Loading

Ubytování v Českém lese

(23 objektů)

Penzion St. Leonhard

Nýrsko, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Penzion pro klidnou dovolenou na Šumavě

Chata Na Papírně

Hamry (okres Klatovy), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Chata v srdci Šumavy

Dvořákův mlýn

Bělá nad Radbuzou, na okraji obce / města, u vody
Stylový bývalý mlýn s krytým bazénem !

Apartmán Velhartice

Velhartice, v obci / ve městě
Komfortní apartmán s terasou

Hotel GAME

Klenčí pod Čerchovem, na okraji obce / města
Komfortní hotel v Českém lese

Chalupa Bonifác

Mnichov (okres Domažlice), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Výhodné ubytování se zahradou, u lesa!

Usedlost Humpolec na Šumavě

Sušice (okres Klatovy), v rekreační oblasti
Usedlost v klidném prostředí

Chata na Doubravce

Bělá nad Radbuzou, na okraji obce / města, u jezera
Chata na Doubravce s vlastním rybníkem

Chata Šumava

Železná Ruda, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Chata pro skupiny i páry, na Šumavě

Chata Capartice

Klenčí pod Čerchovem, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Pěkná rekreační chata u lesa s kamny
1 - 23 / 23

Český les

Český les 1

Často zapomínaný Český les skrývá nedotčenou přírodu

Český les je pohoří, které se nachází na západě Čech v Plzeňském kraji, v okrese Tachov. Středem pohoří prochází dálnice D5 a z Plzně jste tam za 45 minut a díky tomu je tam perfektní dostupnost. Pokud si chcete vychutnat malebnou přírodu, hluboké lesy a ne příliš mnoho turistů, je toto pohoří lemující česko-německou hranici ideálním místem na Vaši dovolenou.

Český les je tvořen hlubokými lesy a první dochované archeologické nálezy pochází z doby mladšího paleolitu. Právě pro hluboké lesy byla oblast osídlována až kolem 12. století, a to díky nedalekému benediktinskému klášteru Kladruby a klášteru Teplá. Toto příhraniční území bylo za druhé světové války součástí Sudet. Smutná historie obyvatel, kteří byli ze svých obydlí odsunuti a dříve částečně nepřístupné území má zde dodnes své pozůstatky. Díky tomu zde však najdete řadu mechem zarostlých a zaniklých vesnic i částí s neporušenou přírodou. Je to místo, které určitě stojí za nějaký ten cyklovýlet nebo pěší túru. 

Český les 2

Český les je geomorfologický útvar pokračující severozápadně od Šumavy a od roku 2005 je také chráněnou krajinnou oblastí. A právě v CHKO Český les najdete téměř 30 přírodních rezervací. Nejvyšším bodem je hora Čerchov tyčící se do výšky 1042 m n. m. Ta se nachází na jihu Českého lesa, 15 kilometrů jihozápadně od Domažlic a patří do národní přírodní rezervace Čerchovské hvozdy. Skrz celým územím vedou dobře značené turistické trasy, naučné stezky i cyklostezky. Užít si tak lze aktivní dovolenou na kolech nebo in-linech nebo vyšlápnout si na některou z rozhleden.

Pokud máte rádi přírodu a zvířata, můžete zavítat do veřejně přístupné obory Srdíčko. Obora se rozprostírá na území Železné, místní části Bělé nad Radbuzou u hraničního přechodu s Německem. Do obory se dostanete přes bývalý zámecký park Smíření.

Aktivní pobyt v Českém lese

Český les je vhodný pro všechny, kteří milují čistou přírodu, ale za návštěvu stojí i blízké města jako je třeba Tachov, Domažlice, Mariánské Lázně nebo trošku vzdálenější Kladruby či Plzeň. V Tachově můžete zavítat například do zámku nebo bývalého kláštera, ve kterém je dnes muzeum Českého lesa.

Milovníci lyžování a zimních sportů mohou zavítat do Ski areálu Sádek u Klenčí pod Čerchovem nebo do Ski areálu Mariánky.

Do nedalekých Mariánských Lázní zavítejte, pokud preferujete spíš luxusní dovolenou nebo relaxační pobyty a využijte některou z nabízených wellness procedur.

Český les 3

Po stopách zaniklých obcí

Na území Českého lesa bylo dříve postaveno několik hradů a zámků. Dnes se ale vlivem historických událostí staly z hradů zříceniny a zámky jsou většinou v soukromém vlastnictví a nejsou veřejnosti přístupné. Na území najdete také několik zaniklých obcí. Proto se dá vyrazit do Českého lesa na tajemnou procházku a objevovat tak pozůstatky domů, kostelů i škol.

Český les je ráj penzionů a chat

Přestože Český les nepatří k nejvyhledávanějším turistickým oblastem, po celém území i v blízkém okolí najdete relativně dostatek možností ubytování. K dispozici jsou například chaty a chalupy, najít si můžete penzion, apartmán, hotel nebo ubytování v soukromí. Zajímavou letní alternativou může být například ubytování v kempu ve stanech nebo karavanech.

Český les je poměrně dlouhé pohoří lemující hranice s naším západním sousedem. Jeho plocha zasahuje i do Německa, a proto nabízí zajímavé srovnání přírody na českém i německém území. Je to místo, kde si užijete klidu i na vrcholu turistické sezóny.

Názory a doporučení

Zdeněk Sedlák (ubytovatel) 18.6.2019
Sušice leží v těsném sousedství Šumavského Národního parku - je zde nespočet možností pro letní i zimní turistiku. Namátkou jmenujme alespoň nějaké lokality - Annín, Kvilda, Horská Kvilda, Čeňkova Pila, Srní, Prášily, Antýgl, Modrava, Železná Ruda a spousta dalších...
Jana Švecová (ubytovatel) 13.5.2019
Vyhlášená restaurace “U Štěpána” je 2 km od Jiřičné, další restaurace jsou v okruhu 1,5 km. Vstupní brána Šumavy, město Sušice, je vzdáleno 7 km. Tři historické hrady najdete ve vzdálenosti do 15 km od Jiřičné. Aquapark v Horažďovicích je 15 km daleko, vnitřní a venkovní bazén v Sušici 7 km a přírodní jezírko ke koupání 9 km. Nádherná příroda, Národní park Šumava se svými programy pro veřejnost, přírodní parky a skvělá dostupnost mnoha atrakcí z vesničky Jiřičná nabízí nekonečné možnosti využití volného času.
Ivan Vičar (ubytovatel) 5.5.2019
Region zahrnuje bývalé Sudety a Chodsko. Spousta zajímavých výletů do Čech i do Německa.
Hana Dostálová (skupina - návštěvník) 6.3.2019
Šumavu máme velice rádi