Loading

Ubytování v Českém lese

(15 objektů)

Hotel GAME

Klenčí pod Čerchovem, na okraji obce / města
Komfortní hotel v Českém lese

Penzion St. Leonhard

Nýrsko, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Penzion pro klidnou dovolenou na Šumavě

Penzion Muflon

Bělá nad Radbuzou, na okraji obce / města, u lesa / na okraj...
Komfortní penzion v Českém lese

Kemp Karolina

Brod nad Tichou, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Moderní kemp v tichém prostředí

Chata na Doubravce

Bělá nad Radbuzou, na okraji obce / města, u jezera
Chata na Doubravce s vlastním rybníkem

Mlýn Osvračín

Osvračín, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Skvělé ubytování v příjemném prostředí

Pension Jana

Velká Hleďsebe, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Apartmány na okraji Mariánských Lázní

Penzion Parkur

Horšovský Týn - Velké Předměstí, v obci / ve městě, v centru města
u centru města, možnost jízdy na koni

Penzion Tenis

Mariánské Lázně, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Sportovní areál blízko lázeňské kolonády

Ubytování Škola Ráj

Tři Sekery, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Ubytování se stravou z Kozí farmy!
1 - 15 / 15

Český les

Český les 1

Často zapomínaný Český les skrývá nedotčenou přírodu

Český les je pohoří, které se nachází na západě Čech v Plzeňském kraji, v okrese Tachov. Středem pohoří prochází dálnice D5 a z Plzně jste tam za 45 minut a díky tomu je tam perfektní dostupnost. Pokud si chcete vychutnat malebnou přírodu, hluboké lesy a ne příliš mnoho turistů, je toto pohoří lemující česko-německou hranici ideálním místem na Vaši dovolenou.

Český les je tvořen hlubokými lesy a první dochované archeologické nálezy pochází z doby mladšího paleolitu. Právě pro hluboké lesy byla oblast osídlována až kolem 12. století, a to díky nedalekému benediktinskému klášteru Kladruby a klášteru Teplá. Toto příhraniční území bylo za druhé světové války součástí Sudet. Smutná historie obyvatel, kteří byli ze svých obydlí odsunuti a dříve částečně nepřístupné území má zde dodnes své pozůstatky. Díky tomu zde však najdete řadu mechem zarostlých a zaniklých vesnic i částí s neporušenou přírodou. Je to místo, které určitě stojí za nějaký ten cyklovýlet nebo pěší túru. 

Český les 2

Český les je geomorfologický útvar pokračující severozápadně od Šumavy a od roku 2005 je také chráněnou krajinnou oblastí. A právě v CHKO Český les najdete téměř 30 přírodních rezervací. Nejvyšším bodem je hora Čerchov tyčící se do výšky 1042 m n. m.. Ta se nachází na jihu Českého lesa, 15 kilometrů jihozápadně od Domažlic a patří do národní přírodní rezervace Čerchovské hvozdy. Skrz celým územím vedou dobře značené turistické trasy, naučné stezky i cyklostezky. Užít si tak lze aktivní dovolenou na kolech nebo in-linech nebo vyšlápnout si na některou z rozhleden.

Pokud máte rádi přírodu a zvířata, můžete zavítat do veřejně přístupné obory Srdíčko. Obora se rozprostírá na území Železné, místní části Bělé nad Radbuzou u hraničního přechodu s Německem. Do obory se dostanete přes bývalý zámecký park Smíření.

Aktivní pobyt v Českém lese

Český les je vhodný pro všechny, kteří milují čistou přírodu, ale za návštěvu stojí i blízké města jako je třeba Tachov, Domažlice, Mariánské Lázně nebo trošku vzdálenější Kladruby či Plzeň. V Tachově můžete zavítat například do zámku nebo bývalého kláštera, ve kterém je dnes muzeum Českého lesa.

Milovníci lyžování a zimních sportů mohou zavítat do Ski areálu Sádek u Klenčí pod Čerchovem nebo do Ski areálu Mariánky.

Do nedalekých Mariánských Lázní zavítejte, pokud preferujete spíš luxusní dovolenou nebo relaxační pobyty a využijte některou z nabízených wellness procedur.

Český les 3

Po stopách zaniklých obcí

Na území Českého lesa bylo dříve postaveno několik hradů a zámků. Dnes se ale vlivem historických událostí staly z hradů zříceniny a zámky jsou většinou v soukromém vlastnictví a nejsou veřejnosti přístupné. Na území najdete také několik zaniklých obcí. Proto se dá vyrazit do Českého lesa na tajemnou procházku a objevovat tak pozůstatky domů, kostelů i škol.

Český les je ráj penzionů a chat

Přestože Český les nepatří k nejvyhledávanějším turistickým oblastem, po celém území i v blízkém okolí najdete relativně dostatek možností ubytování. K dispozici jsou například chaty a chalupy, najít si můžete penzion, apartmán, hotel nebo ubytování v soukromí. Zajímavou letní alternativou může být například ubytování v kempu ve stanech nebo karavanech.

Český les je poměrně dlouhé pohoří lemující hranice s naším západním sousedem. Jeho plocha zasahuje i do Německa, a proto nabízí zajímavé srovnání přírody na českém i německém území. Je to místo, kde si užijete klidu i na vrcholu turistické sezóny.

Názory a doporučení

Lenka Volfová (ubytovatel) 5.3.2020
Region se vyznačuje typickou šumavskou přírodou, lesy, louky, kopečky až kopce. Sousedíme s Českým lesem (Domažlicko), který též nabízí svá kouzla.
Jana Nenička Smejkalová, Martin Kušnír (ubytovatel) 3.3.2020
Chodovská Huť leží 4 kilometry od hranic s Německem, což se dá využít k výletům i nákupům. Jen 11 kilometrů je to do Mariánských Lázní na kolonádu za léčivými prameny, spoustou kaváren a restaurací , ale i za golfem či koňmi.
Jarmil Svoboda (ubytovatel) 3.3.2020
Zámek Kynžvart, Františkovy Lázně, Karlovy Vary.
Jindřiška (starší pár - návštěvník) 18.1.2020
pěkná místa,hrady,zámky,vše stojí za návštěvu,
Silvestra Chnápková (ubytovatel) 9.1.2020
Historický region s památkami, lesy a rybníky.
Zuzana Frantová (rodina s malými dětmi - návštěvník) 23.8.2019
Naučné stezky, hornické muzeum, lázeňská města, Loket
Jaroslav Miklašík (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 3.8.2019
Chtěli bychom navštívit Churpfalz park.
Vladislav Šelmát (skupina - návštěvník) 15.7.2019
Mrzí mne několik věcí: Baarův pomník a jeho okolí není v dobrém stavu. Hotel Výhledy je ubytovnou pro zahraniční pracovníky, hotel Haltrava to samé, nevím kdo za to může, ale mému milovanému Chodsku dává pěkně na frak. Bohužel asi vím co za tím vězí prachy a hamižní lidé. Je to prostě velká škoda.
Anna Ďurková (starší pár - návštěvník) 23.6.2019
V okolí je spoustu hradů, zámků ,rozhleden a turistických i cyklistických tras . Příroda je v okolí nádherná. Kdo má rád šumavské kopečky musí být spokojen.