Loading

Ubytování v Českém lese

(26 objektů)

Penzion Dobrá Voda

Hartmanice (okres Klatovy), na okraji obce / města, u lesa...
Romantický penzion v zámeckém stylu

Penzion St. Leonhard

Nýrsko, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Penzion pro klidnou dovolenou na Šumavě

Chata Capartice

Klenčí pod Čerchovem, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Pěkná rekreační chata u lesa s kamny

Apatmán u Řežábků

Kolinec, na okraji obce / města
Apartmán s bazénem na předhůří Šumavy

Apartmány PrimaByt

Sušice (okres Klatovy), v obci / ve městě, v centru města
Príjemné apartmány na Šumavě-super cena

Hotel GAME

Klenčí pod Čerchovem, na okraji obce / města
Komfortní hotel v Českém lese

Chata na Doubravce

Bělá nad Radbuzou, na okraji obce / města, u jezera
Chata na Doubravce s vlastním rybníkem

Dvořákův mlýn

Bělá nad Radbuzou, na okraji obce / města, u vody
Stylový bývalý mlýn s krytým bazénem !

Apartmány Brevant

Železná Ruda, v rekreační oblasti, u vleku
Apartmány jen 250 metrů od lanovek!

Hotel Kolibřík

Železná Ruda, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Nadstandardní ubytování blízko lanovek
1 - 26 / 26

Český les

Český les 1

Často zapomínaný Český les skrývá nedotčenou přírodu

Český les je pohoří, které se nachází na západě Čech v Plzeňském kraji, v okrese Tachov. Středem pohoří prochází dálnice D5 a z Plzně jste tam za 45 minut a díky tomu je tam perfektní dostupnost. Pokud si chcete vychutnat malebnou přírodu, hluboké lesy a ne příliš mnoho turistů, je toto pohoří lemující česko-německou hranici ideálním místem na Vaši dovolenou.

Český les je tvořen hlubokými lesy a první dochované archeologické nálezy pochází z doby mladšího paleolitu. Právě pro hluboké lesy byla oblast osídlována až kolem 12. století, a to díky nedalekému benediktinskému klášteru Kladruby a klášteru Teplá. Toto příhraniční území bylo za druhé světové války součástí Sudet. Smutná historie obyvatel, kteří byli ze svých obydlí odsunuti a dříve částečně nepřístupné území má zde dodnes své pozůstatky. Díky tomu zde však najdete řadu mechem zarostlých a zaniklých vesnic i částí s neporušenou přírodou. Je to místo, které určitě stojí za nějaký ten cyklovýlet nebo pěší túru. 

Český les 2

Český les je geomorfologický útvar pokračující severozápadně od Šumavy a od roku 2005 je také chráněnou krajinnou oblastí. A právě v CHKO Český les najdete téměř 30 přírodních rezervací. Nejvyšším bodem je hora Čerchov tyčící se do výšky 1042 m n. m. Ta se nachází na jihu Českého lesa, 15 kilometrů jihozápadně od Domažlic a patří do národní přírodní rezervace Čerchovské hvozdy. Skrz celým územím vedou dobře značené turistické trasy, naučné stezky i cyklostezky. Užít si tak lze aktivní dovolenou na kolech nebo in-linech nebo vyšlápnout si na některou z rozhleden.

Pokud máte rádi přírodu a zvířata, můžete zavítat do veřejně přístupné obory Srdíčko. Obora se rozprostírá na území Železné, místní části Bělé nad Radbuzou u hraničního přechodu s Německem. Do obory se dostanete přes bývalý zámecký park Smíření.

Aktivní pobyt v Českém lese

Český les je vhodný pro všechny, kteří milují čistou přírodu, ale za návštěvu stojí i blízké města jako je třeba Tachov, Domažlice, Mariánské Lázně nebo trošku vzdálenější Kladruby či Plzeň. V Tachově můžete zavítat například do zámku nebo bývalého kláštera, ve kterém je dnes muzeum Českého lesa.

Milovníci lyžování a zimních sportů mohou zavítat do Ski areálu Sádek u Klenčí pod Čerchovem nebo do Ski areálu Mariánky.

Do nedalekých Mariánských Lázní zavítejte, pokud preferujete spíš luxusní dovolenou nebo relaxační pobyty a využijte některou z nabízených wellness procedur.

Český les 3

Po stopách zaniklých obcí

Na území Českého lesa bylo dříve postaveno několik hradů a zámků. Dnes se ale vlivem historických událostí staly z hradů zříceniny a zámky jsou většinou v soukromém vlastnictví a nejsou veřejnosti přístupné. Na území najdete také několik zaniklých obcí. Proto se dá vyrazit do Českého lesa na tajemnou procházku a objevovat tak pozůstatky domů, kostelů i škol.

Český les je ráj penzionů a chat

Přestože Český les nepatří k nejvyhledávanějším turistickým oblastem, po celém území i v blízkém okolí najdete relativně dostatek možností ubytování. K dispozici jsou například chaty a chalupy, najít si můžete penzion, apartmán, hotel nebo ubytování v soukromí. Zajímavou letní alternativou může být například ubytování v kempu ve stanech nebo karavanech.

Český les je poměrně dlouhé pohoří lemující hranice s naším západním sousedem. Jeho plocha zasahuje i do Německa, a proto nabízí zajímavé srovnání přírody na českém i německém území. Je to místo, kde si užijete klidu i na vrcholu turistické sezóny.

Názory a doporučení

Zuzana Frantová (rodina s malými dětmi - návštěvník) 23.8.2019
Naučné stezky, hornické muzeum, lázeňská města, Loket
Zdeněk Sedlák (ubytovatel) 23.8.2019
Sušice leží v těsném sousedství Šumavského Národního parku - je zde nespočet možností pro letní i zimní turistiku. Namátkou jmenujme alespoň nějaké lokality - Annín, Kvilda, Horská Kvilda, Čeňkova Pila, Srní, Prášily, Antýgl, Modrava, Železná Ruda a spousta dalších...
Jaroslav Šístek (starší pár - návštěvník) 20.8.2019
No, co říct k Šumavě...
Silvestra Chnápková (ubytovatel) 18.8.2019
Historický region s památkami, lesy a rybníky.
Jaroslav Miklašík (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 3.8.2019
Chtěli bychom navštívit Churpfalz park.
hana vinterová (starší pár - návštěvník) 3.8.2019
Doporučujeme jízdu Šumavláčkem k Černému jezeru, odtud na další výlety v okolí, Čertovo jezero, Bílá Strž - vodopády, Ostrý a pod. Je zde vidět i část pralesa. Další pěkné výšlapy jsou na Špičák, kde je i rozhledna, Pancíř. tam je taky rozhledna, vede tam i sedačková lanovka. Je v okolí spoustu míst, kde je krásně.
Marie Holá (starší pár - návštěvník) 28.7.2019
Rozhledny a příroda.
Jana Švecová (ubytovatel) 25.7.2019
Vyhlášená restaurace “U Štěpána” je 2 km od Jiřičné, další restaurace jsou v okruhu 1,5 km. Vstupní brána Šumavy, město Sušice, je vzdáleno 7 km. Tři historické hrady najdete ve vzdálenosti do 15 km od Jiřičné. Aquapark v Horažďovicích je 15 km daleko, vnitřní a venkovní bazén v Sušici 7 km a přírodní jezírko ke koupání 9 km. Nádherná příroda, Národní park Šumava se svými programy pro veřejnost, přírodní parky a skvělá dostupnost mnoha atrakcí z vesničky Jiřičná nabízí nekonečné možnosti využití volného času.
Vladislav Šelmát (skupina - návštěvník) 15.7.2019
Mrzí mne několik věcí: Baarův pomník a jeho okolí není v dobrém stavu. Hotel Výhledy je ubytovnou pro zahraniční pracovníky, hotel Haltrava to samé, nevím kdo za to může, ale mému milovanému Chodsku dává pěkně na frak. Bohužel asi vím co za tím vězí prachy a hamižní lidé. Je to prostě velká škoda.
Anna Ďurková (starší pár - návštěvník) 23.6.2019
V okolí je spoustu hradů, zámků ,rozhleden a turistických i cyklistických tras . Příroda je v okolí nádherná. Kdo má rád šumavské kopečky musí být spokojen.
Hana Dostálová (skupina - návštěvník) 6.3.2019
Šumavu máme velice rádi