Romantický penzion v zámeckém stylu

Penzion Dobrá voda stojí na polosamotě ve vesničce Dobrá Voda u Hartmanic, v blízkosti města Sušice, v okrese Klatovy. Tato klidná lokalita je součástí Národního parku Šumava, a díky své poloze Vám nabízí možnost navštívit nejen přírodní ale i kulturní památky.

Jedná se o nejvyhlášenější poutní místo Šumavy, přímo naproti penzionu se nachází kaplička se zázračnou léčivou vodou a také kostel sv. Vintíře, v kterém je jediný skleněný oltář na světě. Jelikož leží ve výšce 900 m n. m. nabízí nejúchvatnější výhled do okolí. Přímo v obci navštivte muzeum rabína Šimona Adlera. Tato oblast je ideálním místem pro pěší turistiku i cyklistické výlety. Cyklisté se rádi vydávají na trasu podél řeky Vydra. K oblíbeným turistickým cílům patří vrchy Březník a Křemelná a také osm šumavských jezer (5 na české a 3 na německé straně), z nich nejznámější Čertovo jezero a Černé jezero. Nejlepší výhled na Šumavu se Vám naskytne z rozhledny na hoře Poledník nad Prášilským jezerem. Z historických památek doporučujeme navštívit hrad Kašperk a zříceninu Rabí. Vodáci rádi zdolávají řeku Otava, vyrazit můžete z Radešova. V létě se osvěžíte na koupalištích (Hartmanice, Petrovice u Sušice, přírodní koupaliště Žabák) nebo u rybníků (Bušek, Valcha, Zdíkovec). Potřeby náročnějších uspokojí aquapark Sušice. Za lyžovačkou nemusíte chodit daleko, lyžařské středisko Hartmanice je vzdáleno jen 2 km a je vhodné i pro rodiny s dětmi. Z dalších ski areálů doporučujeme Špičák (18 km) nebo Velký Javor (23 km).

Během celého roku Vám nabízíme ubytování v romantickém penzionu s celkovou kapacitou pro 15 osob. Ubytovat se můžete v těchto pokojích:
- 2-lůžkovém pokoji se dvěma samostatnými lůžky, v přízemí,
- 2-lůžkovém pokoji se dvěma samostatnými lůžky, v patře,
- 3-lůžkovém pokoji s manželskou postelí a samostatným lůžkem,
- 3-lůžkovém pokoji se třemi samostatnými lůžky,
- 5-lůžkovém apartmánu se dvěma ložnicemi (manželská postel / tři samostatná lůžka).

Pokoje jsou zařízeny nábytkem s dobovým nádechem v zámeckém stylu. V každém pokoji najdete příslušný počet lůžek, úložné prostory, stůl se židlí a v některých pokojích i křesla nebo pohovku. Součástí každého pokoje je vlastní koupelna se sprchovým koutem a toaletou, v apartmánu s vanou. Do kterékoliv pokoje Vám na požádání připravíme dětskou postýlku. V celém objektu je zajištěn bezplatný WiFi přístup na internet.

Všichni hosté pobývající v našem penzionu mohou využívat společné prostory, společenskou místnost s kuchyňským koutem. Pohodlně se zde usadíte na sedací soupravě, podíváte se na televizi, nachází se zde samozřejmě i jídelní stůl. Kuchyňský kout je kompletně vybaven, k přípravě vlastních jídel využijete plynový sporák s elektrickou troubou, mikrovlnnou troubu, topinkovač a toastovač, rychlovarnou konvici i kávovar, k dispozici jsou Vám dvě lednice.

U penzionu si posedíte v altánku, kde můžete využít i gril. Děti se zabaví na hřišti při sousedním penzionu. Kola si bezpečně odložíte v prostorné chodbě. Parkování pro 6 aut je zajištěno přímo u penzionu. Těšíme se na Vaši návštěvu v Penzionu Dobrá Voda!