Loading

Ubytování v Buku (okres Prachatice)

(1 objekt + 28 objektů v okolí 25 km)

Ubytování u Mrázů

Buk (okres Prachatice), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Útulný apartmán u Boubínského pralesa

Levné ubytování Drabešovi

Svatá Maří (Buk (okres Prachatice) 3,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u koupa...
Útulné, v klidném prostředí u bazénu

Dům U Jelena

Vimperk (Buk (okres Prachatice) 5,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Příjemné ubytování v centru města

Penzion u Blanice

Husinec (okres Prachatice) (Buk (okres Prachatice) 10,5 km vzdušně), v obci / ve mě...
Penzion s pizzérií na klidném místě

Ubytování Ranč Malenice

Malenice (Buk (okres Prachatice) 10,9 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Chata s vířivkou u lesa a ohrad s koňmi

Chalupa Újezdec u Prachatic

Újezdec (okres Prachatice) (Buk (okres Prachatice) 11,7 km v...
Agroturistika. S jezírkem a zahradou!

Chalupa Annenské stráně

Horní Vltavice (Buk (okres Prachatice) 12,2 km vzdušně), na...
Klid,příroda,turistika,cyklistika,relax

Apartmány U šakala

Zdíkov (Buk (okres Prachatice) 12,4 km vzdušně), na samotě,...
Ideální aktivní dovolená u naší mini ZOO

Privat Krásovi

Zdíkov (Buk (okres Prachatice) 12,6 km vzdušně), v obci / ve městě, na horách
Krásy Šumavy s komfortním ubytováním

Chalupa Šuměnka

Lenora (Buk (okres Prachatice) 13,0 km vzdušně), na okraji o...
až 46 osob! Se saunou, vířivkou, krbem
1 - 29 / 29

Buk (okres Prachatice)

Buk (okres Prachatice) 1

Dovolená u tajemného Boubína

Máte pocit, že jste vše zajímavé u nás už viděli? Chyba lávky. Stačí, když si zajedete do Jihočeského kraje. Ten má totiž tendenci své návštěvníky neustále překvapovat rozmanitostí své přírody. Jedním ze zajímavých míst je i obec Buk, kterou najdete v okrese Prachatice. Hned za ní se rozkládá rozlehlá Šumava.

A co víc, co by kamenem dohodil je Vám k dispozici syrová divočina Boubínského pralesa. Jedná se tedy o zcela ideální místo pro všechny vášnivé dobrodruhy. Nemusíte se ale bát. I když je oblast okolo Šumavy spíše řídce osídlená, nejedná se o žádnou samotu.

V dobré dojezdové vzdálenosti od Buku jsou hned dvě větší města. Jedním z nich je Vimperk. Tím druhým jsou samotné okresní Prachatice. Také se můžete vydat po stopách Mistra Jana Husa do nedalekého Husince. První zmínka o obci pochází ze 13. století. Už na samém počátku byl Buk budován tak, aby místním poskytoval ochranu proti tlupám vlků, které se potulovaly po širokém okolí. Aby byly všechny živé duše v bezpečí, každou noc se vesnice zavírala na dvoje masivní vrata.

Hlavní obživou místních byla robota na jiných panstvích. Posléze však přešli na lesní práce a drobné zemědělství. Historickou zajímavostí je i to, že byl Buk v období 2. světové války zabrán Němci. A to i přesto, že se nejednalo o zábor podle práva. Tato situace se však rychle vyřešila a obec zůstala na českém území. V dnešních dnech Buk těží ze své pozice na úpatí Šumavy.

Buk (okres Prachatice) 2

Za památkami do Buku

Při návštěvě Buku se vydejte k některé z menších památek v obci. Ty jsou především církevního charakteru. Je mezi nimi kaple Panny Marie Sedmibolestné, kaple ve Včelné a kaple ve Vyšovatce.

Další památky v Buku jsou čistě přírodní. Pokud máte dobrou fyzičku, vylezte na horu Boubín. Krom krásného výhledu je tu i rozhledna. Dalším atraktivním místem pro výlet je Boubínský prales a přírodní památka Poušť. Ta je známá hlavně pro vysoké množství mravenišť.

Vydáte-li se do sousedního Vimperka, určitě si udělejte čas na prohlídku zámku Vimperk. Až do roku 2020 zde probíhá rekonstrukce, která do značné míry omezuje provoz. Návštěvníci si ale mohou projít okruh Dolního zámku. Horní zámek a Muzeum Vimperska by mělo být návštěvníkům k dispozici až budou ukončeny veškeré plánované stavební práce. Ve volném čase zamiřte ke hradu Haselburg.

Památky Vám ale nabídnou i Prachatice. Za návštěvu rozhodně stojí městské opevnění z průběhu 16. století. V případě zájmu jím vede naučná stezka, která Vás seznámí se všemi zajímavostmi a podrobnostmi stavby. Jestli cestujete ve dvou, běžte do Galerie Neumannka. Ta se zaměřuje především na design. Okolo Buku je ale i zřícenina hradu Střela, zámek Horažďovice nebo hrad Kašperk. Ten je velmi oblíbeným turistickým cílem. A není se moc čemu divit. Krom zajímavých interiérů je možné obdivovat i nádherný výhled do okolní přírody.

Buk (okres Prachatice) 3

Když se budete chtít vykoupat, udělejte si zastávku u Křišťanovického rybníka. Vykoupat se ale jde i ve vodní nádrži Lipno. Za horšího počasí, případně během zimních měsíců si udělejte výlet do Aquaparku Horažďovice. Velmi kvalitní vodní radovánky s celou rodinou zažijete i v Aquaworldu Lipno.

Během zimní sezóny jistě oceníte možnost kvalitního lyžování. Vhodné zázemí je ve Ski areálu Horní Vltavice. Dalším sportovištěm je Ski areál Lipno. Sjezdovku provozuje i nedaleká Kubova Huť.

Cenově výhodné ubytování v Buku

I když je Buk velmi vyhledávanou destinací, mnoho ubytovacích kapacit v něm není. Skromnější cestovatelé se proto spokojí s možností ubytování v soukromí. Případně lze využít i některou z rekreačních chat a cenově dostupných chalup. V okolních městech se Vám pak otevře nabídka ubytování v hotelu. Dostupné je i ubytování v penzionu či komfortně vybaveném apartmánu.

Buk je unikátním místem, které má atmosféru, kterou jinde nezažijete. Přijeďte i Vy objevovat krásy Šumavy. Díky místním atrakcím a přírodním zajímavostem budete mít dlouho na co vzpomínat.

Názory a doporučení

Jarmila Mrázová (ubytovatel) 8.4.2020
Klidná malá vesnička,která nabízí pohodu a odpočinek od velkoměst.Možnost pro malé děti si hrát na uzavřeném dvorku,kde najdou houpačky ,kluziště ,pískoviště.....