Loading

Ubytování ve Vimperku

(0 objektů + 20 objektů v okolí 25 km)

Apartmány U šakala

Zdíkov (Vimperk 7,0 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okra...
Ideální aktivní dovolená u naší mini ZOO

Apartmán U Marušky

Stachy (Vimperk 8,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Stylově a komfortně zařízený apartmán

Apartmány Stachy

Zdíkov (Vimperk 9,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u l...
Moderní apartmány v klidné lokalitě.

Penzion U dvou sluncí

Stachy (Vimperk 9,5 km vzdušně), na okraji obce / města, na horách
Krásné apartmány v centrální Šumavě

Chalupa Vacov

Vacov (Vimperk 9,9 km vzdušně), na okraji obce / města
Komfortní ubytování na Šumavě!

Hotel Churáňov

Stachy (Vimperk 11,0 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Horský hotel v srdci Šumavy, blízko vlek

Chalupa Annenské stráně

Horní Vltavice (Vimperk 11,1 km vzdušně), na samotě, u lesa...
Chalupa na samote - pre skupiny i páry

Ubytování Ranč Malenice

Malenice (Vimperk 11,6 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Chata s vířivkou u lesa a ohrad s koňmi

Chata na Losenici

Nicov (Vimperk 13,6 km vzdušně), na samotě, v lese
Snídaně a tří chodová večeře v ceně.

Chalupa Šuměnka

Lenora (Vimperk 14,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
až 46 osob! Se saunou, vířivkou, krbem
1 - 20 / 20

Vimperk

Vimperk 1

Navštivte Vimperk – město pod Boubínem

Výborným tipem pro strávení Vaší dovolené může být město Vimperk, nacházející se v okrese Prachatice, v Jihočeském kraji. Protéká jím řeka Volyňka, v blízkosti města začíná území Národního parku Šumava a Chráněné krajinné oblasti Šumava.

Romantická poloha nad řekou Volyňkou, malebná silueta starobylého zámku na kopci, hradbami, s vysokou věží kostela Navštívení Panny Marie a shlukem starých domů, z toho dvou roubených, Vimperku dává punc starobylého města.

zámku Vimperk, který vznikl na místě hradu z 2. poloviny 13. století, jsou dnes umístěny Šumavská galerie a Městské muzeum. V muzeu si můžete prohlédnout expozice o přírodě a dějinách Šumavy, o sklářství a tiskařství, které zde měly svou tradici.

Zvláštní starobylý nádech a zřejmou snahu o obranu dodává Vimperku mimořádně zachovalé městské opevnění z konce 15. století po celém obvodu středověkého města. Napočítáte zde 6 bašt a jednu věžovitou, tzv. Černou bránu pod hradem. Na sever od vimperského zámku stojí na malé vyvýšenině samostatné opevnění, vlastně jakýsi hrádek či bašta. Říká se mu Haselburg a pochází z r. 1479. Dnes je to prakticky jediná dochovaná dělostřelecká bašta v Čechách, která je přesně datovaná, středověká stavba obklopená malebnou skupinkou domků. Je ale v soukromém vlastnictví, takže veřejnosti nepřístupná, stojí ale za pohled i zvenku.

Druhou výraznou dominantou Vimperku po zámku je štíhlá hranolová věž městské zvonice, pocházející z doby okolo roku 1500. Jestli se vydáte na cestu okolo poledne, bude Vám ještě v uších znít hlas zvonů Maria Hilf a Inocenc.

Ve východní okrajové části Vimperku najdete bývalý farní kostel sv. Bartoloměje z konce 13. stol. Obdivovat zde můžete středověké freskové malby. Další zajímavá církevní památka se nachází v dolní části náměstí – je to kostel Navštívení sv. Panny Marie. V horní části nového hřbitova zas zaujme hřbitovní kostel Nejsvětějšího srdce Páně.

Střed svažitého vimperského náměstí zdobí dvě kašny ozdobené sochami svatých. Většina původních starobylých budov na náměstí lehla popelem po ničivém požáru r. 1904. Zachovaly se ale některé domy gotického charakteru, některé byly později upravované. Zajímá-li Vás původní architektura, můžete obdivovat kousek pod náměstím bizarní domy s dřevěným roubením vestavěny do příkrého svahu. Vzniky pravděpodobně v 17. století a jsou typickou ukázkou šumavské architektury.

Vimperk 2

Přírodní krásy v okolí

Pro ty, kteří si o historii a kulturních památkách raději přečtou, možná bude zajímavější návštěva vimperského arboreta, kde můžete obdivovat mnoho domácích i exotických druhů dřevin.

V blízkém i širším okolí Vimperka najdete množství značených turistických tras a cyklostezek, stejně tak v nedalekém Národním parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava. Na území CHKO leží mnoho významných přírodních lokalit, které si zaslouží Vaši pozornost a návštěvu. Na Vimpersku a v jeho okolí jsou to např. Národní přírodní rezervace Boubínský prales, Bílá strž s třináctimetrovým vodopádem nebo Černé a Čertovo jezero, přírodní rezervace Amálino údolí, Čertova stráň, Datelovská strž, Losenice, Nebe, Milešický prales nebo Zhůřská pláň.

Když už tu budete, nenechte si ujít ani přírodní památky Blanice, která je největší evropskou populací perlorodky říční anebo Královský hvozd s pralesovitými zbytky smíšených horských lesů.

Ekoagrofarma Hajná Hora uspokojí Vaše potřeby, patříte-li k milovníkům koní a jezdectví. Ať už jde o prohlídku farmy se všemi jejími aktivitami anebo chcete-li absolvovat vyjížďku na koních.

Pro pasivní i aktivní rekreaci a odpočinek, můžete využít možnosti, které Vám nabízí Areál Vodník, vzdálený asi 1 km od města. Najdete tu in-line a cyklodráhu, dětské hřiště, koupaliště a autokemp. Ještě blíž to budete  mít na městské koupaliště. Jestliže jste spíš vyznavačem aktivního odpočinku a sportovního založení, určitě oceníte vodácké možnosti na Vltavě.

Okolí Vimperka a jeho členitý povrch umožňují i v zimě bohaté sportovní vyžití a teda příjemně strávenou zimní dovolenou. V samotném okolí Vimperka najdete plno upravených běžeckých tratí, v blízkém Areálu Vodník dokonce osvětlenou běžeckou dráhu. Dáváte-li přednost sjezdovému lyžování, zajeďte si do lyžařského střediska Zadov - Churáňov.

Ubytování ve Vimperku není žádný problém

V městě Vimperk nebudete mít určitě problém najít vhodné ubytování. Záleží jen na Vás, jestli si vyberete některý z hotelů, penzionů nebo apartmánů v soukromí. Romantické ubytování poskytne a přivítá Vás chalupa soukromého ubytovatele.

Vimperk 3

V bezprostřední blízkosti, prakticky hned za hranicemi města se nachází Sportovní a rekreační areál Vodník. Zde se můžete levně a pohodlně ubytovat v dřevěných chatkách. Najdete tu několik sportovišť a problém nebudete mít ani se stravováním, v areálu Vám jednoduché a chutné jídlo uvaří v restauraci.

Rovněž pohodlné a přitom levné ubytování Vám nabídnou především v období letních prázdnin ubytovny v domovech mládeže, je jich tu též vícero. Vydejte se teda do Vimperku, malebného městečka v předhůří Šumavy.

Budete se tu cítit jako v ráji, nejen díky nádherné přírodě a kulturním pamětihodnostem. Setkáte se zde s přívětivostí a vstřícností místních. No a ani v zimě nepřijdete zkrátka, vždyť na Šumavě máte mnoho příležitostí k aktivnímu i pasivnímu odpočinku a rekreaci.