Loading

Ubytování v Klenčí pod Čerchovem

(1 objekt + 3 objekty v okolí 25 km)

Hotel GAME

Klenčí pod Čerchovem, na okraji obce / města
Komfortní hotel v Českém lese

Penzion Parkur

Horšovský Týn - Velké Předměstí (Klenčí pod Čerchovem 13,7 km vzdušně), v obci / ve...
u centru města, možnost jízdy na koni

Mlýn Osvračín

Osvračín (Klenčí pod Čerchovem 18,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / n...
Skvělé ubytování v příjemném prostředí

Penzion Muflon

Bělá nad Radbuzou (Klenčí pod Čerchovem 19,7 km vzdušně), na...
Komfortní penzion v Českém lese
1 - 4 / 4

Klenčí pod Čerchovem

Klenčí pod Čerchovem 1

Odpočiňte si u Čerchovského hvozdu

Dovolená by měla být o tom, že vypnete veškerá elektronická zařízení a vydáte se vstříc přírodě. Alespoň takto nějak by mohly vypadat Vaše prázdniny v případě, že se je rozhodnete trávit v Klenčí pod Čerchovem. Toto městečko je součástí Plzeňského kraje.

Po stránce administrativy pak náleží do okresu Domažlice. Ačkoliv se jedná o městys, který je obklopen dalšími menšími městy a obcemi, jeho bezprostředním okolím prochází neprostupný les. Za ním se rozkládá už jen státní hranice se sousedním Německem.

Kdo si rád vyrazí do přírody, toho určitě nadchne velká spousta přírodních památek a zajímavostí. Kousek je to k Postřekovským rybníkům, do přírodního parku Zelenov nebo na vrchol hory Čerchov. Pokud ale dáváte přednost cestování za kulturou, určitě si udělejte výlet do okresních Domažlic. V dobré dojezdové vzdálenosti je i Babylon a Horšovský Týn.

Vznik Klenčí pod Čerchovem se datuje do první poloviny 14. století. Vzhledem k dobovým zvyklostem na tomto území se jednalo o osadu náležící Chodům. Jejich úkolem bylo procházet hustým pohraničním lesem a kontrolovat dodržování pořádku. Mezi jejich povinnosti patřila i ochrana hraničního pásma.

Zdejší obyvatelé se však věnovali i jiným zdrojům obživy. Jednalo se hlavně o krajkáře, pekaře a truhláře. I přes svou velikost Klenčí přivítalo několik významných hostů. Mezi nimi byl i ruský car Alexandr. Také se tu narodilo několik slavných osobností. Tou nejznámější byl Jindřich Šimon Baar, který je autorem románu Holoubek. V současnosti je Klenčí pod Čerchovem vyhledávaným místem cestovatelů, kteří prahnou po klidu a nádherách naší přírody.

Klenčí pod Čerchovem 2

Tipy na výlet v Klenčí i okolí

Místo, které byste určitě neměli minout je Muzeum Jindřicha Šimona Baara. To sídlí v domě, ve kterém Baar skutečně žil. Zajímal se hlavně o tématiku Chodska, takže se zde najdou všichni ti, kteří by se chtěli o problematice Chodů dozvědět něco víc. Expozice muzea se věnuje i dílu hudebního skladatele Jindřicha Jindřicha. Jindřich Šimon Baar byl tak oblíbenou osobností městečka, že tu byl odhalen i jeho pomník.

Když do Klenčí zavítáte i s dětmi a Vaším zájmem je příroda a vše, co se jí nějak týká, běžte do Domu přírody Českého lesa. Ten Vás seznámí jak s postupným osidlováním a kultivací zdejší krajiny, tak s dalšími přírodními specifiky. Tuto výpravu zakončete výšlapem na Kurzovu rozhlednu.

Dětem se bude dozajista líbit i množství hradů a zámků v blízkosti městečka. Nejzajímavějším objektem, který stojí za Váš čas je bezesporu hrad a zámek Horšovský Týn. Je možné tu vidět jak hrad, tak zámecké pokoje.

Své taje Vám vydá i zámecká kuchyně. Místní zajímavostí je, že jedna z částí expozice je věnována japonské hraběnce, která tu v historii žila. Mezi další perly regionu patří Chodský hrad v Domažlicích. Hezká je i zřícenina hradu Přimda a nevšední hrad a zámek Klenová.

I když přímo v Klenčí pod Čerchovem není nabídka sportovišť extra bohatá, zasportujete si bez obav i jinde. Okolní příroda přímo nahrává dlouhým túrám a projížďkám na kole. Přírodního koupání si naopak užijete ve vodní nádrži Hradec u Stoda.

Za zhoršeného počasí Vám své brány otevře Centrum vodní zábavy Kdyně. V něm jsou Vám k dispozici i služby spojené s wellness.

Klenčí pod Čerchovem 3

Hustě zalesněný terén nijak neprospívá ani provozování zimních sportů. I přesto tu objevíte několik dobře vybavených lyžařských středisek. Do hodiny jízdy od Klenčí je oblíbený Ski areál Špičák. Méně náročným lyžařům bude vyhovovat i lyžařské středisko Železná Ruda. Pro zájemce je tu v provozu i několik běžkařských tras.

Ubytování v Klenčí pod Čerchovem

Vzhledem k rozvíjejícímu se turismu Vám Klenčí pod Čerchovem poskytne mnoho rozličných druhů ubytování. Narazíte tu jak na hotel, tak na cenově přívětivý penzion. Jestli preferujete komornější dovolenou, vyhovovat Vám bude ubytování v soukromí či v některé chatě.

Vyhledávané jsou i pobyty v chalupách. V okolí městyse je možné zvolit i ubytování v cenově dostupných apartmánech.

Klenčí pod Čerchovem je součástí regionu plného zajímavých tradic. Přijeďte i Vy objevovat krásy Chodska. Věříme, že své cesty rozhodně nebudete litovat.

Názory a doporučení

Vladislav Šelmát (skupina - návštěvník) 15.7.2019
Klenčí je pro mne srdcová záležitost.