Loading

Ubytování v Petrovicích u Sušice

(2 objekty + 28 objektů v okolí 25 km)

Chalupa u Michálků

Petrovice u Sušice, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Chalupa s bazénem v klidném prostředí

Šumavská chalupa na kraji národního parku

Petrovice u Sušice - Strunkov, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Stylová chalupa na kraji národního praku

Apartmány PrimaByt

Sušice (okres Klatovy) (Petrovice u Sušice 5,9 km vzdušně), v obci / ve městě, v ce...
Príjemné apartmány na Šumavě-super cena

Penzion Dobrá Voda

Hartmanice (okres Klatovy) (Petrovice u Sušice 7,0 km vzdušn...
Romantický penzion v zámeckém stylu

Apartmán u Řežábků

Kolinec (Petrovice u Sušice 7,8 km vzdušně), na okraji obce...
Apartmán s bazénem na předhůří Šumavy

Apartmány Trnov

Kašperské Hory (Petrovice u Sušice 8,8 km vzdušně), mimo obc...
Originální dovolená na Šumavě.

Chalupa Opolenec

Kašperské Hory - Opolenec (Petrovice u Sušice 8,8 km vzdušně...
Moderní apartmán, výhodná cena, klid

Chalupa Pod lesem, Trnov u Kašperských Hor

Kašperské Hory (Petrovice u Sušice 8,9 km vzdušně), mimo obc...
Designově nádherná chalupa-skvělá poloha

Usedlost Humpolec na Šumavě

Sušice (okres Klatovy) (Petrovice u Sušice 9,3 km vzdušně),...
Usedlost v klidném prostředí

Černá Růže - restaurace a penzion

Rejštejn (Petrovice u Sušice 10,2 km vzdušně), v obci / ve m...
Nové moderní pokoje, venkovní bazén
1 - 30 / 30

Petrovice u Sušice

Petrovice u Sušice 1

Petrovice u Sušice – poznejte krásy sušické přírody

Petrovice u Sušice jsou poměrně malá vesnice, ale přesto vám mají co nabídnout. Přímo v obci se nachází několik zajímavých historických památek a v širším okolí pak různé hrady a zámky, jež jsou ideálním cílem výletů. Cestou poznáte i krásnou přírodu a krajinu, kterou můžete obdivovat díky řadě vyhlídek a rozhleden.

Petrovice u Sušice jsou vesnicí v Plzeňském kraji v okrese Klatovy. Jak již napovídá název obce, leží nedaleko města Sušice.

První osidlování Petrovicka probíhalo asi v 11. až 12. století. Nejstarší část obce je datována do 12. Až 13. století, ale první písemná zmínka pochází až z roku 1319. Již v té době zde stála nejstarší památka obce kostel svatého Petra a Pavla s románskou věží zakončenou cimbuřím a hradební zdí, která byla součástí dřívějšího petrovického hradu.

Další zajímavou historickou památkou, kterou najdete přímo v obci, je fara, která se nachází na návsi. Ti z vás, kteří se zajímají o dějiny a architekturu, jistě také osloví místní vodní mlýn nebo sýpka u čp. 21. Za zmínku určitě stojí ještě kaplička zasvěcená sv. Janu Nepomuckému na dolní návsi. Ta byla postavena v 18. století. Dříve se vedle ní nacházely i čtyři památné lípy, ale ty byly v letech 1959 až 1960 poraženy.

V okolí vesnice se nachází mnoho zajímavých historických památek. Mezi nejznámější v této oblasti patří, zřícenina hradu a zámek Klenová, zámek Horažďovice, rozlehlý a dobře zachovalý hrad Velhartice a hrad Kašperk s nezaměnitelnou dvouvěžovou siluetou, který je jedním z nejvýše položených hradů v České republice.

Petrovice u Sušice 2

Krom pro lokalitu typických kamenných hradů můžete v okolí navštívit ještě dřevěnou kapli sv. Britty v Datelově nebo dřevěnou kapli v Městišti. Nejen pro rodinné výlety je ideálním typem archeopark Prášily, kde najdete rekonstrukci skutečných nálezů z dob osídlení Keltů.

Prozkoumejte okolí Petrovic na kole i pěšky

Petrovice u Sušice v hledáčku turistů nabízejí především krásnou přírodu. Díky dobře značenému systému cest je to ideální místo pro pěší i cyklistické výlety. Místní krajinu můžete obdivovat díky celé řadě přírodních vyhlídek, ale také díky rozhlednám jako je například rozhledna Na Sedle a ani ne 5 km od obce vzdálená rozhledna Svatobor.

Sušicko je vyhlášené trasami a naučnými stezkami kolem soutoku řek Vydry a Křemelné, kde vzniká řeka Otava a kde se nachází vodní elektrárna Vydra a vodní elektrárna Čeňkova pila.

Dalším zajímavým místem v této lokalitě je vchynicko–tetovský plavební kanál o délce 14,4 km, jakožto významná technická památka z let 1799 – 1800 a dílo schwarzenberského inženýra Josefa Rosenauera. Také můžete absolvovat výlet na Mouřenec (617 m n. m.), na jehož vrcholu stojí jeden z nejstarších kostelů v této oblasti.

Petrovice u Sušice 3

Velké možnosti ubytování v malé vesnici

Ač jsou Petrovice u Sušice opravdu malou vesnicí, jsou turisticky velmi oblíbené, a proto v nich také najdete hned několik možností ubytování. V nabídce jsou různé hotely a penziony, ale také například biofarma.

Mnoho ubytování je spojeno s restaurací a nabízí i stravu. Samozřejmostí je vybavení jako elektrické přípojky, sprchy a WC. Mimo vesnici pak seženete hotely v okolních větších městech.

Petrovice u Sušice jsou zajímavou vesnicí v turisticky atraktivní lokalitě s krásnou přírodou, která nabízí celoročně možnosti výletů do okolní krajiny. V létě se můžete vydat na projížďku na kole nebo navštívit hrady, v zimě se dá zase na okolních kopcích lyžovat. Na své si zde přijdou milovníci historie sportu i rodiny s malými dětmi. Přímo v malé vesničce navíc seženete dostatek ubytovacích kapacit.