Loading

Ubytování na Plzeňsku

(14 objektů)

Apatmán u Řežábků

Kolinec, na okraji obce / města
Apartmán s bazénem na předhůří Šumavy

Apartmán Kvita

Kašperské Hory, v obci / ve městě
Apartmán na Šumavě blízko farmy!

Ubytování u Jaklů

Železná Ruda, na okraji obce / města, u vleku
Jen 500 m od Sportovního areálu Špičák

Hotel Kolibřík

Železná Ruda, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Nadstandardní ubytování blízko lanovek

Usedlost Humpolec na Šumavě

Sušice (okres Klatovy), v rekreační oblasti
Usedlost v klidném prostředí

Apartmán Velhartice

Velhartice, v obci / ve městě
Komfortní apartmán s terasou

Apartmány Vydrýsek

Srní, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Útulní apartmány v malebné přírodě!

Apartmány Brevant

Železná Ruda, v rekreační oblasti, u vleku
Apartmány jen 250 metrů od lanovek!

Villa Rokycanská

Plzeň, v obci / ve městě
Moderné apartmány s vynikajíci polohou

Dvořákův mlýn

Bělá nad Radbuzou, na okraji obce / města, u vody
Stylový bývalý mlýn s krytým bazénem !
1 - 14 / 14

Plzeňsko

Pivovarnický a průmyslový kraj

Zřejmě každý ví, že světově proslulá značka piva Pilsner Urquell se vyrábí v Plzni. Plzeňský region ovšem není pouze o pivu. Najdete tu kulturní památky, ale i mírně zvlněnou oblast hustých lesů se spoustou hradů a zámků.

Plzeňský region najdete v Plzeňském kraji na západě Čech a jeho území lze ohraničit pohořím Brdy na východě, státní hranicí s Německem na západě, Šumavou na jihu a hranicí Plzeňského a Karlovarského kraje na severu. Výhodou kraje je dobrá dopravní dostupnost a je ideálním místem pro rodinnou dovolenou, rekreaci i pro nadšené sportovce.

Co zažít a vidět na Plzeňsku

Nejvýznamnějším městem regionu je Plzeň, čtvrté největší město České republiky. Kromě toho, že je městem kultury i sportu, je to také hlavní město piva a najdete zde i nejstarší muzeum svého druhu na světě. Které to je? Přece Pivovarnické muzeum, kde se dozvíte, jak celý proces výroby piva probíhá a jak se pivo čepuje už od starověku až po současnost. Navštívit nezapomeňte ani pivovar Plzeňský Prazdroj, kde se můžete projet ve formanských vozech a samozřejmostí je také ochutnávka piva.

Rodiny s dětmi určitě ocení návštěvu plzeňské ZOO a Dinoparku. Pro starší děti je určeno Techmania Science Center, kde se mohou interaktivní formou seznámit s různými fyzikálními principy.

V Plzni také najdete nejvyšší kostelní věž v Čechách. Ta patří ke kostelu sv. Bartoloměje a je vysoká 103 metrů. Další stavbou, která se může pyšnit výjimečností ve světovém měřítku je novorománská Velká synagoga, která je třetí největší na světě. A pokud by Vás již omrzelo procházet se po zemi, Plzeň nabízí také své historické podzemí.

Návštěvu města je příjemné vystřídat s pobytem v přírodě. Netradiční zážitek nabízí Hromnické jezírko, které má červený nádech. Tento jev je způsobem kyselinou sírovou a místo tím získalo zajímavou netradiční atmosféru. Vodáci se mohou vydat sjíždět řeku Berounku, jejíž údolí je velmi oblíbené pro své nezaměnitelné výhledy. Místy je až kaňonovité, což dodává zdejší krajině netypický ráz.

Zajímavou přírodní památkou je také Čertova kazatelna, kterou najdete u městské části Plzně Radčice. Je těžko k přehlédnutí, protože tento mohutný kamenný masiv se tyčí přímo nad silnicí. Na něm je postaven zámeček.

Bohatství v podobě množství hradů a zámků

Plzeňsko je bohatý region na množství hradů, zámků a klášterů. Za návštěvu rozhodně stojí zámek Zbiroh, který byl původně hradem. V rámci prohlídkového okruhu se podíváte do původního románsko-gotického hradu. Mimořádný gastronomický zážitek s obsluhou v dobových kostýmech si můžete dopřát ve zdejší Zámecké krčmě.

Z dalších zámků uveďme třeba zámek Manětín, který byl původně tvrzí, zámek Nebílovy či lovecký zámek Kozel. Z klášterů nevynechejte první cisterciácký klášter v Plasech. V rámci prohlídkového okruhu se totiž dostanete i do bývalé obytné části mnichů (konventu), která pochází z období vrcholného baroka. Slyšeli jste už o zdejším zázraku, který nese jméno Plaský prášek? Pokud ne, pak sem tuto záhadu určitě přijeďte prozkoumat.

V zimě se můžete vydat do jižní části regionu na Šumavu, kde najdete několik zimních středisek pro sjezdové lyžování a spoustu kilometrů upravovaných běžkařských tratí.

Ubytování na Plzeňsku?

Pokud plánujete dovolenou na Plzeňsku, pak si můžete vybrat ze široké nabídky levného, ale i luxusního ubytování.

Plzeňsko nabízí kromě tradičních možností ubytování také něco pro ty z Vás, kteří by chtěli zažít něco zajímavějšího. Velké oblibě se v posledních letech těší ubytování na farmách. Vybrat si můžete tematicky zaměřené ekologické statky nebo statky v tradičním selském stylu. Samozřejmostí je pestrý výběr penzionů, hotelů, apartmánů, privátů a chalup, které ocení rodiny s dětmi či parta přátel.

Nejvíce možností ubytování najdete v Plzni a jejím blízkém okolí, v Klatovech či Domažlicích. Mezi další oblíbená místa určitě patří také Konstantinovy Lázně, Horšovský Týn, Nepomuk nebo Stříbro.

Plzeňský region je vhodným místem jak pro rodinnou dovolenou, tak i pro ty, kteří si chtějí užít klid a pohodu.

Názory a doporučení

Alexandra Růžičková (ubytovatel) 21.1.2019
Šumava je nádherná a stojí za to ji poznat.
Alexandra Růžičková (ubytovatel) 21.1.2019
Národní park Šumava. Vlci na Srní. Řeky: Vydra, Otava. Keltská hostorie: Obří hrad, Sedlo. Sklářská historie. Města: Kašperské Hory, Sušice. Hrady: Kašperk, Velhartice.
Pavel Kvita (ubytovatel) 8.1.2019
V okolí do 30 km je toho hodně-především nádherné horské scenérie, hrady Kašperk, Rabí, Velhartice, zajímavé atrakce v národním parku, Muzeum Šumavy v Kašperských Horách, Muzeum sirek v Sušici, mnišské katakomby a Černá věž v Klatovech.