Loading

Ubytování v Nezdicích na Šumavě

(2 objekty + 33 objektů v okolí 25 km)

Apartmán Beata

Nezdice na Šumavě, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Příjemné ubytování v krásném prostředí

Penzion Pod Ždánovem

Nezdice na Šumavě, v obci / ve městě
Rodinný penzion v čisté přírodě Šumavy

Penzion U Lebedů

Kašperské Hory (Nezdice na Šumavě 3,4 km vzdušně), na samotě...
Penzion v srdci šumavské přírody

Pension Hájenka Nebe

Kašperské Hory (Nezdice na Šumavě 4,1 km vzdušně), na samotě...
Výhled na vrcholky šumavských kopců!

Usedlost Humpolec na Šumavě

Sušice (okres Klatovy) (Nezdice na Šumavě 4,3 km vzdušně), v...
Usedlost v klidném prostředí

Chalupa Pod lesem, Trnov u Kašperských Hor

Kašperské Hory (Nezdice na Šumavě 4,9 km vzdušně), mimo obce...
Designově nádherná chalupa-skvělá poloha

Apartmány Trnov

Kašperské Hory (Nezdice na Šumavě 5,0 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na o...
Originální dovolená na Šumavě.

Apartmány Fialka

Kašperské Hory (Nezdice na Šumavě 5,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lyžařs...
Apartmá 4-8 lůžek 1-3 ložnice 47/62/77m2

Chalupa Opolenec

Kašperské Hory - Opolenec (Nezdice na Šumavě 6,7 km vzdušně), mimo obce / města, na...
Moderní apartmán, výhodná cena, klid

Hotel Rohanov

Vacov (Nezdice na Šumavě 6,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Sportovně ubytovací komplex na Šumavě
1 - 35 / 35

Nezdice na Šumavě

Nezdice na Šumavě 1

Šumavská pohádka

Potřebujete vypnout a konečně si užít svou dovolenou naplno? Pak věřte, že neexistuje lepší místo, kde zapomenout na ruch běžného dne, než tichá a odlehlá Šumava. Pokud si nejste jistí, kterou oblast byste měli v této lokalitě zvolit, neuděláte zle, když vsadíte na obec Nezdice na Šumavě.

Ta leží v Plzeňském kraji v okrese Klatovy. Nejlepší na ní je, že téměř všude, kam Vaše oko dohlédne, se rozprostírá hluboký a neprostupný les.

Kdyby Vás náhodou tato poklidná idylka omrzela, stále ještě lze objevovat krásy okolních obcí a měst. Během chvíle se ocitnete v Sušici, Vacově či Vimperku. Určitě se Vám bude líbit i v Kašperských Horách.

První zmínka o Nezdicích pochází z konce 14. století. Kroniky však naznačují, že k osídlení došlo o nějaký ten pátek dříve. Místní se sice zabývali zemědělstvím, moc se mu tady však nevedlo. V tomto ohledu obec následovala trend jiných horských a podhorských sídlišť. Můžeme se domnívat, že hlavním způsobem obživy byly lesní práce. V okolních osadách se vyráběly cihly a zpracovával mramor.

Se jménem obce je spojené i jméno spisovatele Karla Klostermanna. Ten se velmi zajímal o tématiku Šumavy a do Nezdic zasadil děj mnoha svých příběhů. Mezi díla, která se odehrávají právě zde patří třeba “Světák z Podlesí” nebo “V ráji šumavském”. Dnes se Nezdice i okolní osady zaměřují na rozvoj cestovního ruchu. Také se zde dochovala výroba tradičních skleněných korálků.

Nezdice na Šumavě 2

Nezdice na Šumavě a kultura

I přes skromné poměry tohoto kraje Vám Nezdice i okolní osady nabídnou mnoho zajímavých míst, která rozhodně stojí za Vaši návštěvu. Přímo v Nezdicích uvidíte kapličku z konce 19. století. Místní se dušují, že jsou tu i dvě kouzelné studánky. Také tu neminete několik usedlostí, které jsou výbornou ukázkou místní lidové architektury. Po domluvě je možno nahlédnout i do výroby šumavských perlí. V obci je i malé muzeum, které se zabývá tématikou řemesel.

Když zavítáte do Pohorska, určitě si udělejte zastávku u kapličky sv. Prokopa. Vám i dětem se bude zaručeně líbit i budova bývalé lamberské lesovny. Ta napodobuje vzhled jednoho z našich nejoblíbenějších českých zámků. Když náhodou dojdete k osamělé kapličce, pak jste se nejspíš dostali do zaniklé osady Ždánov. Ta je jedním z posledních svědků zdejšího osídlení z dob před odsunem Němců.

Kdo cestuje s dětmi, toho určitě zaujme velké množství hradů a zámků v přilehlém okolí. Za jeden z těch bližších lze považovat hrad Kašperk, ke kterému dojedete během několika málo minut.

Blízko je i hrad a zámek Klenová, vodní hrad Švihov či hrad a zámek Velhartice. Určitě se vyplatí vidět i zámek Chudenice a zámek Zelená Hora. S tím je spojen nález zelenohorského rukopisu, jehož pravost je do dnešních dní značně nejasná.

V případě, že byste rádi obdivovali zdejší krajinu z výšky, doporučujeme Vám vylézt na Klostermannovu rozhlednu. Hezký výhled budete mít i z rozhledny Na Sedle.

Vzhledem k přírodním podmínkám okolo Nezdic se tu nesetkáte s žádnou velkou nabídkou sportovišť. Za zmínku snad stojí jen dětské hřiště, jehož součástí je i stůl na ping-pong. Kvalitní koupání si užijete v Aquaparku Horažďovice. V blízkosti Nezdic lze využít možnost projížďky na koni.

Nezdice na Šumavě 3

S provozováním zimních sportů je to ale mnohem veselejší. Stačí, abyste si zajeli do sousedních Kašperských Hor. Ty provozují stejnojmenný lyžařský areál. Jestli by Vám to nestačilo, ještě lze vyzkoušet lyžování ve Ski areálu Javorník.

Ubytování v Nezdicích na Šumavě

V Nezdicích objevíte cenově dostupné ubytování v penzionech i v soukromí. Trochu bokem od centra obce je možné ubytovat se v dobře vybaveném hotelu. Na své si přijdou i příznivci ubytování v chatě. Ubytovací kapacity má i osada Ostružno. Ubytování v chalupách a apartmánech je k dispozici v dalších městech a obcích v okolí.

Pokud do Nezdic na Šumavě opravdu přijedete, uvidíte, že na Vás dýchne klid a pokoj okolní přírody. Navíc, vzhledem k množství památek a aktivit sami zjistíte, že ani týden Vám na zdejší pobyt stačit rozhodně nebude. Uvidíte, že jste si vybrali správně.