Loading

Ubytování v Brodě nad Tichou

(1 objekt + 9 objektů v okolí 25 km)

Kemp Karolina

Brod nad Tichou, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Moderní kemp v tichém prostředí

Hotel Pelikan

Mariánské Lázně (Brod nad Tichou 13,3 km vzdušně), na okraji obce / města
Rodinný hotel, nabízíme wellness balíky

Ubytování Škola Ráj

Tři Sekery (Brod nad Tichou 13,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na o...
Ubytování se stravou z Kozí farmy!

Pension Svoboda

Mariánské Lázně - Úšovice (Brod nad Tichou 13,8 km vzdušně), v obci / ve městě, v c...
Rodinný penzion v klidné lokalitě!

Villa Berolina

Mariánské Lázně (Brod nad Tichou 14,9 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na...
Penzion u lesa s dokonalým soukromím

Villa Sant Georg hotel garni

Mariánské Lázně (Brod nad Tichou 15,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na o...
Hotel uprostřed zeleně - Mariánské Lázně

Pension Jana

Velká Hleďsebe (Brod nad Tichou 15,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Apartmány na okraji Mariánských Lázní

Apartments U Zlaté Koruny

Mariánské Lázně (Brod nad Tichou 16,0 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na...
Krásné apartmány poblíž atrakcí

Chata Berbera

Tři Sekery (Brod nad Tichou 16,1 km vzdušně), na samotě, u l...
Prostorná rekreační chata na samotě

Penzion Tenis

Mariánské Lázně (Brod nad Tichou 16,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa...
Sportovní areál blízko lázeňské kolonády
1 - 10 / 10

Brod nad Tichou

Brod nad Tichou 1

Kulturní památky Brod nad Tichou

Obec Brod nad Tichou se nachází v okrese Tachov v Plzeňském kraji a má okolo 250 obyvatel. Přibližně 10 km na jihozápad od Brodu se nachází okresní město Tachov, Plzeň necelých 60 km na jihovýchod. Zhruba na půl cestě mezi Brodem a Plzní leží město Stříbro. První písemná zmínka o obci tvořící kdysi vstupní bránu do Plané se dochovala z r. 1243.

Obec ležela za řekou Tichou, její dominantou byla tvrz obývaná brodskými rytíři a gotický kostel. V první polovině 15. století během křižáckých nájezdů byla tvrz dobyta, vypálená a spolu se vsí zničena. Obci stále dominuje kostel sv. Jakuba, zmiňovaný už v r. 1384. Bývalá tvrze byla později, asi v 17. století, přestavěna na faru. Opevnění z tvrze připomíná asi dvoumetrový kus zdiva vyčnívající ze stráně v těsné blízkosti fary. K místním pamětihodnostem patří ještě socha sv. Jana Nepomuckého u brodského mostu.

Brod nad Tichou si zamilují nejen turisté

Už geografická poloha Brodu dává tušit, že si zde na své přijdou hlavně turisté a to jak pěší, tak i na kolech. Ze západu sem zasahují výběžky Českého lesa, ze severu Slavkovského lesa a na severovýchodě se rozprostírá Tepelská vrchovina. V okolních lesích si užijete houbaření, u vybraných vodních toků i rybaření.

Brod nad Tichou je přímo ideálním výchozím místem pro výlety za poznáváním blízkého okolí. Strategickým bodem v blízkosti obce je půvabná zděná rozhledna Bohušův vrch, nacházející se na kopci s názvem Šibeniční vrch. Má tvar kruhové věže ukončené špičatou stříškou. Naskytne se Vám krásný výhled z výšky 16 metrů, který bude možná nápomocný při zvolení směru, kterým se dále vydáte za výlety. Další vyhlídková věž, kovová s točitým schodištěm, se nachází asi 10 km od Brodu – rozhledna Vysoká.

Patří-li mezi Vaše oblíbené dovolenkové či prázdninové aktivity putování po historických památkách, tady si ho užijete dosyta. Už po 6 km na jihovýchod přijedete k obci Černošice, kde objevíte zbytky hradu Třebel ze 13. století, dále je to zřícenina hradu Volfštejn či zřícenina hradu Švamberk Krasíkov nedaleko obce Kokašice. Přibližně 25 km na jih od Brodu se nachází zřícenina hradu Přimda – pozůstatek nejstaršího kamenného hradu v Čechách z první poloviny 12. století.

V blízkém okolí Brodu nad Tichou najdete i zámky, jeden takový je v Boru u Tachova. Původně gotický vodní hrad byl později přestavěn na pseudogotický zámek Bor. Další pěkný zámek Tachov vznikl na místě původního hradu z první poloviny 13. století. Uprostřed nádherné krajiny nedaleko Karlových Varů, Vás jistě okouzlí už samotný pohled na zámek Bečov nad Teplou. Podobně je tomu i tak i ve městě Horšovský Týn. Zámek Horšovský Týn tvoří hlavní zámecká budova, budova purkrabského paláce a vzácný 40 – hektarový přírodně krajinářský park s Glorietem a Loretánskou kaplí.

Brod nad Tichou 2

Poznávejte okolní lázeňská města

Známé lázeňské město Mariánské Lázně najdete asi 16 km na sever, o něco dál další město Lázně Kynžvart, na severovýchodě Konstantinovy Lázně. Jsou to města žijící především z lázeňské turistiky, takže tu najdete mnohé zábavní podniky, ubytovací zařízení všech typů, kategorií i stavebních stylů, wellnes služby a jiné.

Kromě těchto lázeňských měst najdete hodně zajímavostí i v dalších městech a městečkách, ať už jsou to historické památky, muzea, různá kulturní a sportovní zařízení či atrakce pro děti. To vše najdete v Tachově, Plané, Stříbře či Bezdružicích.

Západní Čechy, Brod nad Tichou nevyjímaje, jsou ideálním místem i pro letní a zimní rekreaci. V létě si osvěžující vodu a pohodu užijete v bazénech v místním kempu, i v zatopeném lomuPavlovicích, na Tachovském koupališti, v Betlémském rybníku nebo rybníku Regent. Tento rybník je vhodný ke koupání, ale také k vodním sportům, jako např. surfování, jachting a windsurfing. Příjemné prostředí přírodního koupaliště uprostřed lesů a přitom necelé 2 km od centra Vám poskytne koupaliště Lido.

Zhruba 1 km na jih od Konstantinových Lázní se můžete smočit u přírodního koupaliště – lomu Hradišťský vrch. Za nepříznivého počasí nebo mimo letní sezonu se můžete vykoupat a zrelaxovat v Plaveckém areálu Přimda a bazénu Mariánské Lázně. V lázeňských městech i mimo nich je k dispozici i dostatek krytých bazénů.

Kromě koupání a relaxace v aquaparcích, můžete volný čas během zimní dovolené strávit lyžováním. K běžeckému lyžování najdete plno příležitostí na okraji obce, samozřejmě pokud jsou dobré sněhové podmínky. Za sjezdovým lyžováním a snowboardingem si zajeďte do lyžařských středisek. Např. pouhých 18 km na sever do Skiareálu Mariánky, který Vám nabízí vyžití jak lyžařské, tak snowboardistické. A to vše necelého půl kilometru od lázeňské kolonády. Opačným směrem zavítejte do Ski areálu Přimda u stejnojmenné obce.

Brod nad Tichou 3

Možnosti ubytování v Brodě nad Tichou a jeho okolí

Při zajišťování ubytování během Vaší dovolené v Brodě nad Tichou, počítejte s tím, že je to malá vesnička, tomu odpovídají i ubytovací kapacity. Vůbec se ale nemusíte obávat, že byste snad neměli kde složit hlavu. Na kraji obce najdete v malebném údolí říčky Tiché a v objetí zalesněných kopců klidné a pohodlné ubytování v rekreačních zařízeních a kempech.

Ubytovat se můžete v chatkách, mobilních domech, karavanech a stanech, ale i v ubytovnách. Zvolit si lze i ubytování v soukromí. Typem stylového apartmánu či penzionu je bývalá fara postavená na místě zničené tvrze v klidném prostředí na okraji obce. Další ubytovací zařízení a možnosti najdete v okolních obcích a městech, kde jsou hotely, penziony, apartmány či cenově výhodnější ubytování v ubytovnách, hostelech či privátech.

V blízkém okolí Brodu nad Tichou můžete zvolit i ubytování v různých typech chalup. Abyste nezůstali během Vaší dovolené o hladu, zajděte do některého z místních hostinců, kde Vám nabídnou chutná jídla tradiční české kuchyně, která můžete zapít všeobecně oblíbeným (nejen) západočeským zlatým mokem. Na místě sami zjistíte, že zimní nebo letní dovolená v Brodě nad Tichou se vyplatí. Zajeďte si sem a načerpejte síly a energii do dalších dní.