Klatovy), v rekreační oblasti
Usedlost v klidném prostředí

Šumavská chalupa na kraji národního parku

Petrovice u Sušice - Strunkov (Sušice (okres Klatovy) 6,0 km vzdušně), mimo obce...
Stylová chalupa na kraji národního praku

Chalupa Pod lesem, Trnov u Kašperských Hor

Kašperské Hory (Sušice (okres Klatovy) 6,2 km vzdušně), mimo...
Designově nádherná chalupa-skvělá poloha

Apartmány Trnov

Kašperské Hory (Sušice (okres Klatovy) 6,3 km vzdušně), mimo...
Originální dovolená na Šumavě.

Chalupa u Michálků

Petrovice u Sušice (Sušice (okres Klatovy) 6,5 km vzdušně),...
Chalupa s bazénem v klidném prostředí

Chalupa Opolenec

Kašperské Hory - Opolenec (Sušice (okres Klatovy) 7,9 km vzdušně), mimo obce / měst...
Moderní apartmán, výhodná cena, klid

Apartmán Beata

Nezdice na Šumavě (Sušice (okres Klatovy) 9,1 km vzdušně), v obci / ve městě, u les...
Příjemné ubytování v krásném prostředí

Penzion Pod Ždánovem

Nezdice na Šumavě (Sušice (okres Klatovy) 9,3 km vzdušně), v...
Rodinný penzion v čisté přírodě Šumavy

Černá Růže - restaurace a penzion

Rejštejn (Sušice (okres Klatovy) 10,1 km vzdušně), v obci...
Nové moderní pokoje, venkovní bazén
1 - 31 / 31

Sušice (okres Klatovy)

Sušice – město sirkařství a ,,Brána Šumavy“

Plzeňském kraji, v okrese Klatovy na území Svatoborské vrchoviny se nachází malebné město Sušice. Bývalé královské město se rozprostírá podél řeky Otavy blízko hranic s Německem a kromě svého umístění nedaleko Šumavy, je známé také díky dlouholeté výrobě sirek.

Město je bohaté na kulturní, sportovní i rekreační vyžití a může se pochlubit mnoha zajímavými stavbami i městskou památkovou zónou. Sušice nabízí také mnoho tras pro pěší turistiku, cykloturistiku ale i možnost vodní turistiky či hipoturistiky. Kromě samotného města však stojí za návštěvu i okolí, kde Vás uchvátí nádherná příroda Šumavy.

Sušice (okres Klatovy) 1

Historie a kulturní památky v Sušici

První obyvatelé se na území dnešní Sušice usadili již v době keltů, o čemž dokládá i pozůstatek keltských hradišť na vrchu Sedlo u místní části Albrechtice. Osada Sušice byla pravděpodobně založena v roce 790, ale nejstarší písemná zmínka o ní pochází až z roku 1233.

Díky rýžování zlata a výhodnému umístění na obchodní cestě do Bavorska se Sušicko stalo důležitou součástí českého státu. K založení nového města – Sušice přispěl Přemysl Otakar II. a Jan Lucemburský nechal město v roce 1322 obehnat hradbami, které jsou místy k vidění dodnes.

Po vyčerpání zdrojů drahých kovů město bohužel ztratilo svůj hlavní význam a následně opakovaně vyhořelo. Značné útrapy Sušici přineslo také několik válek a morová epidemie. Hospodářský význam získal až obchod se dřevem a počátek papíren a skláren. Mezi nejvýznamnější podniky své doby patřili – výrobce obalů PAP a továrna na výrobu sirek SOLO Sušice, která město proslavila a svoji výrobu ukončila v roce 2008. V dnešní době má město význam hlavně jako centrum turistického ruchu.

Vydáte-li se do Sušice, jistě Vás zaujmou dochované, historicky hodnotné stavby, které se nachází v centru města a jsou součástí městské památkové zóny. Dominantou Sušice je dvoupatrová renesanční stavba radnice s dostupnou vyhlídkovou věží. Radnice se nachází přímo uprostřed náměstí Svobody a patří k jedné z největších radnic v Čechách. V prostorách radnice si můžete prohlédnout jednu z nejstarších památek Sušice, kterou je kamenná deska s latinským nápisem z doby Jana Lucemburského.

Před budovou radnice se rozprostírá empírová kašna a v dlažbě náměstí si nezapomeňte všimnout umístěného kamene neštěstí ke kterému se vztahuje mnoho různých pověstí, o kterých při svém pobytu v Sušici jistě uslyšíte. Na náměstí uvidíte také bývalé měšťanské gotické domy, z nichž v nejstarším sídlí Muzeum Šumavy. Expozice Vás seznámí s historií města, šumavského sklářství i sušického sirkařství.

Prohlédnout si můžete také největší funkční sirku na světě, která měří 3,6 m. Součástí muzea je i jeden z největších mechanických betlémů v České republice. Pohyblivý Sušický betlém je dlouhý 5 m a znázorňuje starobylé město Sušice a v něm tradiční život, řemesla a lidovou architekturu.

Sušice (okres Klatovy) 2

Volný čas v Sušici i nedalekém okolí

I v blízkém okolí Sušice stojí za návštěvu mnoho zajímavých míst. Nádherný výhled na Šumavu i do vnitrozemí se Vám naskytne z rozhledny Svatobor, kam se dostanete jednou z několika tras přímo ze sušického náměstí.

Aktivní odpočinek v Sušici Vám zajistí Outdoorové centrum Offpark, které naleznete v příjemném prostředí lesoparku Luh, hned vedle řeky Otavy. Centrum nabízí nespočet atrakcí pro celou rodinu a na své si přijde opravdu každý. Vyzkoušet si můžete lanový park pro dospělé i pro děti, sjezd na terénních koloběžkách, rafting po Otavě, ale i inline brusle či paintball.

V neposlední řadě centrum nabízí také vyhlídkové lety nad Šumavou horkovzdušným balónem. V letních měsících Vás jistě potěší možnost koupání v řece Otavě, a to přímo kousek od náměstí. Na začátku lesoparku Luh je řeka uzpůsobena pro plavce a na druhé straně přes řeku i pláž. Za každého počasí Vám odpočinek zajistí místní krytý bazén, který kromě plavání nabízí i vířivky nebo saunový svět.

V okolí města můžete také využít mnoho tras pro pěší turistiku. V Sušici naleznete celkem deset naučných stezek, z nichž osm je součástí Sušické pavučiny, která zahrnuje tématicky různě zaměřené trasy po okolí Sušice. Nechybí ani trasa o zvířátkách našich lesů určena nejmenším návštěvníkům. I v nedalekém okolí stojí za návštěvu mnoho zajímavých míst. Obdivovatelé hradů a zámků ocení výlet na jen 9 km od Sušice vzdálený hrad Velhartice nebo prohlídku dominantou střední části Šumavy hrad Kašperk.

Pro milovníky cykloturistiky je v nabídce množství cyklotras včetně oblíbené Otavské cyklistické stezky, začínající v Modravě a vedoucí podél řek Vydry a Otavy přes malebná města ŠumavySušice je často nazývána "Brána Šumavy", a proto, v rámci Vaší dovolené v Sušici určitě nesmíte opomenout výlet do největšího národního parku v České republice.

Vydáte-li se ze Sušice autem nebo autobusem, můžete navštívit například Modravsko, Kvildsko, Železnorudsko a mnoho dalších nádherných míst Šumavy. Záleží jen na Vás, zdali dáte přednost ledovcovým jezerům, říčním údolím či túře v horách. Zavítáte-li do Sušicka v rámci zimní dovolené, můžete také navštívit Ski areál Kašperské Hory, kde na Vás čeká menší středisko vhodné pro rodiny s dětmi i 35 km značených a pravidelně upravovaných běžeckých tratí.

Sušice (okres Klatovy) 3

Zimních radovánek si užijete také v lyžařském areálu Hartmanice, kde si přijdou na své jak začátečníci, tak zkušení lyžaři. Za každého počasí můžete vyrazit do 16 km vzdáleného Aquaparku Horažďovice a užít si den v moderním krytém aquaparku.

Dostupní ubytování v Sušici pro všechny

V Sušici a jejím okolí naleznete nejen zajímavé památky a krásnou přírodu, ale také výhodné ubytování za příznivé ceny. Záleží jen na Vás, zdali jste příznivci ubytování v luxusním hotelu či apartmánu nebo dáte přednost klidnému rodinnému penzionu.

Jedete-li do Sušice pouze na krátkodobý pobyt, vyplatí se zarezervovat si některý z hostelů nebo zvolit z velkého množství ubytování v soukromí. Ubytování nabízí také mnoho chat a chalup. V okolí se nachází také chatová osada a několik kempů, kde si jistě užijete ničím nerušenou dovolenou ať už s rodinou nebo s partou přátel.

Láká-li Vás příjemná dovolená v nádherném prostředí Šumavy, tak je návštěva města Sušice tím nejlepším rozhodnutím. Jedinečná atmosféra malebného města obklopeného horskou přírodou se spoustou památek a zajímavostí Vám přinese plno zážitků a příjemných chvil v rámci letní zimní dovolené. Neváhejte a sjednejte si ubytování v hotelu, na privátu či v penzionu ještě dnes.

Názory a doporučení

Zdeněk Sedlák (ubytovatel) 30.3.2020
DOPORUČUJI NAVŠTÍVIT : Kaple Anděla Strážce, zvaná zdrobněle Andělíček, byla na vrchu porostlém kdysi dubinou vybudována roku 1863 díky přičinění sušického kapucína P. Ladislava Bílinského. 4 rohové kaple jsou zasvěceny sv. Máří Magdaléně, Panně Marii Maria- cellské, sv. Janu Nepomuckému a protipožárnímu sv. Floriánu Kamenná rozhledna Svatobor leží na mystické hoře Svatobor asi hodinu pěší chůze od Sušice. Ti, kdož vyšplhají po 182 dřevěných schodech nahoru budou odměněni krásným kruhovým výhledem na zříceninu hradu Rabí, Javorník, Boubín, Sušici a Velký Javor. Ostrov Santos je dějištěm oblíbených kulturních akcí, jako je divadelní workshop Drama- steria, Rozmarné léto v Sušici nebo open air music festival Šumava Rocks. Na ostrově Santos naleznete velké dětské hřiště, kde si na své příjdou především děti. Stánek s občersvením funguje sezonně.