Loading

Ubytování v Bělé nad Radbuzou

(3 objekty + 2 objekty v okolí 25 km)

Dvořákův mlýn

Bělá nad Radbuzou, na okraji obce / města, u vody
Stylový bývalý mlýn s krytým bazénem !

Chata na Doubravce

Bělá nad Radbuzou, na okraji obce / města, u jezera
Chata na Doubravce s vlastním rybníkem

Penzion Muflon

Bělá nad Radbuzou, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Komfortní penzion v Českém lese

Chalupa Bonifác

Mnichov (okres Domažlice) (Bělá nad Radbuzou 12,1 km vzdušně), na okraji obce / měs...
Výhodné ubytování se zahradou, u lesa!

Hotel GAME

Klenčí pod Čerchovem (Bělá nad Radbuzou 18,0 km vzdušně), na...
Komfortní hotel v Českém lese
1 - 5 / 5

Bělá nad Radbuzou

Bělá nad Radbuzou 1Bělá nad Radbuzou - na prázdniny do Českého lesa

Bělá nad Radbuzou je město v okresu Domažlice v Plzeňském kraji. Návštěvu tohoto koutu republiky bychom doporučili všem, kteří si z města rádi zaběhnou do přírody. Za hranicemi Bělé se totiž rozkládá Chráněná krajinná oblast Český les. Jak už název města napovídá, protéká jím řeka Radbuza. Ta návštěvníky svádí k romantickým procházkám. Pokud si budete chtít udělat výlet i do jiných měst v okolí, během několika minut se dostanete do Domažlic či nedaleké Plzně.

Kdy byla Bělá nad Radbuzou založena nelze přesně určit. Zato však víme, že o městě se zmínil již Kosmas ve své kronice. Tato zmínka pochází ze 12. století. Bělá byla v té době velmi důležitá. Stála poblíž obchodních stezek, které vedly do sousedního Německa. Vzhledem k příhraniční pozici města byla Bělá nad Radbuzou od 13. století převážně německá.

Obyvatelům se dařilo velmi dobře. Živili se především lesními pracemi, obděláváním půdy a občasnou řemeslnou výrobou. Velká část lidí našla uplatnění v několika sklárnách. Ránu pro rozvoj města představovalo období po 2. světové válce. Vzhledem k převažující německé populaci prosperující město zpustlo. V pozdějších letech se mu však podařilo navázat na svůj hospodářský růst. V dnešních dnech Bělá nad Radbuzou čerpá ze své pozice v českém pohraničí, které je vyhledávané pro svou historii i krásnou přírodu.

Co je v Bělé nad Radbuzou k vidění?

Památek ve městě je spíše poskrovnu. Sice tu najdete menší zámek, ten však chátrá kvůli nedostatku financí. Opravdu zajímavý je ale kamenný most přes řeku Radbuzu. Ten pochází z období baroka a zdobí ho několik soch. Říká se, že architekt čerpal inspiraci z pražského Karlova mostu.

Nuda Vás tu ale nečeká. Za kulturou si zajeďte do některého z okolních zámků. Do půl hodiny cesty od města je zámek Tachov. Krom zámeckých pokojů se tu během roku koná i mnoho kulturních akcí. Bělá nad Radbuzou 2Stejně daleko je i Chodský hrad v Domažlicích. V expozici zdejšího Muzea Chodska se Vám barvitě představí místní kultura a folklór.

Při toulkách po okolí města si udělejte malý výlet ke zřícenině hradu Přimda. Ten byl zmíněn již v Kosmově kronice, právě ve spojení s městem Bělá nad Radbuzou. Podle historiků se jedná o nejstarší známý hradní komplex na našem území. I když je hrad značně pobořen, některé části jsou velmi dobře zachovalé. Jedna legenda praví, že původní majitel nechal pod hodovním sálem vybudovat tajné propadliště. V něm při hostině k příležitosti dokončení hradu nechal zmizet celou četu dělníků.

Místa k odpočinku v Bělé nad Radbuzou

Pokud milujete koupání v přírodních nádržích, můžete si vybrat ze dvou možností. Jednou z nich je zatopený lom v Hradci u Stoda. Tou druhou je pak koupání v rybníku Regent. Bělá nad Radbuzou 3Jestli ale hledáte místo, kde Vám budou k dispozici vodní atrakce a zóna wellness, udělejte si výlet do Centra vodní zábavy Kdyně. Dobře Vám bude i v Aquaparku Horažďovice.

Jestliže si chcete Bělou pod Radbuzou zvolit jako místo k trávení zimní dovolené, počítejte s tím, že za lyžováním budete muset trochu cestovat. Zato se Vám však dostane královské péče. Tedy, pokud se rozhodnete vyjet do nedalekých Mariánských Lázní, kde svou činnost provozuje Ski areál Mariánky.

Dostupné ubytování v Bělé nad Radbuzou

Nabídka dostupného ubytování v Bělé nad Radbuzou je opravdu široká. Největší komfort Vám zajistí některý ze zdejších penzionů. Máte-li raději ničím nerušený klid, případně chcete mít vše pod kontrolou, zvolte ubytování v soukromí. Větším skupinám bude určitě vyhovovat možnost ubytování v chalupě, nebo dobře vybavené chatě.

Dovolená v Bělé nad Radbuzou bude bavit Vás i celou rodinu. Přijeďte se přesvědčit.