Loading

Ubytování na Plzeňsku

(22 objektů)

Apartmány PrimaByt

Sušice (okres Klatovy), v obci / ve městě, v centru města
Príjemné apartmány na Šumavě-super cena

Chalupa Pod lesem, Trnov u Kašperských Hor

Kašperské Hory, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Designově nádherná chalupa-skvělá poloha

Sadílková - ubytování v soukromí

Plasy, v obci / ve městě, u koupaliště
Výborný poměr cena a kvalita!

Chata Na Papírně

Hamry (okres Klatovy), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Chata v srdci Šumavy

Penzion Outline Centrum

Petrovice u Sušice, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Ubytování pro rodiny, skupiny a školy

Apartmány Trnov

Kašperské Hory, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Originální dovolená na Šumavě.

Apartmány Vydrýsek

Srní, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Útulní apartmány v malebné přírodě!

Chalupa Bonifác

Mnichov (okres Domažlice), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Klidné ubytování u lesa se zahradou

Villa Rokycanská

Plzeň, v obci / ve městě
Moderné apartmány s vynikajíci polohou

Chata Capartice

Klenčí pod Čerchovem, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Pěkná rekreační chata u lesa s kamny
1 - 22 / 22

Plzeňsko

Plzeňsko 1

Pivovarnický a průmyslový kraj

Zřejmě každý ví, že světově proslulá značka piva Pilsner Urquell se vyrábí v Plzni. Plzeňský region ovšem není pouze o pivu. Najdete tu kulturní památky, ale i mírně zvlněnou oblast hustých lesů se spoustou hradů a zámků.

Plzeňský region najdete v Plzeňském kraji na západě Čech a jeho území lze ohraničit pohořím Brdy na východě, státní hranicí s Německem na západě, Šumavou na jihu a hranicí Plzeňského a Karlovarského kraje na severu. Výhodou kraje je dobrá dopravní dostupnost a je ideálním místem pro rodinnou dovolenou, rekreaci i pro nadšené sportovce.

Co zažít a vidět na Plzeňsku

Nejvýznamnějším městem regionu je Plzeň, čtvrté největší město České republiky. Kromě toho, že je městem kultury i sportu, je to také hlavní město piva a najdete zde i nejstarší muzeum svého druhu na světě. Které to je? Přece Pivovarnické muzeum, kde se dozvíte, jak celý proces výroby piva probíhá a jak se pivo čepuje už od starověku až po současnost. Navštívit nezapomeňte ani pivovar Plzeňský Prazdroj, kde se můžete projet ve formanských vozech a samozřejmostí je také ochutnávka piva.

Rodiny s dětmi určitě ocení návštěvu plzeňské ZOO a Dinoparku. Pro starší děti je určeno Techmania Science Center, kde se mohou interaktivní formou seznámit s různými fyzikálními principy.

V Plzni také najdete nejvyšší kostelní věž v Čechách. Ta patří ke kostelu sv. Bartoloměje a je vysoká 103 metrů. Další stavbou, která se může pyšnit výjimečností ve světovém měřítku je novorománská Velká synagoga, která je třetí největší na světě. A pokud by Vás již omrzelo procházet se po zemi, Plzeň nabízí také své historické podzemí.

Plzeňsko 2

Návštěvu města je příjemné vystřídat s pobytem v přírodě. Netradiční zážitek nabízí Hromnické jezírko, které má červený nádech. Tento jev je způsobem kyselinou sírovou a místo tím získalo zajímavou netradiční atmosféru. Vodáci se mohou vydat sjíždět řeku Berounku, jejíž údolí je velmi oblíbené pro své nezaměnitelné výhledy. Místy je až kaňonovité, což dodává zdejší krajině netypický ráz.

Zajímavou přírodní památkou je také Čertova kazatelna, kterou najdete u městské části Plzně Radčice. Je těžko k přehlédnutí, protože tento mohutný kamenný masiv se tyčí přímo nad silnicí. Na něm je postaven zámeček.

Bohatství v podobě množství hradů a zámků

Plzeňsko je bohatý region na množství hradů, zámků a klášterů. Za návštěvu rozhodně stojí zámek Zbiroh, který byl původně hradem. V rámci prohlídkového okruhu se podíváte do původního románsko-gotického hradu. Mimořádný gastronomický zážitek s obsluhou v dobových kostýmech si můžete dopřát ve zdejší Zámecké krčmě.

Z dalších zámků uveďme třeba zámek Manětín, který byl původně tvrzí, zámek Nebílovy či lovecký zámek Kozel. Z klášterů nevynechejte první cisterciácký klášter v Plasech. V rámci prohlídkového okruhu se totiž dostanete i do bývalé obytné části mnichů (konventu), která pochází z období vrcholného baroka. Slyšeli jste už o zdejším zázraku, který nese jméno Plaský prášek? Pokud ne, pak sem tuto záhadu určitě přijeďte prozkoumat.

V zimě se můžete vydat do jižní části regionu na Šumavu, kde najdete několik zimních středisek pro sjezdové lyžování a spoustu kilometrů upravovaných běžkařských tratí.

Plzeňsko 3

Ubytování na Plzeňsku?

Pokud plánujete dovolenou na Plzeňsku, pak si můžete vybrat ze široké nabídky levného, ale i luxusního ubytování.

Plzeňsko nabízí kromě tradičních možností ubytování také něco pro ty z Vás, kteří by chtěli zažít něco zajímavějšího. Velké oblibě se v posledních letech těší ubytování na farmách. Vybrat si můžete tematicky zaměřené ekologické statky nebo statky v tradičním selském stylu. Samozřejmostí je pestrý výběr penzionů, hotelů, apartmánů, privátů a chalup, které ocení rodiny s dětmi či parta přátel.

Nejvíce možností ubytování najdete v Plzni a jejím blízkém okolí, v Klatovech či Domažlicích. Mezi další oblíbená místa určitě patří také Konstantinovy Lázně, Horšovský Týn, Nepomuk nebo Stříbro.

Plzeňský region je vhodným místem jak pro rodinnou dovolenou, tak i pro ty, kteří si chtějí užít klid a pohodu.

Názory a doporučení

Zdeněk Sedlák (ubytovatel) 18.3.2019
Sušice leží v těsném sousedství Šumavského Národního parku - je zde nespočet možností pro letní i zimní turistiku. Namátkou jmenujme alespoň nějaké lokality - Annín, Kvilda, Horská Kvilda, Čeňkova Pila, Srní, Prášily, Antýgl, Modrava, Železná Ruda a spousta dalších...
Alexandra Růžičková (ubytovatel) 15.3.2019
Národní park Šumava. Vlci na Srní. Řeky: Vydra, Otava. Keltská hostorie: Obří hrad, Sedlo. Sklářská historie. Města: Kašperské Hory, Sušice. Hrady: Kašperk, Velhartice.
Alexandra Růžičková (ubytovatel) 15.3.2019
Šumava je nádherná a stojí za to ji poznat.
Hana Dostálová (skupina - návštěvník) 6.3.2019
Šumavu máme velice rádi
Jana Švecová (ubytovatel) 1.3.2019
Vyhlášená restaurace “U Štěpána” je 2 km od Jiřičné, další restaurace jsou v okruhu 1,5 km. Vstupní brána Šumavy, město Sušice, je vzdáleno 7 km. Tři historické hrady najdete ve vzdálenosti do 15 km od Jiřičné. Aquapark v Horažďovicích je 15 km daleko, vnitřní a venkovní bazén v Sušici 7 km a přírodní jezírko ke koupání 9 km. Nádherná příroda, Národní park Šumava se svými programy pro veřejnost, přírodní parky a skvělá dostupnost mnoha atrakcí z vesničky Jiřičná nabízí nekonečné možnosti využití volného času.
Ivan Vičar (ubytovatel) 11.2.2019
Region zahrnuje bývalé Sudety a Chodsko. Spousta zajímavých výletů do Čech i do Německa.
Pavel Kvita (ubytovatel) 8.1.2019
V okolí do 30 km je toho hodně-především nádherné horské scenérie, hrady Kašperk, Rabí, Velhartice, zajímavé atrakce v národním parku, Muzeum Šumavy v Kašperských Horách, Muzeum sirek v Sušici, mnišské katakomby a Černá věž v Klatovech.